کنف چه استفاده‌هایی در دکوراسیون دارد؟

رنگ گرم کنف زیبایی خاصی به دکوراسیون می‌دهد

یکی از جالب‌ترین ایده‌ها برای چیدمان و تزیین منزل، استفاده از انواع وسایل کنفی است. کنف و وسایلی که با استفاده از آن ایجاد می‌شوند، می‌توانند ظاهر خاصی به دکوراسیون منزل شما بدهند. وسایل کنفی با وجود این که ساده و تک رنگ هستند، زیبایی منحصر به فردی دارند و با رنگ گرمشان به فضای منزل شما صمیمیت می‌دهند. خصوصیت جالب این وسایل، قابلیت ست شدن آن‌ها با اکثر مبلمان و رنگ هاست که دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد. برای این که دکوراسیون خود را با تم کنفی تغییر شکل دهید، می‌توانید از انواع و اقسام لوازم دکوری کنفی دیدن کنید و مواردی که دوست دارید را به فضای منزل خود بیاورید. مدل‌های بسیار گوناگونی از انواع وسایل منزل با تزیینات کنفی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای ایجاد تم مورد نظرتان استفاده کنید. اگر به دنبال این هستید که هزینه کمتری متحمل شوید، می‌توانید به سادگی برای ساختن وسایل کنفی یا تزیین وسایل فعلی خود با کنف اقدام کنید. به کار بردن کنف برای تغییر شکل مبلمان و لوازم دکوری منزل به قدری ساده است که همه شما از پس آن برخواهید آمد. می‌توانید الگوهای موجود در میان ژورنال‌ها را مد نظر قرار داده و با توجه به آنها چیدمان کنفی خود را تعریف کنید. در این مطلب، شما را با انواع مبلمان و وسایل کنفی برای چیدمان منزل آشنا خواهیم کرد.

آباژور کنفی 

کنف و آباژور

یکی از وسایلی که تقریبا در چیدمان همه منازل وجود دارد، آباژور است. آباژور کنفی می‌تواند گزینه جالبی برای دکوراسیون منزلتان باشد. کلاهک یا پایه آباژور می‌تواند کنفی باشد. شما می‌توانید آباژور سابق خود را نیز با پیچیدن یک طناب کنفی به دور پایه آن تزیین کنید. همچنین می‌توانید با یک پارچه کنفی، روکش جدیدی برای کلاهک قبلی آباژورتان درست کنید. اگر از دو روش با هم استفاده کنید، ست جالبتری خواهید داشت.

پوف کنفی 

کنف و پوف

مبل پوف یا همان مبل کوسنی که به اتومن هم معروف است، این روزها خیلی به کار می‌آید. اگر چیدمان راحت و خودمانی را ترجیح می‌دهید و به طرح‌های کنفی هم علاقه مند هستید، می‌توانید یک پوف کنفی تهیه کنید. تبدیل کردن مبل کوسنی قدیمی‌تان به یک مبل کنفی هم چندان سخت نیست. می‌توانید از پارچه یا طناب کمک بگیرید، اما از آن جا که دوخت روکش جدید کمی سخت است، بهتر است یک طناب را با استفاده از چسب مخصوص و به فرم حلزونی روی سطح پوف بچسبانید.

جاشمعی کنفی از انواع وسایل کنفی 

کنف و جاشمعی

جاشمعی‌های کنفی هم می‌توانند برای چیدمان منزل زیبا و برازنده باشند. این جاشمعی‌ها را در مدل‌ها و طرح‌های مختلف می‌توان تهیه کرد، اما اگر خودتان وسایل لازم را داشته باشید نیز می‌توانید آنها را درست کنید. می‌توانید یک جاشمعی ساده را با پیچاندن طناب کنفی به شکل مورد نظرتان درآورید. اگر جاشمعی ندارید، از لیوان یا ظروف دیگر برای این کار استفاده کنید. در صورتی که جاشمعی‌تان شفاف و شیشه‌ای است، می‌توانید طناب را داخل آن پیچانده و بدون چسباندن رها کنید.

سبد کنفی 

کنف و سبد

شاید در گوشه و کنار منزل شما هم سطل و سبد وجود داشته باشد. این وسایل در مواقعی به کار می‌آیند که می‌خواهید برخی از لوازم خود را که جای خاصی برای قرار دادنشان ندارید، نظم و ترتیب دهید. حال اگر چند سبد کنفی داشته باشید، می‌توانید ست زیبایی با دیگر قسمت‌ها ایجاد کنید. می‌توانید این سبدها را خریداری کرده یا سطل‌های قدیمی‌تان را با استفاده از همان روش چسباندن طناب روی سطح آنها به فرم کنفی تغییر شکل دهید.

