با آموزش اوریگامی با دستمال آشنا شوید

با کودک‌تان فعالیت خلاقانه انجام دهید

0

اگر قصد دارید کودکتان را با هنر اوریگامی آشنا کنید ایده تا کردن دستمال‌های رنگی به سبک اوریگامی برای شروع آموزش بسیار خلاقانه و ساده است. هنر تا کردن کاغذ به شکل‌های هندسی متفاوت یک فعالیت سرگرم کننده‌ای در جهت پرورش خلاقیت و شکوفایی ذهن کودکان است. شاید در شروع هنر اوریگامی دنبال کردن دستور العمل‌ها خصوصا برای کودکان خردسال کمی سخت و خسته کننده باشد برای همین مادر خلاق ما با کشیدن شکل‌های مختلف بر روی مقوا می‌تواند با تا کردن دستمال‌های رنگی شکل‌ها را درست کرده و آنها را در سر جای خودش قرار بدهد. اوریگامی با دستمال یک پازل جا گذاری که خود کودک باید شکل‌ها را با تا کردن درست کند.

اوریگامی

در این بازی شما چندین هدف را دنبال می‌کنید هم مهارت حرکتی ظریف در کودک شما تقویت می‌شود که برای سایر فعالیت‌ها مثل مداد دست گرفتن یا قفل در را باز و بسته کردن و بستن گره بند کفش و غیره مفید است و هم با استدلال و تفکر خلاقانه کودک شما باید راه صحیح رسیدن به جواب را با تا کردن درست پارچه‌ها مطابق الگو دنبال کند. باعث افزایش دقت و تمرکز حواس می‌شود و از لحاظ روحی و روانی باعث آرامش روحیه و تقویت اعتماد به نفس می‌شود زیرا پایان و نتیجه کار بسیار لذت بخش و شادی آفرین است. در کنارش یک تمرین آموزش رنگ‌ها و اشکال هندسی را شما با تنوع رنگی دستمال‌ها و کشیدن اشکال هندسی مختلف با کودکتان دارید.

شاید هم همین بازی خلاقانه اریگامی با دستمال امروز شما با کودکتان جرقه‌ای باشه برای آینده او و تبدیلش به یک فرد حرفه‌ای به عنوان طراح مد و لباس با تکنیک اوریگامی…. در قدیم اوریگامی تنها یک هنر برای تا کردن کاغذ و سرگرمی بوده ولی این روزها دیگر از این تکنیک در زمینه‌های ریاضی، فیزیک، نجوم، مهندسی و حتی دنیای مد و فشن استفاده می‌کنند.اوریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرح‌های متفاوتی ایجاد کنند.

منبع: شید شاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.