آموزش ساخت گل کاغذی تزئینی

به عزیزانتان هدیه‌های زیبا بدهید

از گل‌‌های کاغذی برای تزییناتی مثل دکوراسیون خانه، جعبه کادو و دسته گل می‌توانید استفاده کنید. ساخت گل کاغذی کاری ساده و دوست داشتنی است. در اینجا روش درست کردن سه مدل گل با کاغذ مدل رز آبی، محمدی و صد برگ یاد داده شده است. در این آموزش روش ساخت گل کاغذی در مدل‌های مختلف را با کاغذ ساده و کشی به شما می‌آموزد. با خواندن این مطلب و آشنا شدن با ساخت این مدل گل های کاغذی متوجه خواهید شد که درست کردن آنها سخت نیست و با کمی تمرین و ایده پردازی می‌توانید گل‌های تزیینی زیبایی درست کنید.

۱- روش ساخت گل با کاغذ کشی

برای ساخت این گل کاغذی به کاغذ کشی صورتی و سبز، ساقه گل و چسب برق سبز نیاز دارید. ابتدا یک الگوی قلب بکشید و آن را روی کاغذ کشی قرار دهید و چند عدد از آن درست کنید. سپس یک الگوی برگ بکشید و حدود پنج برگ با آن درست کنید.

گل کاغذی

حالا گلبرگ‌ها را از وسط کمی بکشید و حالت برجسته به آن بدهید. بعد دو تا از ساقه‌های گل را کنار هم بگذارید و دور آن‌ها را چسب برق بپیچید.

گل کاغذی

گلبرگ اول را دور ساقه بپیچید و پایین آن را چسب بزنید. سپس گلبرگ بعدی را دور گلبرگ اول بپیچید و چسب بزنید و بالای آن را کمی باز کنید و به بیرون حالت دهید. تا چسباندن آخرین گلبرگ به همین ترتیب عمل کنید. وقتی همه گلبرگ‌ها را چسباندید شروع کنید به چسباندن برگ‌ها، برای این کار باید برگ‌ها را طوری دور گل قرار بدهید که حدود دو سوم برگ روی گل قرار بگیرد و سپس پایین آن را با چسب به ساقه وصل کنید.

گل کاغذی

اکنون ساخت گل با کاغذ کشی تمام شد و گل زیبای شما آماده است.

گل کاغذی

هرچه تعداد برگ‌ها بیشتر باشد گل بزرگتر و زیباتر خواهد شد.

گل کاغذی

۲- روش ساخت گل کاغذی صد برگ

برای درست کردن گل صد برگ کاغذی به چسب، دو یا سه کاغذ رنگی مختلف، دستگاه پانچ طرح دار و قیچی نیاز دارید. می‌توانید به سادگی گلبرگ‌ها را با استفاده از دستگاه پانچ درست کنید و اگر این دستگاه را ندارید، الگوی گلبرگ‌ها را مثل تصویر زیر روی کاغذ بکشید و ۵ عدد از گلبرگ بزرگ و ۱ عدد از الگوهای دیگر درست کنید.

گل کاغذی

حالا باید روی هر پر گلبرگ دو خط تا مثل تصویر زیر درست کنید. وقتی همه گلبرگ‌ها را آماده کردید آنها را طوری روی هم قرار دهید که با گلبرگ زیری خود، در حد دو میلی متر فاصله داشته باشند.

گل کاغذی

بعد دو گلبرگ دیگری که درست کردید را روی گل قرار دهید و وسط گل را سوراخ کنید. سپس یک دکمه پرسی وسط گل بزنید تا گلبرگ‌ها به هم وصل شوند. اگر دکمه پرسی ندارید یک پونز در گل فرو کنید و در پشت گل به ته پونز یک تکه پاک کن کوچک وصل کنید.

گل کاغذی

اکنون ساخت گل کاغذی شیپوری شما به اتمام رسیده است و می‌توانید برای انواع تزیینات مثل تزیین و بسته بندی هدیه از آن استفاده کنید.

گل کاغذی

۳- روش ساخت گل کاغذی مدل رز آبی

درست کردن این گل کاغذی زیبا ساده است. شما تنها به کاغذ رنگی آبی و چسب نیاز دارید. برای درست کردن گلبرگ‌ها می‌توانید از دستگاه پانچ طرح دار استفاده کنید و یا خودتان الگوی آن را روی کاغذ کشیده و به تعداد مورد نیاز برش بزنید. حالا باید به گلبرگ‌ها حالت برجسته بدهید. برای این کار می‌توانید با قیچی آرام روی برگ‌ها بکشید تا کمی حالت برجسته پیدا کنند. بعد ۵ عدد از گلبرگ‌ها را مثل تصویر زیر در کنارهم قرار داده و بچسبانید.

گل کاغذی

برای این بخش به ۴ عدد گلبرگ نیاز دارید. ابتدا پایین گلبرگ‌ها یک برش کوچک بدهید بعد دو طرف برش خورده را کمی روی هم بیاورید و چسب بزنید تا حالت جمع شدن پیدا کنند. سپس آن‌ها را مثل مرحله قبل در کنار هم قرار دهید و روی گلبرگ‌های قبلی بچسبانید. برای درست کردن ردیف بعدی به ۳ گلبرگ نیاز دارید. این گلبرگ‌ها را نیز مثل مرحله قبل برش داده و بچسبانید و سر آن‌ها را کمی به بیرون حالت بدهید.

گل کاغذی

سپس گلبرگ‌ها را مثل تصویر زیر روی گل بچسبانید. برای درست کردن وسط گل باید دو الگو مثل مرحله ۸ تصویر زیر درست کنید. بعد آن‌ها را از طول گرد کنید و روبروی هم داخل گل بچسبانید.

گل کاغذی

در مرحله آخر باید دو گلبرگ کمی کوچکتر از الگوی مرحله ۸ درست کنید و آنها را به حالت بسته و نیمه بسته لوله کنید. بعد گلبرگ نیمه بسته را داخل گل چسبانده و گلبرگ بسته را داخل آن قرار دهید و بچسبانید.

گل کاغذی

اکنون گل رز کاغذی شما به زیبایی آماده شده است.

منبع: ستاره

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.