روش‌های استفاده از کاغذ آلومینیومی در آشپزخانه

کاغذ آلومینیومی یک وسیله پرکاربرد در آشپزخانه

کاغذ آلومینیومی (فویل) موارد استفاده بیشماری دارند. این کاغذ به دلیل اینکه نازک است، به راحتی خم و لوله می‌شود و در عین حال نمی‌شکند. آن در برابر نور، اکسیژن، رطوبت و باکتری‌ها، مانع بسیار خوبی محسوب می‌شود. به همین دلیل از این نوع آلومینیوم در صنایع غذایی و دارویی در حد وسیعی استفاده می‌شود. در این مقاله به روش‌های متنوع استفاده از کاغذهای آلومینیومی در آشپزخانه و مکان‌های دیگر اشاره شده است.

۱- استفاده در کابینت و کشوهای آشپزخانه

کاغذهای آلومینیومی را می‌توان با یک دستمال یا اسفنج ساده، به راحتی تمیز کرد. بنابراین بهترین پوشش برای کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه محسوب می‌شوند. در ضمن به علت اینکه نور را منعکس می‌کنند، درون کابینت و کشوها را راحت‌تر می‌توانیم ببینیم.

۲- برق انداختن ظروف نقره‌ای

اگر رنگ ظروف نقره‌ای‌تان تیره شد، با استفاده از کاغذ آلومینیومی می‌توانید آن را برق بیندازید. فقط کافی است ته یک کاسه شیشه‌ای را کاغذ آلومینیومی قرار دهید. قسمت براق کاغذ باید رو به بالا باشد. سپس دو قاشق چایخوری نمک و جوش شیرین و کمی آب داغ به روی آنها بریزید. اجازه دهید ظروف نقره‌ای به مدت ۵ دقیقه یا بیشتر در این حالت باقی بمانند. پس از آن می‌بینید که ظروف نقره‌ای‌تان دوباره براق شده‌اند. البته اگر می‌خواهید ظروف نقره‌ای‌تان تیره نشوند و همانطور براق باقی بمانند، آنها را درون کاغذ آلومینیومی نگهدارید.

زمانی که کاغذ را به دور ظروف می‌کشید، مراقب باشید که هوا کاملا خارج شود. سپس دو طرف کاغذ را بپیچید. بدین ترتیب ظروف، تیره نشده و براق می‌مانند.

۳- نرم کردن شکر قهوه‌ای

کاغذ آلومینیومی و شکر قهوه ای

اگر شکر قهوه‌ای‌تان سفت شده و به شدت به هم چسبیده است، دست از آن نکشید. آن را درون کاغذ آلومینیومی قرار داده و به مدت پنج دقیقه در دمای ۱۵۰ دقیقه قرار دهید و سپس شکر قهوه‌ای سفت، آماده استفاده می‌شود.

۴- قیف خامه زن