آموزش دوخت صندل چرمی پسرانه

صندل با طرح حصیری را برای پسرتان بدوزید

پسربچه‌‌ها از داشتن صندل‌های زیبا لذت می‌برند. اگر دوست دارید آنها را خوشحال کنید، می‌توانید خودتان برایشان صندل‌های زیبا بدوزید. در این مطلب روش دوخت صندل با طرح حصیری ارائه شده است.

  • لوازم مورد نیاز:

  • چرم مصنوعی
  • نمد
  • لایی دو طرف چسب دار
  • لوازم خیاطی
  • روش دوخت صندل

می‌توانید با استفاده از کیف و یا کفش‌های کهنه و قدیمی، این صندل را بدوزید. ابتدا اندازه دور پای کودک تان را روی یک کاغذ مقوایی ترسیم کنید. سپس برای هر لنگه صندل، دو لایه چرم و دو لایه نمد به اندازه الگوی کف پای فرزندتان آماده کنید. البته اگر پارچه نمدی تان نازک بود، دو لایه دیگر از نمد، برش بزنید. دو لایه از لایی دو طرف چسب‌دار هم نیاز دارید. اکنون روی قسمت داخلی یکی از لایه‌های چرم، یک لایی چسب گذاشته و لایه‌های نمدی را روی آن قرار دهید. سپس لایی چسب دیگر و لایه بعدی چرم را روی آن بگذارید و با اتو آنها را به هم بچسبانید.

صندل
مراحل دوخت صندل چرم

مراقب باشید اتو بیش از حد داغ نباشد که پارچه چرمی صندل آب و یا جمع شود (تصویر ۱). برای قسمت روی صندل، ۴ تکه نسبتا ذوزنقه‌ای از چرم برش بزنید. اندازه یک طرف ذوزنقه ۲/۵ سانتی متر و طرف دیگر را ۴ سانتی متر در نظر بگیرید. و برای درست کردن طرح حصیری، ۸ نوار بلند آماده کنید. طول هر نوار ۶ سانتی متر باشد، کافی است. این اندازه‌ها مناسب دوخت صندل برای یک کودک ۳ تا ۶ ماهه است (تصویر ۲). اکنون روی تکه‌های اصلی مانند تصویر ۳، درزهایی، مانند باز کردن جادکمه، ایجاد کنید. سپس نوارها را از درون این شکاف‌ها رد کنید (تصویر ۴).

تکه اصلی را روی کفی صندل که قبلا آماده کرده بودید گذاشته و از قسمت پنجه به کفی بدوزید و لبه‌های آن را با قیچی صاف کنید (تصاویر ۵ و ۶). اکنون مانند تصویر ۷، دو تکه از نوارها را با یک تکه کش مشکی به هم متصل کنید و به تکه اصلی صندل تان بچسبانید. حالا زمان چسباندن بندها به کفی صندل رسیده است. پیش از آن، پای کودک تان را روی کفی بگذارید تا مطمئن شوید که چقدر برای بند صندل باید فضا اختصاص دهید. سپس بندها را محکم به لبه‌های کفی صندل بدوزید (تصویر ۸). در پایان دورادور لبه‌های صندل را با نواری از چرم لبه دوزی کنید. صندل کودک‌تان آماده است.

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.