نکاتی که عروس خانم‌ها درباره جشن عروسی باید بدانند

خودتان را برای یک شب بی‌نظیر آماده کنید

همه دختر خانم‌ها دوست دارند که در محفل عروسی خود بدرخشند و بدون کوچکترین نقصی دیده شوند اما ممکن است برخی از دختران نتوانند آن طور که باید اندام خودشان را قبل از عروسی ایده آل کنند و بخشی از بدنشان چربی موضعی داشته باشد. اگر شما جزء این دختر خانم‌ها هستید و فرصت کمی تا جشن عروسیتان باقی مانده است، نگران نباشید، با این بخش همراه شوید تا بتوانید ترفندهایی را فراگیرید که شما را تبدیل به یک عروس جذاب کند.

راز انتخاب بهترین لباس عروس برای عروس خانم‌های زیبا

مهمترین بخش خرید قبل از عروسی مربوط به انتخاب لباس عروس است. بهتر است برای انتخاب لباس عروس مد روز و آنچه در رویای خود داشتید را فراموش کنید و با توجه به اندامتان یک لباس عروس مناسب انتخاب کنید، لباس عروسی که بتواند نقص‌های بدنی شما را بپوشاند تا بتوانید به یک عروس جذاب تبدیل شوید.

نکاتی برای انتخاب بهترین لباس عروس:

اگر اندامتان برجستگی کمی دارد و جزو افرادی با اندام مستطیلی شکل هستید بهتر است لباس عروس مدل ماهی انتخاب کنید زیرا این لباس برجستگی اندام شما را مشهود می‌سازد. اگر بالا تنه‌تان بزرگتر از پایین تنه‌تان است از لباس عروسی استفاده کنید که نیم تنه گن شکل و تنگ داشته باشد و دامن آن پفی باشد. اگر پایین تنه شما بزرگ است لباس عروسی انتخاب کنید که از زیر سینه گشاد می‌شوند. اگر بازوهایتان بزرگ است و یا کمی مشکل قوز دارید بهتر است لباس عروستان آستین‌دار یا آستین حلقه‌ای باشد و از پوشیدن لباس عروس دکلته جدا خودداری کنید. اگراندام‌تان ایده آل است هر لباس عروسی را که دوست دارید می‌توانید انتخاب کنید اما پیشنهاد ما این است که یک لباس عروس ساده و کشیده انتخاب کنید و با آن ظرافت‌های اندامتان را بیشتر آشکار سازید.

عروس

لباس زیر مناسب لباس عروسی‌تان را بخرید

یکی دیگر از خریدهای مهم قبل از عروسی خرید لباس زیر مناسب برای لباس عروس است. باید بدانید اگر لباس زیرتان مناسب نباشد ممکن است ظاهر لباس عروستان را بد نشان دهد. لباس زیر تنگ موجب برآمدگی و فرورفتگی در بدن می‌شود بنابراین دقت کنید که لباس زیرتان دقیقا اندازه بدنتان باشد تا اندام شما در لباس عروس بی‌نقص به نظر آید. اگر یک لباس عروس تنگ انتخاب کرده‌اید باید بدانید، لباس زیرتان باید دقیقا اندازه بدنتان باشد زیرا در غیر اینصورت بند لباس زیرتان از زیر لباس برجسته می‌شود یا نوار آن سبب جمع شدن پوست و بالا و پایین رفتن لباس زیر و ایجاد حالت برآمدگی و تو رفتگی در ناحیه پشت و زیر سینه‌تان می‌گردد. قبل از خرید لباس زیر مخصوص لباس عروس کیفیت آن را در نظر بگیرید و شرایط تعویض آن را از فروشنده بپرسید.

راز زیبایی عروس خانم‌ها در عکس‌های به یادماندنی شب عروسی

امروزه بیشتر عروس خانم‌ها از لحظات زیبای جشن عروسی‌شان تصاویری را ثبت می‌کنند . بهتر است برای اینکه تصویرتان به بهترین شیوه ممکن ثبت شود و در خاطره‌ها ماندگار گردد ژست‌ها عالی بگیرید. اگر می‌خواهید یک عکس خوب داشته باشید باید ژست خوبی نیز بگیرید، برخی از این ژست‌ها را برایتان بازگو می‌کنیم.

 • هنگام گرفتن عکس سرتان را مقداری پایین بگیرید تا تیزی چانه‌تان مشهود گردد.
 • هنگام گرفتن عکس بایستید و خود را کمی به راست یا چپ متمایل کنید تا اندامتان کشیده‌تر ثبت شود.
 • برای لاغرتر افتادن در عکس، شانه‌های خود را بالا بدهید و روبه دوربین بگیرید سپس پایین تنه‌تان را به سمت دیگری متمایل کنید.
 • اگر دوست دارید که اندامتان در عکس عروسیتان بی نقص به نظر برسد ایستاده ژست بگیرید زیرا حالت نشسته اندامتان را چاق‌تر نشان می‌دهد.

هنگام گرفتن عکس عروسی و حضور در محفل عروسی بهتر است شانه‌های خود را عقب نگاه دارید و قوز نکنید و پشتتان را صاف بگیرید مانند اینکه میله‌ای در پشتتان قرار دارد که نباید بگذارید خم شود. به جای این که بازوهایتان را به بدن‌تان بچسبانید کمی آنها را از خود دور کنید و کف دست‌هایتان را با متانت در دو سمت کمر و پایین تنه‌تان بگذارید.

با رژیم غذایی پیش از عروسی آشنا شوید.

