آموزش شال و کلاه بافتنی پسرانه

با کلاه های بافتنی زیبایی را به فرزندتان هدیه دهید

با نزدیک‌ شدن به فصل سرما، بسیاری از زنان و دختران با سلیقه و هنرمند با استفاده از میل و قلاب و کامواهای رنگارنگ، شروع به بافت انواع مدل شال گردن، کلاه، دستکش، پاپوش و … می‌کنند. شال و کلاه بافتنی پسرانه بچه گانه که برای پاییز و زمستان مناسب هستند مدل‌های مختلف و جالبی دارند که اگر دستی در بافتنی داشته باشید می‌توانید خودتان به راحتی برای فرزندتان ببافید. کلاه های بافتنی که مدل های شیکی دارند شاید به نظر سخت بیایند اما در واقع روش بافت راحتی دارند کافیست دست به کار شوید و خلاقیت به خرج دهید.

آموزش بافت کلاه گوش خرسی

شال و کلاه بافتنی پسرانه

روش بافت این مدل کلاه بسیار ساده است. برای بافت آن باید از نخ کاموایی ضخیم و میل شماره ۵ استفاده کنید. ابتدا به اندازه دور سر کودک دانه سراندازید.

رج‌های بعدی: ۵ رج کشباف یک دانه زیر یک دانه رو ببافید، سپس تا آخر کلاه را ساده بافی کنید و بالای آن را جمع کنید.

گوش‌های خرسی: برای گوش‌ها باید دو منگوله کاموایی درست کنید، سپس هر منگوله را روی یک سمت بالای کلاه بدوزید. سعی کنید طوری دوخته شود که منگوله حالت نیم دایره به خود بگیرد.

بافت کلاه توری با دو میل

آموزش بافت کلاه:

شال و کلاه بافتنی پسرانه

اندازه دور سر، دانه سر بیندازید. برای راحتی کار، ابتدا بیست دانه سر بیندازید و چند رج کشباف، یکی رو یکی زیر ببافید و با متر، اندازه بگیرید تا با توجه به ضخامت کاموا، بدانید که برای دور سر، چند دانه لازم است. من برای اندازه دور سر، ۴۶ سانت، ۸۶ دانه سر انداختم با کاموای ضخامت متوسط. تعداد دانه‌ها باید مضربی از چهار باشد به اضافه‌ی دو دانه برای حاشیه.

شروع بافت: بعد از دانه سر انداختن، چند رج(چهار سانت) کشباف، یکی رو یکی زیر ببافید.

بعد از کشباف، رج اول: یک دانه زیر(حاشیه)(یک دانه از رو، سه دانه زیر، یک رو، سه زیر). داخل پرانتز تا آخر رج تکرار شود؛ یک دانه زیر(حاشیه).

رج دوم: رج‌های زوج همه دانه‌ها مثل خودش بافته می‌شود و ژته‌ها از رو گرفته می‌شود و باید طوری ببافید که سوراخ بیفتد.

رج سوم: یک دانه زیر: (حاشیه). دانه رو را بافته، یک ژته انداخته، سه دانه زیر را با هم یکی کرده و یک ژته انداخته تا آخر رج به همین شکل. دانه آخر زیر(حاشیه) ژته‌ها باید حتما سوراخ دار باشد تا بافت، حالت توری پیدا کند.

البته برای بافت توری می‌شود دانه‌های رو که بین سه دانه زیر هست را بیشتر کرد. ولی مدل فقط روی دانه‌های زیر انجام می‌شود.

آموزش بافت شال: 

شال توری هم مثل کلاه بافته می‌شود. با توجه به ضخامت کاموا و اندازه‌ای که خودتان دوست دارید، دانه سر بیندازید. معمولا ۳۰ دانه برای شال کافی است. در بافت شال هم تعداد دانه‌ها باید مضربی از چهار باشد به اضافه دو دانه برای حاشیه. طبق دستور بافت ادامه دهید تا اندازه‌ی بلندی که دوست دارید. در نهایت کور کنید و دو سر شال را با رشته‌های ده تا پانزده سانتی کاموا گره بزنید.

مدل شال و کلاه بافتنی پسرانه 

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

شال و کلاه بافتنی پسرانه

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.