با آموزش انواع بافت مو فرانسوی آشنا شوید

مدل بافت زیبای فرانسوی را امتحان کنید

حتما شما هم عاشق بافت مو هستید اما بلد نیستید موهایتان را به روش‌های مختلف و شیک ببافید, حتی اگر در بافت مو مبتدی هم باشید می‌توانید با این آموزش در بافت مو فرانسوی حرفه‌ای شوید. بافت مو فرانسوی جزو پرطرفدارترین مدل بافت‌ها است که کاملا ساده و شیک است. با آموزش تصویری و مرحله به مرحله بافت مو فرانسوی با ما همراه باشید.

مدل موهایتان تکراری شده و از آن خسته شدید؟ آموزش بافت مو فرانسوی یک طرفِ شانه در ۵ قدم را امتحان کنید. این بافتِ بغلِ سر یک چیزی بین بافتِ آبشاری و بافتِ فرانسوی است که نه تنها در روزهای گرم، موهایتان را از صورتتان دور نگه می‌دارد، بلکه یک مدل موی بی‌نظیر برای مهمانی‌ها و جمع‌های دورهمی است. با ما همراه باشید تا در ۵ قدم به شما بگوییم که چطور خودتان می‌توانید موهای خودتان را ببافید.

آموزش بافت مو فرانسوی

روش اول

۱- موهایتان را کمی نم دار کنید و به سمت راست‌تان بیاورید. می‌توانید کمی موس یا ژل بزنید که موهایتان مرتب بماند و پخش نشود. سپس حدود ۵ سانتی متر از سمت راستِ جلوی موهایتان بگیرید وشروع به بافتنِ فرانسوی کنید.

بافت مو

۲- برای بافت فرانسوی،این دسته از مویتان را به سه قسمت تقسیم کنید و با هرکدام از انگشتانتان که راحتید آنها را جدا نگه دارید و شروع به بافتنِ معمولی بکنید.به این صورت که لایه‌ی موی سمت راست را روی لایه‌ی وسطی بیاورید و لایه‌ی سمت چپ را نیز روی لایه‌ی وسط بیاورید و همینطور ادامه دهید.

۳ – بعد ازینکه کمی بافتید، شروع به اضافه کردنِ مو از هر سمت بکنید. برای این کار یک دسته مو از کناره‌ی خط پیشانیِ راست‌تان بگیرید و به لایه‌ی سمت راستی اضافه کنید و روی لایه‌ی وسطی بیاورید. آنها را سفت بکشید تا محکم شود و هر سه لایه را در طول کار جدا از هم نگهدارید. این کار را در سمت چپ هم تکرار کنید و یک دسته مو به لایه‌ی اولی اضافه کنید و روی لایه‌ی وسطی بیاورید.

بافت مو

۴- این کار را تا ۳ سانتی متر پایین‌تر از خطِ شروعِ گردنتان ادامه دهید. در اینجا موهایتان را به طرف شانه‌ی چپ‌تان به صورت افقی ببافید.

  • نکته: سعی کنید تا جایی که می‌توانید موهایتان را سفت ببافید و سه لایه را از هم جدا نگه دارید. چون کمکتان می‌کند که مسیرِ بافت را کنترل کنید.

بافت مو

۵- وقتی که به زیر گوشِ چپ رسیدید، تمام موهایتان را تا آخرمثل بافتِ فرانسوی ببافید. به این صورت که سه لایه را مانند اوایل کارتان به هم ببافید.و در آخر هم یک کش دور آن ببندید.

  • نکته‌ی آخر ولی پر اهمیت: اگر می‌خواهید خودتان، موهای خودتان را ببافید سعی کنید اصلاً به آینه نگاه نکنید. بخصوص اگر اولین بارتان است. چون آینه به جای اینکه کمکتان بکند، بیشتر باعث می‌شود گیج شوید.

روش دوم

۱. موهایتان را فرق وسط یا فرق کج باز کنید, یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کنید و مانند تصویر زیر قسمت جلویی مو را از روی قسمت وسطی عبور داده به طوری که قسمت جلویی و وسطی باهمدیگر جابه جا شوند.

بافت مو

۲- حالا نوبت قسمت عقبی مو است که با قسمت وسطی جابجا شود, یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید سپس قسمت جلویی و وسطی مو را با هم جابجا کنید. این کار را با اضافه کردن قسمت‌های جدید مو به عقب و جلوی بافت‌تان و عبور دادن آن‌ها از روی هم و جابه جایی شان تا رسیدن به تقریبا بالای گوش ادامه می‌دهید.

بافت مو

۳. وقتی بافت‌تان را تا بالای گوش ادامه دادید پایین موها را به صورت ساده ببافید و انتهای آن را با کش ببندید. همین کارها را برای طرف دیگر موها انجام دهید.

بافت مو

۴.بافت‌ها را مانند تصویر زیر به هم متصل کنید به این صورت که بافت ابتدا سمت چپ قسمت سمت راست سر با گیره مو محکم می‌شود و بافت سمت راست روی آن قرار می‌گیرد.

بافت مو

بافت موی فرانسوی شما تکمیل شد, به همین سادگی توانستید موهایتان را به صورت فرانسوی ببافید. این مدل بافت مو برای مراسم عقد و عروسی هم مناسب است.

بافت مو

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.