چگونه دوام رنگ مو را بیشتر کنیم؟

زیبایی رنگ مویتان را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنید

اگه شما رنگ موی خودتون رو تازه عوض کردید یا قصد این کار رو دارید نیازی نیست که نگران مراقبت از موی خودتون بعد از رنگ کردن باشید. چرا که در این مطلب قصد داریم که چند تا نکته اساسی برای مراقبت از موهاتون بعد از رنگ کردن به شما معرفی کنیم. خیلی از ما دوست داریم که قیافه‌ها و ظواهر متفاوتی رو تجربه کنیم و وقتی که بخوایم استایل ظاهری جدیدی رو پیاده کنیم سعی می‌کنیم که موهامون رو تغییر بدیم. ممکنه که مدل‌های صاف، فر یا رنگ‌های مختلف رو امتحان کنیم. در واقع رنگ مو یه موضوع فانتزی و هیجان انگیز برای ما محسوب می‌شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چرا رنگ مو زود پاک میشه؟

گاهی اوقات ممکنه که ما از همه چیزهایی که باید قبل از رنگ آمیزی مو بدونیم آگاهی داشته باشیم. اما چه موارد و نکاتی رو باید برای بعد از رنگ آمیزی مو بدونیم؟ نکات مراقبت از مو بعد از رنگ کردن به اندازه کافی مهم هستد و باید به اونها توجه داشته باشید. همچنین حداقل اینه که ما هیچ وقت دوست نداریم که رنگ موهامون زود از بین بره و محو بشه. این مطلب به شما تمام نکاتی رو که برای دوام رنگ موی خودتون نیاز دارید در اختیار شما می‌گذارد.

۱. موهاتون رو بعد از سه روز بشویید

بعد از اینکه موهاتون رو رنگ کردید، توصیه میشه که موهای خودتون را حداقل تا سه روز بعدش شستشو ندید. این موضوع به این خاطره که اگه موهاتون رو بلافاصله شستشو بدید، ممکنه که رنگ موی شما از بین بره و محو بشه. بنابراین، هنگامی که موهای خودتون رو در یه سالن آرایشی رنگ می‌کنید، اجازه بدید که خودش خشک بشه و تا سه روز بعدش اون رو شستشو ندید.

۲. موهاتون رو با آب داغ شستشو ندید

ما همه دوست داریم که با آب گرم و یا داغ دوش بگیریم. با این حال، اما این کار خیلی توصیه نمیشه. بهتره که برای شستن موهاتون از آب سرد استفاده کنید. اگر بخواهید می‌توانید از آب ولرم استفاده کنید اما استفاده از آب داغ به طور کلی ممنوعه و توصیه نمی‌شود. دلیل استفاده نکردن از آب داغ اینه که رنگ موها رو با سرعت بیشتری محو می‌کند.

۳. استفاده از شامپوی بدون سولفات

شامپوهای دارای سولفات باعث خشک شدن موها و شکننده شدن می‌شوند. همیشه بهتره از شامپوهای بدون سولفات برای موهاتون استفاده کنید، زیرا که در غیر این صورت رنگ موهای شما سریع‌تر از بین میره. در زمان خریدن شامپو حواستون باشه که از انواع بدون سولفات شامپوها بخرید.

۴. از وسایل گرمایشی استفاده نکنید

استفاده از محصولاتی که موها رو گرم یا داغ می‌کنند مثل سشوارهای خشک کن، اتو مو برای صاف کردن و …، بلافاصله بعد از رنگ آمیزی مو می‌تواند باعث وارد اومدن آسیب به موهای شما بشود. این کار باعث می‌شود که موهای شما خشک و پرچین بشود. بنابراین، دقت کنین که از این محصولات گرمایشی به طور منظم استفاده نکنید. بذارید که موهاتون به طور طبیعی خشک بشود.

۵. موهاتون رو به طور منظم پیرایش کنید

توصیه می‌شود که موهای خودتون رو هر سه ماه یه بار پیرایش کنید. پس از رنگ آمیزی ، موهای شما بیشتر مستعد آسیب و شکستن هستند. به منظور اجتناب از این آسیب، توصیه می‌شود که موهای خودتون رو به طور منظم هر دو تا سه ماه یک بار پیرایش کنید، که نه تنها از شکستن اونها جلوگیری می‌کند، بلکه باعث می‌شود که موهای سالم‌تری هم داشته باشید.

۶. استفاده از ماسک مو برای تقویت موهای رنگ شده

رنگ مو و تخم مرغ

رنگ آمیزی موهای شما در واقع یه فرایند شیمیایی است. پس از اینکه موهاتون رو رنگ کردید، معمولا ممکنه که موهاتون پروتئین های خودشون رو از دست بدهند. برای به دست آوردن پروتئین به مقدار قبل، معمولا بهتره که از ماسک مو حداقل یک بار در هفته استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی یه ماسک خانگی برای استفاده آماده کنید. روش تهیه به صورت زیر است: