آموزش تهیه لوازم التحریر خوشمزه

کودکتان را برای شروع مدارس غافلگیر کنید

یک مهمانی کوچولو قبل از باز شدن مدرسه و درست کردن لوازم التحریر خوشمزه، کودک‌تان را برای روز اول مدرسه آماده می‌کند. در این مقاله طرز تهیه این خوراکی‌های خوشمزه آورده شده است.

لوازم التحریر آبنباتی

می‌توان با استفاده از خمیر آبنبات، لوازم التحریرهای مورد علاقه کودک‌تان را درست کنید.

مواد لازم:

  • چند عدد کیک فنجانی تزئین شده ( طرز تهیه آن در زیر آورده شده است.)
  • خمیر آبنبات ( به اندازه کافی برای درست کردن لوازم التحریر)
  • ماسوره قنادی( با نوک‌های در اندازه‌های مختلف)

مواد لازم برای تزئین کیک‌های فنجانی

  • رنگ‌های خوراکی( زرد، صورتی، آبی و سبز و هر رنگ دلخواه دیگر برای مداد رنگی‌ها)

طرز تهیه کیک فنجانی ساده ( برای ۳عدد)

ابتدا آرد ( ۸ قاشق غذاخوری)، شکر( ۷ قاشق غذاخوری)، وانیل(نصف قاشق چای‌خوری)، بیکینگ پودر(۱ قاشق چای‌خوری) و پودر کاکائو(۴ قاشق غذاخوری) را با هم مخلوط کنید. سپس دو عدد تخم مرغ به آن بیفزایید و چند قاشق غذاخوری روغن و مقداری شیر نیز به مواد اضافه کرده و به خوبی آنها را با هم مخلوط کنید. درون قالب‌های فنجانی را چرب کرده و مواد آماده شده را تا نصف قالب‌ها بریزید و درون فر با حرارت ۱۷۵ درجه، به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. سپس از فر درآورده و پس از خنک شدن آن را از درون قالب‌ها در آورید.

طرز تهیه خمیر آبنبات

ابتدا چهار فنجان پودر شکر درون یک کاسه ریخته، سپس ۴ قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. خمیر را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و به هریک رنگ غذای دلخواه‌تان را بیفزایید. ( برای هر تعداد مداد رنگی و یا لوازم التحریری که می‌خواهید، درست کنید باید خمیر آبنبات‌های رنگی متفاوت و به اندازه کافی داشته باشید).

درضمن اگر نمی‌خواهید از رنگ غذا استفاده کنید، می‌توانید از عصاره وانیل برای رنگ کرم، از پودر کاکائو برای رنگ قهوه‌ای یا شکلاتی و از آب میوه‌ها برای رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و غیره استفاده کنید. البته این مواد طعم‌های مختلفی به آبنبات‌های شما می‌دهند(تصویر۱).

لوازم التحریر

اگر لوازم التحریر آبنباتی بیشتری می‌خواهید درست کنید، باید خمیر آبنبات به اندازه مورد نظر خودتان درست کنید.

روش ساخت لوازم التحریر آبنباتی

کتاب

مقدار کمی از خمیر آبنبات سفید رنگ استفاده کرده و آن را به شکل مربع درآورید. سپس دورادور آن را خمیر آبنبات قرمز رنگ مانند جلد کتاب قرار دهید. می‌توانید آن را روی کیک فنجانی که قبلا با خامه تزئین کرده‌اید بگذارید. همچنین با نوک چاقو، خطوطی روی آبنبات ترسیم کنید تا ورقه‌های یک کتاب را تداعی کند (تصویر۲).

لوازم التحریر و کتاب

خط کش

کمی خمیر آبنبات زرد رنگ برداشته و به شکل مستطیل( به عرض و طول دلخواه، به گونه‌ای که شبیه یک خط کش کوچک شود) درآورید. سپس با استفاده از رنگ خوراکی مشکی( که به خامه زده‌اید) و ماسوره قنادی، خطوط و اعداد روی خط کش را ترسیم کنید( تصویر۳).

لوازم التحریر

مداد

با استفاده از خمیر آبنبات زرد رنگ، یک شکل استوانه‌ای مانند مداد درست کنید. این برای قسمت بدنه مدادتان است. سپس برای قسمت پاک کن آن، از آبنبات صورتی رنگ استفاده کنید و یک تکه از خمیر سفید و خمیر مشکی رنگ هم برای نوک مداد به کار برید(تصویر۴).

لوازم التحریر

مداد رنگی

با استفاده از روش درست کردن مداد، مداد رنگی‌هایتان را نیز درست کنید. می‌توانید از رنگ‌های دلخواه استفاده کنید. برای درست کردن هر مداد رنگی، از رنگ‌های روشن و تیره، استفاده کنید. به طور مثال اگر از رنگ آبی استفاده می‌کنید، بدنه مداد رنگی را آبی روشن به کار برده و سر و نوک آن را از رنگ آبی تیره استفاده کنید( تصویر۵).

لوازم التحریر

همکلاسی‌های آبنباتی

چند کیک فنجانی درست کرده و روی آنها را با استفاده از خامه و خمیر آبنبات، صورت‌های کودکانه‌ای تزئین کنید. حتی می‌توانید اسم هر کدام از دوستان و یا همکلاسی‌های کودک‌تان را روی آنها بنویسید( تصاویر۶ و ۷).

لوازم التحریر لوازم التحریر

یا روی کیک‌های فنجانی به جای تصویر کودکانه، فقط اسم بچه‌ها را بنویسید و با انواع آبنبات‌های رنگی تزئین کنید(تصویر۸).

لوازم التحریر

دفتری از کیک

برای درست کردن دفتر می‌توانید از کیک‌های ساده آماده به شکل مستطیل استفاده کرده و روی آن را با خامه و آبنبات تزئین کنید. روی ورقه دفتر را با رنگ و طرح‌های مختلف آبنبات طراحی کنید(تصویر۹).

لوازم التحریر

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.