اشتباهات بزرگ در آشپزخانه

حین غذا درست کردن گاهی این اشتباهات رخ می‌دهد

0

آشپزهای حرفه‌ای از آنجایی که سال‌های سال آشپزی می‌کنند، کمتر دچار اشتباه می‌شوند اما برخی اشتباهات حین آشپزی میان بسیاری از افراد مشترک است. از آشپزهای حرفه‌ای خواسته شده است که به چند مورد از آنها اشاره کنند. ۷ مورد از این اشتباهات از نگاه آشپزهای حرفه‌ای عبارتند از:

بیش از حد طعم دادن به غذا

لیمو و اشتباهات آشپزخانه
اگر شیرینی غذا زیاد شده، آبلیمو اضافه کنید

از یک ادویه بیش از مقداری که لازم است استفاده می‌کنید و بدین صورت دستور پخت غذا خراب می‌شود. اما راه‌حلی برای این مشکل وجود دارد. اگر غذا بسیار تند شده، نمک یا کره می‌تواند تندی آن را بگیرد. اگر زیاد شیرین شده، آبلیمو اضافه کنید. اگر غذا بی‌مزه شده، کمی نمک اضافه کنید.


ریختن سس پاستا بر روی پاستای کامل پخته شده

پاستا و اشتباهات آشپزخانه
قبل از آنکه پاستا کامل پخته شود آن را از روی گاز بردارید

اگر می‌خواهید پاستای شما طعم خوبی داشته باشد، پاستا را بجوشانید و زمانی که ۹۰ درصد آن پخته شد از قابلمه بیرون بیاورید، یک فنجان از آبی که پاستا در آن جوشیده بود را کنار بگذارید. سپس پاستا را در تابه دیگری ریخته و سس را به آن بیفزایید و مقداری از آبی که نگه داشته بودید را نیز به ترکیب اضافه کنید.


پیمانه‌ها و وسایل اندازه‌گیری

پیمانه ها و اشتباهات آشپزخانه
از پیمانه‌ها و ابزار مناسب استفاده کنید

وسایل خرد کردن غذا و ابزار اندازه‌گیری نقش موثری در کم کردن استرس آشپزی و بدست آوردن نتایج مطلوب دارد.


ریختن آب روی روغن داغ

روغن داغ و اشتباهات آشپزخانه
به جای آب، جوش شیرین یا نمک بر روی روغن داغ بریزید

هرگز چنین کاری انجام ندهید. در چنین مواقعی آتش را با ریختن جوش شیرین یا نمک فرو بنشانید و یا در صورتی که هیچ یک از این مواد در دسترس نبود، شعله گاز را خاموش کنید و در قابلمه را بردارید.


استفاده از چاقوی کند

چاقو و اشتباهات آشپزخانه
به طور مرتب از چاقو تیزکن استفاده کنید

چند وقت به چند وقت چاقوهای خود را تیز می‌کنید؟ احتمالا دیر به دیر. درست است؟ چاقو تیزکن برای این درست شده که هر بار می‌خواهید از چاقو استفاده کنید، آن را به کار ببرید. هر روی چاقو را ۶ مرتبه بر روی چاقو تیزکن بکشید تا کاملا تیز شود.


هم زدن مداوم غذا

هم زدن پاستا و اشتباهات آشپزخانه
زیاد ظرف را جا به جا و غذا را هم نزنید

غیر از مواردی که در دستور غذا گفته شده و یا مواقعی که در حال سرخ کردن غذا هستید، لازم نیست مدام ظرف را تکان دهید و مواد را هم بزنید.


گرفتن چاقویی که در حال افتادن است

چاقو در حال سقوط و اشتباهات آشپزخانه
هنگام سقوط چاقو کنار بایستید و سعی نکنید آن را بگیرید

چاقوی در حال سقوط را نمی‌توان گرفت. وقتی دیدید چاقوی شما در حال افتادن بر روی زمین است، عقب بایستید و بگذارید بیفتد. زیرا گرفتن چاقو در چنین موقعیتی به شما آسیب خواهد زد و درد شدیدی دارد.

منبع housebeautiful.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.