همه چیز در مورد بیت‌کوین

بیت‌کوین هنوز هم تکنولوژی جدید به حساب می­‌آید که با گذشت زمان قابل اعتمادتر خواهد شد

0

بیت­‌کوین متعلق به شخص و یا شرکت واحدی نیست. بنابراین، تمام کاربران امکان دسترسی به آن را دارند. معاملات بیت‌­کوین غیر قابل برگشت هستند در واقع بانک­‌ها و موسسات نمی­‌توانند از ارسال یا دریافت بیت‌کوین‌ها در هر جای دنیا جلوگیری کنند.

امنیت پولتان

کیف پول خود را ایمن نمایید، همانگونه که در زندگی واقعی خود چنین می‌­کنید. بیت‌­کوین به روشی بسیار آسان، ارزش را به همه جا منتقل می­‌کند و به شما اجازه می­‌دهد پول خود را کنترل نمایید. چنین ویژگی‌های مهمی، اقدامات امنیتی مهمی را هم به دنبال دارد. در عین حال، اگر به درستی از بیت­‌کوین استفاده شود، می­‌تواند سطح امنیتی بالایی را هم فراهم آورد. اکثر کیف پول‌ها اجازه می‌­دهد تا کاربر حریم خصوصی خود را در اختیار داشته باشد. بنابراین هیچ کس نمی­‌تواند بدون اجازه به حساب شما دسترسی پیدا کند. اگر تصمیم دارید بیت‌کوین بخرید، بهتر است که آنها را بین چند وجه مختلف تقسیم کنید. همانطور که گفته شد، تمام پول‌های خود را در یک سبد قرار ندهید.

بهای بیت‌کوین

به دلیل اقتصاد نوپای بیت­‌کوین، ماهیت جدید آن و گاهی بازارهای غیرنقدی، بهای بیت­‌کوین می­‌تواند در یک دوره زمانی کوتاه به صورت پیش‌بینی نشده‌­ای افزایش و یا کاهش یابد. قیمت بیت­‌کوین توسط قوانین عرضه و تقاضا تعیین می­‌شود. عرضه به ۲۱ میلیون بیت‌­کوین محدود می­‌شود، از آنجایی که کاربران بیشتر از بیت­‌کوین استفاده می­‌کنند، تقاضا افزایش یافته بنابراین قیمت آن نیز افزایش پیدا می­‌کند. قیمت بیت­‌کوین از لحاظ نرخ ارز سنتی می‌­تواند روزانه به طور قابل توجهی نوسان کند اما همچنان افزایش می‌­یابد، چرا که اکثریت مردم از آن استفاده می­‌کنند. برای مثال، در اوایل سال ۲۰۱۱ یک بیت‌کوین ارزش کمتر از یک دلار داشت، اما در سال ۲۰۱۵ ارزش آن به صدها دلار رسید. در روزهای آتی، اگر بیت‌کوین محبوبیت بیشتری کسب کند، ارزش هر بیت‌کوین باید حداقل به صدها هزار دلار برسد تا بتواند این تقاضای اضافی را برآورده کند.

بیت‌کوین شکل جدید معاملات
بیت‌­کوین به روشی بسیار آسان، ارزش را به همه جا منتقل می­‌کند و به شما اجازه می­‌دهد پول خود را کنترل نمایید.

مبادلات بیت‌­کوین

چند راه برای خرید بیت­‌کوین وجود دارد، اما بهترین روش استفاده از مبادلات مورد اعتماد است. از آنجا که در سیستم بانکی، سنتی ناکارآمدی وجود دارد، مبادلات گاهی اوقات قیمت­‌های متفاوتی خواهند داشت. در صورتی که تبادل قیمت، تفاوت قابل ملاحظه‌ای با دیگران داشته باشد، باید از تبادلات اجتناب کرد. برای اطمینان بیشتر بهتر است از مبادله به عنوان کیف پول استفاده نکنید. بیت­‌کوین خود را به کیف پول شخصی منتقل کنید تا در تمام زمان‌ها کنترل بیشتری روی وجه خود داشته باشید.

بیت­‌کوین هویتی ناشناخته ندارد

از آنجایی که تمام معاملات بیت­‌کوین در یک سند به نام بلاک­چین ذخیره می­‌شوند، برای حفظ حریم شخصی شما در بیت­‌کوین، اقداماتی انجام شده است. تمام تراکنش‌های بیت­‌کوین بصورت عمومی و دائمی روی شبکه ذخیره می­‌شود. بنابراین، افراد می­‌توانند تراز و تعاملات مربوط به هر آدرس بیت‌کوینی را ببینند.

معاملات غیرقابل اعتماد

هر تراکنش بیت‌کوینی معمولاً چند ثانیه به طول می‌­انجامد و تایید همین تراکنش از ده دقیقه پس از آن شروع می‌­شود. در خلال این مدت، تعامل مجاز بوده و ممکن است برگشت‌پذیر هم باشد. کاربران فریبکار می­‌کوشند تا تقلب کنند. معاملات بیت­‌کوین در عرض چند ثانیه توسط کل شبکه دیده می­‌شوند و معمولا در لایسنس جهانی بیت­‌کوین ثبت می­‌شوند که بلاکچین نامیده می­‌شود، در حالی که امکان دارد یک معامله در بلوک بعدی تأیید نگردد. بر خلاف سیستم­‌های پرداخت سنتی، معاملات بیت­‌کوین سریعا می­‌توانند به صورت جهانی ارسال شوند. بیت‌کوین هنوز هم تکنولوژی جدید به حساب می­‌آید که با گذشت زمان قابل اعتمادتر خواهد شد. مردم با گذشت زمان، اعتماد بیشتری به بیت­‌کوین خواهد داشت.

منبع bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.