آموزش ساخت تل سر دخترانه با گل

موهای دخترتان را زیبا تزئین کنید

درست کردن انواع مدل تل سر را می‌توانید با وسایل ساده مثل نمد، پارچه، روبان و گل‌های آماده انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید برای هر مدل مو و لباس یک مدل مخصوص داشته باشید. در اینجا روش درست کردن سه مدل به صورت مرحله به مرحله به صورت تصویری یاد داده شده است. مدل تل سر دخترانه با توجه به نوع لباس، مدل مو و سن انتخاب می‌شود. در اینجا روش ساخت سه مدل زیبا یاد داده شده است که به راحتی می‌توانید آنها را در منزل درست کنید. درست کردن این مدل‌ها برای افراد مبتدی نیز ساده است.

روش درست کردن مدل تل سر دخترانه با روبان 

برای تهیه این مدل تل سر دخترانه روبان‌هایی با عرض متفاوت دو سانتی متر و سه سانتی متر تهیه کنید. روبان‌های عرض دو سانتی را به طول هفت سانتی متر برش بدهید. روبان‌ها باید با دو یا سه رنگ متفاوت داشته باشند. روبان‌ها را از وسط تا کنید. سپس انتهای آن را به صورت چین جمع کرده و بچسبانید.

تل سر

حال گلبرگ‌های درست شده را به صورت یکی در میان کنار هم قرار داده با چسب حرارتی بچسبانید. تل معمولی را با نوار‌های ۳ سانتی‌متر بپوشانید.

تل سر

در اینجا از سه ردیف روبان استفاده شده است، تعداد ردیف‌های روبان به عرض تل سر بستگی دارد. انتهای روبان‌ها را به سمت داخل برگردانید و طوری که پیدا نباشد در پشت تل بچسبانید.

تل سر

اکنون گل زیبایی را که درست کرده‌اید را روی تل بچسبانید. شما می‌توانید روی گل را با مروارید، مهره‌های رنگی یا گل‌های آماده کوچک موجود در بازار تزیین کنید.

تل سر

در انتها تل فانتزی دخترانه این آموزش به این شکل در می‌آید.

تل سر

روش درست کردن تل سر مجلسی با گل 

برای درست کردن این مدل زیبا می‌توانید از گل‌های سایز کوچک پلاستیکی که در بازار موجود است استفاده کنید. گل‌ها باید در دو یا سه رنگ متفاوت باشند. ما در اینجا از رنگ سفید و صورتی استفاده کرده‌ایم.

تل سر

برای شروع انتهای گل را که ساقه گل می‌باشد با سیم چین جدا کنید. سپس گل‌ها را به شکل دو ردیف کنار هم قرار داده و روی تل معمولی با چسب حرارتی بچسبانید. ابتدا و انتهای تل را به اندازه ۱۰ سانتی متر ساده و بدون گل قرار دهید.

تل سر

در انتها تل سر گلدار و زیبایی به این شکل خواهید داشت. برای درست کردن این تل می‌توانید از گل‌ نمدی و یا پارچه‌ای نیز استفاده نمایید.

تل سر

روش درست کردن تل سر دخترانه با گل‌های نمدی 

وسایل لازم: 

  • نمد رنگی در چند رنگ مختلف
  • قیچی
  • تل معمولی
  • قرقره‌های رنگی
  • چسب حرارتی
  • روبان ساتن
  • مروارید سفید سایز درشت
  • دکمه‌های کوچک رنگی

برای ساخت این مدل تل سر ابتدا تل را با نوار ساتن کاور کنید. می‌توانید با یکی از رنگ‌های پارچه نمدی نیز این کار را انجام دهید.

تل سر

روی هر رنگ از نمد بین ۶ الی ۸ گلبرگ مانند تصویر زیر ایجاد کنید. سپس گلبرگ‌های هر رنگ را با نخ و سوزن به هم وصل کنید.

تل سر

انتهای نخ را بکشید تا گلبرگ‌ها جمع شوند سپس محکم نخ را گره بزنید. به همین ترتیب کار را ادامه دهید.

تل سر

اکنون گل‌ها را به سلیقه خود روی تل سر بچسبانید. برای زیبایی بیشتر می‌توانید وسط هر گل یک مروارید یا نگین بچسبانید. در انتها روی کناره‌های تل سر دکمه‌های رنگی چسبانده و جلوه بهتری به کار بدهید.

تل سر

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.