اشتباهات رایج در رنگ کردن اتاق

قبل از انتخاب رنگ برای اتاق به این موارد توجه کنید

0

همانطور که می دانید انتخاب رنگ اتاق کار چندان آسانی نیست به خصوص که رنگ بر روحیات شما و همچنین جلوه اثاث خانه بسیار تاثیرگذار است (اگر می خواهید بدانید رنگ چگونه بر روحیات تاثیرگذار است، این مطلب را بخوانید). کارشناسان توصیه می کنند در انتخاب رنگ و رنگ کردن اتاق از انجام اشتباهات زیر خودداری کنید:

سفید کردن سقف

بزرگترین بخش اتاق سقف است که اغلب نادیده گرفته می شود. هیچگاه سقف را رنگ سفید نزنید زیرا هر رنگ سفیدی اندکی خاکستری در خود دارد که موجب دلگیر شدن اتاق می شود. به جای آن از سایه کرم رنگ استفاده کنید و برای این کار از کمک یک حرفه ای استفاده کنید.

زیاد ست کردن

اکثرا افراد تمایل دارند رنگ دیوارها با رنگ اثاث و پرده ها یکی باشد. اما هیچگاه چنین کاری را نکنید. برای هماهنگی رنگ اتاق با بقیه وسایل، نسخه قوی رنگ را انتخاب نکنید. رنگی را انتخاب کنید که اندکی خاکستری در خود داشته باشد.

از بین بردن عناصر خنثی

رنگ کردن اتاق و زرشکی
بگذارید عناصری از اتاق سفید یا خاکستری بمانند تا امکان استراحت برای چشمان شما فراهم کنند.

وقتی عاشق یک رنگ می شوید دوست دارید آن را در تمام قسمت ها استفاده کنید. بزرگترین اشتباه این است که وقتی در به کار بردن یک رنگ هیجان زده می شوید، فراموش می کنید که لازم است فضاهای خنثی را نیز حفظ کنید. بگذارید عناصری از اتاق، سفید یا خاکستری بمانند تا امکان استراحت برای چشمان شما فراهم کنند.

زیادی محتاط بودن

برعکس اگر زیاد بر فضاهای خنثی تاکید داشته باشید، فراموش می کنید کمی رنگ های قوی استفاده کنید. اشتباه افراد این است که اغلب فراموش می کنند کمی کنتراست ایجاد کنند. بایستی عناصر و رنگ هایی را در این میانه اضافه کنید که به فضا هویت و شخصیت ببخشد. یا جسارت به خرج دهید و یا در غیر این صورت اتاقتان کسل کننده خواهد شد.

استفاده از رنگ های کاملا متفاوت برای اتاق ها

اتاق نشیمنی که رنگ خنثی داشته باشد احساس آرامش ایجاد می کند و بسیار شیک است. اگر دوست دارید هر اتاق خانه رنگ متفاوتی داشته باشد، باید سعی کنید این رنگ ها با هم هماهنگی داشته باشند. نباید طوری باشد که گویی اتاق خواب کاملا مجزا از اتاق نشیمن است. باید این احساس ایجاد شود که همه خانه یکدست است.

استفاده از یک رنگ واحد برای همه خانه

ممکن است یک رنگ را بسیار دوست داشته باشید اما استفاده از رنگی واحد برای کل خانه کمی قدیمی و از مد افتاده است. استفاده از دو رنگ مختلف بهتر است اما باید با طرح و قالب مشخصی باشد و یکدست و مرتب به نظر برسد.

نادیده گرفتن پوشش نهایی رنگ

رنگ های تیره تر در کل بسیار صاف و مسطح به نظر می رسند پس می توانید از رنگ جلا روی آن استفاده کنید. رنگ و جلای مرحله آخر در زیباتر شدن رنگ دیوار بسیار موثر است. استفاده از رنگ جلای براق بهتر از استفاده از رنگ لاکی است.

استفاده از رنگ های تک بعدی

رنگ کردن اتاق و پذیرایی سفید
رنگ های تک بعدی بدون طیف تیره و روشن چشم را خسته می کند

یکی دیگر از اشتباهات در انتخاب رنگ، رنگ های تک بعدی است. رنگ هایی که عمق و فلورسنت ندارند. رنگ هایی که تیره و روشن و یا درخشندگی ندارند. ممکن است در نگاه اول نظر شما را جلب کند اما خسته کننده خواهد شد.

الزام برای انتخاب رنگی همیشگی

به دلیل مشکلات و سختی های رنگ کردن خانه طبیعی است که ترجیح دهید رنگ خانه را عوض نکنید. اما به هر حال سلیقه ها و شکل اتاق طی زمان تغییر می کند. با خودتان صادق باشید، نیازی نیست همه اتاق ها را در یک زمان رنگ کنید.

منبع goodhousekeeping.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.