آموزش ساخت کاردستی گردنبند صدفی

برای هر لباس یک گردنبند بسازید

یکی از فعالیت‌های لذت بخشی که به همراه کودک‌تان می‌توانید، داشته باشید جمع آوری صدف کنار دریا است. شاید هر دفعه که صدف جمع کردید، آنها را پای گلدان یا ظرف شیشه‌ای برای تزیین ریخته باشید ولی در کاردستی گردنبند صدفی ما به شما یک فعالیت با خمیر نمکی برای تقویت مهارت حرکتی ظریف و پرورش خلاقیت کودک‌تان معرفی می‌کنیم. در انتها گردنبند صدفی یک ایده کاردستی برای هدیه کار دست کودکتان به کسی که دوستش دارد و یا مناسبت‌های مختلف خواهد بود.

مواد لازم:

  • خمیر نمکی
  • رنگ خوراکی
  • صدف خرد شده و سالم در شکل‌های مختلف
  • نخ کلفت برای آویزان کردن

روش درست کردن کاردستی گردنبند صدفی با خمیر نمکی:

ابتدا خمیر نمکی را آماده کنید و آن را به تکه‌های کوچک تقسیم کرده و هر تکه را با رنگ خوراکی ترکیب کنید تا خمیرهای رنگی متنوعی داشته باشید. از کودک‌تان بخواهید خمیر را بشکل گوله‌های کوچک در آورد، ( اگر ترک خورد کمی آب به آن اضافه کنید) و با انگشت تخت کند.

گردنبند صدفی

صدف را بر روی آن فشار دهد.

گردنبند صدفی

حالا یک سوراخ با سیخ چوبی یا شیء تیزی در خمیر درست کنید تا بعدا برای آویزان کردن گردنبند از داخل آن نخ رد کنید. (سوراخ خیلی نزدیک لبه خمیر نباشد تا بعد از خشک شدن شکسته نشود).

گردنبند صدفی

بگذارید در هوای آزاد خمیرها خشک شوند. اگر خیلی هوا گرم بود یک پارچه بر روی آن بیندازید تا ترک نخورند. می‌توانید برای ۱۵-۱۰ دقیقه در درجه ۸۰ سانتیگراد داخل فر قرار دهید تا خمیر خشک شود.

گردنبند صدفی

وقتی خشک شدند از داخل سوراخ آن نخ کلفت رد کنید و گردنبند صدفی شما حاضر است.

منبع: شید شاد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.