ظروف کنفی از انواع وسایل کنفی 

کنف و وسایل کنفی

ظروف تزیینی و دکوری شما نیز می‌توانند با ایده‌های کنفی زیبا تغییر شکل پیدا کنند. حتی می‌توان یک ظرف ساده و غیر دکوراتیو را نیز با استفاده از تزیینات کنفی به یک وسیله دکوری زیبا تبدیل کرد. اگر هنرمند باشید، می‌توانید با پیچاندن نخ‌های کنفی باریک به دور ظروف شیشه‌ای بدون استفاده خود گلدان‌ها و ظروف دکوری بسیار زیبایی درست کنید. همچنین می‌توانید پس از اتمام مراحل چسباندن، برخی از قسمت‌های سطح نخ‌ها را با رنگ مورد علاقه‌تان تزیین کرده و کار را زیباتر کنید.

فرش کنفی 

کنف و فرش

فرش‌های کنفی هم این روزها خیلی پرطرفدار شده‌اند و کسانی که دکوراسیون ساده را ترجیح می‌دهند، به استفاده از آنها علاقه مند هستند. این فرش‌ها قیمت زیادی ندارند و خیلی بیش تر از آن چیزی که برایشان هزینه می‌کنید، عمر خواهند کرد. فرش‌های کنفی، عموما ضخیم هستند و می‌توانند فضای مورد نظرتان را نیز گرم کنند. البته می‌توان با استفاده از طناب‌های کنفی دارای ضخامت زیاد قالیچه‌های کوچک کنفی را در منزل نیز درست کرد. این فرش‌ها و قالیچه‌ها تقریبا با هر وسیله‌ای در چیدمان منزلتان ست می‌شوند.

کوسن کنفی 

کنف و کوسن

یکی دیگر از مواردی که می‌توان با کنف درست کرد، کوسن است. کوسن‌ها فقط در نقش عملکردی به کار نمی‌آیند. اگر کوسن‌های زیبا و خاص انتخاب کنید، می‌توانید دکوراسیون منزل خود را تحت تاثیر قرار دهید. شما می‌توانید با خرید پارچه کنفی، کوسن‌های قبلی خود را به شکل کنفی درآورید. کافی است پارچه را با توجه به ابعاد کوسن علامت زده و بدوزید. همچنین می‌توانید از تزیینات مختلف برای کامل کردن سطح روکش کوسن خود استفاده کنید و ظاهر زیباتری به آن ببخشید.

گلدان کنفی از انواع وسایل کنفی 

کنف و گلدان

کنف می‌تواند در تزیین گلدان‌ها و فضای سبز منزل شما نیز به کار بیاید. از دیگر کارهایی که می‌توان با طناب‌های جالب کنفی انجام داد، تزیین گلدان هاست. اگر گلدان‌های ساده‌ای دارید که از ظاهرشان خسته شده‌اید، کافی است مقداری طناب کنفی تهیه کنید و سطح آن را به هر شکل که دوست دارید، تزیین نمایید. می‌توانید قسمتی از گلدان را بدون تزیین رها کنید. همچنین می‌توانید طناب را با الگوی خاصی روی سطح گلدان بچسبانید و یک بافت برجسته ایجاد کنید. همه این‌ها به ذوق و سلیقه خودتان بستگی دارد.

لوستر کنفی 

کنف و لوستر

کنف را می‌توان برای تزیین لوسترها نیز به کار گرفت. البته اگر مایل باشید، می‌توانید نمونه حباب‌های کنفی را در فروشگاه‌های لوازم منزل، وسایل دکوری و انواع وسایل کنفی پیدا کنید، اما راه دیگر نیز همان است که پیشتر گفته شد. با استفاده از طناب یا نخ کنفی می‌توان ظاهر یک حباب قدیمی و از مد افتاده را کاملا عوض کرد. می‌توانید به سادگی و با استفاده از چسب، طناب‌ها را روی سطح حباب لوستر قدیمی‌تان بچسبانید. برای این که نتیجه کار زیباتر شود، یک طناب نیز به دور بند آویز لوستر بپیچید تا کارتان یکدست و کامل شود.

موکت کنفی 

کنف و موکت

همان قدر که فرش‌های کنفی دوام و زیبایی دارند، موکت‌هایی از این جنس نیز برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت زیبا هستند و مقاومت زیادی نیز در برابر سایش از خود نشان می‌دهند. اگر از موکت‌های قدیمی‌تان خسته و دلزده شده‌اید و به دنبال یک تغییر درست و حسابی هستید، می‌توانید موکت‌های کنفی را امتحان کنید. این موکت‌ها فضای منزل‌تان را گرم می‌کنند و با توجه به رنگی که دارند با اکثر وسایل منزل ست می‌شوند.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.