ایده‌هایی برای دیوارپوش آشپزخانه

آشپزخانه را جذاب‌تر کنید

آشپزخانه جایی است که امکان دکوراسیون چندانی ندارد. برخی قسمت‌های خانه مانند حمام و دستشویی امکان دیزاین چندانی ندارند اما در آشپزخانه می‌توان برخی اقدامات کوچک برای زیباتر شدن دکوراسیون انجام داد. علاوه بر پیشخوان و وسایل برقی زیبای آشپزخانه، برخی قسمت‌های آشپزخانه می‌تواند صرفا برای جنبه زیبایی استفاده شود. دیوارپوش آشپزخانه می‌تواند ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه را ارتقا دهد.

برای دیوارپوش آشپزخانه می‌توانید طرح‌ها، رنگ‌ها و الگوهای مختلفی را به کار ببرید. طرح آن می‌تواند راه راه باشد یا اشکال هندسی، رنگارنگ باشد یا ساده، تنوع آن زیاد است. هر نوع طرحی که بخواهید ساده یا طرحدار، پررنگ یا کمرنگ موجود است. در این مطلب چند نمونه از دیوارپوش آشپزخانه را به شما معرفی می‌کنیم.

روشن و شاد

دیوارپوش آشپزخانه آبی

طرح و رنگ دو عنصر مهم در دکوراسیون هر اتاقی است و دیوارپوش آشپزخانه جایی است که می‌توان این دو عنصر را به خوبی در آن استفاده کرد. اما این طرح و رنگ نباید خسته‌کننده باشد بلکه باید چشم‌نواز بوده و نظر را به آن قسمت از آشپزخانه جلب کند. اگر رنگ آشپزخانه روشن و خنثی است، برای دیوارپوش از رنگ روشن دیگری استفاده کنید که مخالف رنگ غالب باشد اما در عین حال همخوانی داشته باشد.

رنگ خنثی

دیوارپوش آشپزخانه سفید و طرحدار

فضاهای خنثی احساس آرامش می‌دهند اما در عین حال چشم به تنوع نیاز دارد. یک دیوارپوش با طرح ساده می‌تواند کمی انرژی به آشپزخانه ببخشد.

استفاده از رنگ در دیوارپوش

دیوارپوش آشپزخانه سبز و آبی

ارتباط بین رنگ و طرح دیوارپوش می‌تواند سادگی کابینت‌ها را جبران کند. طرح و نقش دیوارپوش زیبایی بصری خوبی به آشپزخانه می‌دهد.

دیوارپوش طرحدار

دیوارپوش آشپزخانه طرحدار

بسیاری از طرح‌های دیوارپوش آشپزخانه با کاشی همخوانی دارد. این دیوارپوش‌ها اشکال و طرح‌های بیشماری دارند، بنابراین در استفاده از طرح موردعلاقه خود خلاقیت داشته باشید.

ترکیب نقش و رنگ

دیوارپوش آشپزخانه رنگارنگ

قرار گرفتن رنگ‌هایی که تفاوت بسیار با هم دارند در کنار هم، الگوی برجسته ایجاد می‌کنند.

بزرگتر شدن خانه

دیوارپوش آشپزخانه سنگ مرمر

شما می‌توانید طرحی را برای دیوارپوش انتخاب کنید که فضای آشپزخانه را بزرگتر نشان دهد. سنگ مرمر یکی از مدل‌های محبوب برای دیوارپوش و پیشخوان است. بنابراین اگر هم برای پیشخوان و هم دیوارپوش از سنگ مرمر استفاده کنید، آشپزخانه و زیبا و بزرگتر نشان خواهد داد. حتی می‌توانید برای هود آشپزخانه نیز از سنگ مرمر استفاده کنید.

جنس دیوارپوش

دیوارپوش آشپزخانه سیاه و سفید

علاوه بر طرح و رنگ، جنس دیوارپوش نیز در زیبایی و احساسی که برمی‌انگیزد موثر است. اما آشپزخانه بهتر از هر اتاق دیگر خانه به شما اجازه استفاده از انواع دیوارپوش را می‌دهد. شما می‌توانید ترکیبی از طرح و نقش و جنس را در دیوارپوش و پیشخوان استفاده کنید.

دیوارپوش یکپارچه

دیوارپوش آشپزخانه یکپارچه

دیوارپوش‌های یکپارچه به دلیل شکل مدرن خود محبوبیت بسیاری دارند.

طرح‌های مدرن دیوارپوش

دیوارپوش آشپزخانه مدرن

نباید دیوارپوش را به صورت مجزا دید بلکه باید به گونه‌ای باشد که با دیگر قسمت‌های آشپزخانه همخوانی داشته باشد. در یک آشپزخانه مدرن باید همه قسمت‌ها مدرن باشد.

سادگی

دیوارپوش آشپزخانه ساده

نیازی نیست حتما طرح و نقش‌های پیچیده و عجیب و غریب برای دیوارپوش انتخاب کنید تا به چشم بیاید بلکه می‌توانید یک دیوارپوش سفید ساده انتخاب کنید.

دیوارپوش متالیک

دیوارپوش آشپزخانه متالیک

اگر دنبال طرح ساده نیستید، می‌توانید دیوارپوش را تا سقف به صورت متابولیک درآورید. از رنگ متابولیک می‌توانید در هر جای آشپزخانه از جمله شیرآلات، اجاق گاز، یخچال استفاده کنید.

همخوانی با طرح‌های دیگر اتاق

دیوارپوش آشپزخانه چهارخانه

می‌توانید طرح دیوارپوش را مشابه طرح‌های دیگر قسمت‌های آشپزخانه انتخاب کنید. برای مثال طرح پیشخوان را با دیوارپوش ست کنید.

منبع thespruce.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.