راز قد بلند و کشیده دیده شدن عروس خانم‌ها در شب عروسی

یکی از ترفندهای مناسب عروس خانم‌ها در شب عروسی برای قدبلندتر به نظر رسیدن پوشیدن کفش پاشنه دار است. پوشیدن کفش پاشنه بلند نه تنها سبب افزایش قد می‌شود بلکه در چشم بیننده مقدار وزن نیز تعدیل می‌گردد وافرادی که کفش پاشنه دار می‌پوشند لاغرتر به نظر می‌رسند. بهتر است اندازه پاشنه کفش عروس بیش از ۸ سانتی متر نباشد.

عروس و پاکسازی

نکاتی برای زیباتر به نظر رسیدن عروس خانم‌ها

زیبایی دست و ناخن در معرض دید قرار خواهد گرفت و بسیار مهم است بنابراین به ناخن‌هایتان شکلی زیبا بدهید و پوست دستتان را مرطوب نگه دارید. پوست مهم‌ترین پایه زیباییست پس چند ماه قبل از عروسی حتما به یک دکتر پوست مراجعه کنید. اگر دوست دارید در عروسی‌تان برنزه باشید ۴ ماه زودتر از مراسم با یکی از شیوه‌های برنزه کردن برنزه کنید. ابروهایتان را قبل از عروسی دست نزنید تا پر شود و آرایشگر بتواند به بهترین شکل آن‌ها را حالت دهد.

 • قبل از عروسی غذاهای قنددار وغذاهای چرب نخورید.
 • لوازم آرایشی که قرار است در روز عروسی استفاده کنید تست کنید تا از حساسیت پوست‌تان به آن‌ها باخبر شوید.
 • ورزش کنید تاعضله های شما سفت شود و بدنتان سم زدایی شود.
 • قبل از عروسی حتما تغییر هورمون‌های بدنتان را تحت نظر یک پزشک کنترل کنید زیرا گاهی اوقات با تغییر یکباره‌ی هورمون‌ها پوست ممکن است پر از جوش و آکنه شود.
 • اپیلاسیون عروسی را یک هفته قبل از عروسی بدست آرایشگر خود بسپارید زیرا انجام آن توسط خودتان ممکن است باعث سوختگی وجای لک روی پوستتان شود.
 • برای عروسی یکی از اقوام قبل از عروسی خودتان پیش آرایشگرتان بروید و از او بخواهید شما را آرایش کند تا از کیفیت لوازم آرایش او مطلع گردید.
 • آب زیاد بنوشید زیرا کم آبی بدن باعث خشک شدن پوست صورت و بدن و ترک خوردن لب‌ها می‌شود.
 • لب‌های خود را از ۱ماه قبل از عروسی با کرم یا وازلین چرب کنید.
 • آرامش داشته باشید و استرس را از خود دور کنید.
 • از آرایشگرتان بخواهید مژه‌های شما را اکستنشن کند.
 • از یک ماسک روشن کننده‌ی پوست شب قبل از عروسی استفاده کنید.

نکاتی که درباره میز شام عروسی باید بدانید.

نکاتی درباره روز مهمانی

بر متصدیان برگزاری ازدواج خود نظارت کنید

حتی اگر متصدی ازدواج شما از سوی یک فرد آشنا و یا برنامه‌ریز مراسمتان معرفی شده و کیفیت برگزاری مراسم به عملکرد وی بستگی دارد، مطمئن شوید که همسو با خواسته‌های شما اقدام خواهد کرد. شاید در این خصوص برای ازدواج خودم ساده لوحانه عمل کردم. اما گمان می‌کردم بعد از بحث با دی جی و موزیک‌های عروسی که می‌پسندیدیم این بخش را از سر گذراندیم، در واقع می‌بایست ویدئوهای قبلی آنها را میدیدم تا از نوع زنده اجرایشان مطمئن می‌شدم، من هنگامی که مجری ناگهان موزیک را به هیپ هاپ تغییر داد و گفت ( متشکر از مهمانانی که این موزیک را درخواست کردند، اما به نظر میرسید درخواستی خارج از جمع مهمانان بود ) بهت زده شدم. علاوه بر اینکه با آنها رودر رو صحبت می‌کنید و نمونه کارهایشان را می‌بینید، اگر امکان داشت اجرای زنده آنها را در یک موقعیت واقعی ببینید.

لیستی از عکس‌هایی که می‌پسندید و سایر موارد را تهیه نمایید

مطمئن شوید هرآنچه که می‌خواهید را در عملکرد متصدی مراسم خود می‌یابید و آنها را با فهرست خود مطابقت دهید. تنها اعتماد به اینکه آنها کار خود را می‌دانند کافی نیست. وقتی به گذشته فکر می‌کنید، ممکن است تصور کنید و با خود بگویید ” چرا این حاملان گل و حلقه را پذیرفتم”.

تشریفاتی که خیلی برایتان اهمیت ندارد را از برنامه حذف کنید

هیچ وقت پرتاپ دسته گل برای عروس آینده را فراموش نخواهم کرد، فقط صدای تق زمین خوردنش را شنیدم. ساقدوش‌ها و مهمانان خانم علاقه‌ای به این سنت نشان نداند. حالا این یک موضوع خنده دار است و باید در آن زمان می‌بایست بهتر عمل میکردم.

در مورد هدیه‌های یادگاری مهمانان عروسی سختگیری نکنید

خیلی راحت می‌توانید از این مرحله هم عبور کنید، در نهایت سعی می‌کنید با پیشنهاد تنوع هدایا با قیمت‌های مختلف میهمانان خود را راحت بگذارید و این بی‌دردسرترین خریدی است که می‌توانید تجربه کنید. بدون زحمت.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.