آموزش ساخت کاردستی روز مادر با دست کودک

با یک هدیه ساده مادرتان را خوشحال کنید

0

در دنیای امروز که اکثر محبت‌ها و عشق‌ها از ذهن افراد نشات گرفته و با حساب دو دوتا چهار تا عاشق می‌شوند و محبت پیدا می‌کنند، این مادر است که عشقش را با قلبش بطور ذاتی و فطری لمس می‌کند. مادر که در تمام اقلیم‌ها و تمدن‌ها از جایگاه والایی برخوردار است. مادری که در اجتماع یک جامعه‌ی موفق می‌تواند نه تنها نقش سازنده‌ای در پرورش و تربیت کودک خود بلکه در پرورش و رشد فرهنگ جامعه نیز تاثیر گذار باشد؛ زیرا همان فرزند قرار است به همراه فرزندان دیگر با حضورشان آن جامعه را ساخته و رونق دهند. در ایران نیز برای گرامی شمردن این جایگاه والا و قدر دانی از این مقام رفیع روز ولادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا(س) را بعنوان نماد یک مادر مطهر و زن فداکار “روز مادر” نام گذاری کرده‌اند.

این کاردستی روز مادر با طرح دست کودک را با کمک کودکتان می‌توانید انجام بدهید .مطمئن باشید همیشه یادگاری، آن را نگه خواهید داشت و کودک شما هم از آنجا که درساخت این کاردستی با کمک کشیدن طرح دستش همچین کار زیبایی را بعنوان هدیه روز مادر برای شما انجام داده، کلی لذت خواهد برد.

مواد لازم:

  • مقوای قهوه‌ای نازک یک عدد
  • کاغذ رنگی در رنگ‌های مختلف
  • چسب مایع
  • قیچی
  • مداد

روش کار:

روز مادر و کاردستی

طرح دست کودکتان را بر روی مقوای نازک قهوه‌ای بکشید و دو علامت در دو جهت مخالف دو طرف طرح مانند شکل ایجاد کنید و برش بزنید.

روز مادر و کاردستی

کاغذ رنگی‌ها با رنگ‌های مختلف را به تکه‌های کوچکی در آورده و از وسط تا بزنید و شکل قلب و برگ برش بزنید.

روز مادر و کاردستی

بر روی طرح دست بریده شده شکل‌ها را بچسبانید. اجازه دهید کودکتان یک متن یادگاری “دوستت دارم مادر ” بر رویش بنویسد. در نهایت ۲ تا برش‌ها را بروی هم بگذارید تا کاردستی ایستاده قرار بگیرد.

روز مادر و کاردستی دست

روز مادر و کاردستی

منبع: شید شاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.