ایده‌های جدا کننده فضا در منزل

خانه‌تان را به زیبایی قسمت بندی کنید

دلایل زیادی وجود دارد که فضاهای بزرگ را جذاب و دوست‌داشتنی می‌کند. در محیط‌های کاری فضای بزرگ باعث تسهیل در روابط و همکاری بیشتر می‌شود، در خانه‌ها نیز باعث گردش بیشتر نور و هوا و احساس دل باز بودن می‌شود. اما هنگامی که احتیاج به فضای خصوصی‌تری داریم و یا می‌خواهیم کاربری متفاوتی را تعریف کنیم چه؟ در این شرایط می‌توان از عناصر جدا کننده فضا استفاده کرد. این عناصر می‌توانند فضا را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنند، بدون این‌که محیط دلگیر و یا تاریک شود. در ادامه ایده‌ هایی مربوط به این مبحث را مشاهده خواهید کرد که در شرایط متفاوتی اجرا شده‌اند.

۱. این کتابخانه می‌تواند به‌گونه‌ای که شما مایل هستید در بین دو اتاق مختلف قرار گیرد، ایستاده بر روی زمین و یا آویزان شده از سقف. طراح این کتابخانه Daniele Lago نام دارد.

جدا کننده فضا

۲. این دیوار را خودتان به‌راحتی می‌توانید با هر ریسمانی ایجاد کنید و این خوبی را دارد که نور را در هیچ فضایی از دست نخواهید داد.

جدا کننده فضا و ریسمان

۳. این دیوار فلزی توسط گروه معماری Stuart Silk طراحی شده است و علاوه بر تقسیم کردن فضا، شاخصه‌ای جسورانه و قوی در دکوراسیون داخلی این خانه به حساب می‌آید.

جدا کننده فضا

۴. دیواره‌های گیاهی نیز یکی از بهترین نوع دیوارهای جدا‌کننده هستند زیرا علاوه بر زیبائی، هوا را تمیز نگاه داشته و از آلودگی صوتی محیط می‌کاهند.

جدا کننده فضا

۵. هر یک از این قطعات لوزی شکل قابلیت این را دارند که بر روی محور خود چرخیده و باعث ایجاد سایه روشن شوند. طراح این پنل زیبا Bas van Leeuwen نام دارد.

جدا کننده فضا

۶. این قفسه‌های زیبا و ثابت توسط SL*Project طراحی شده‌اند و علاوه بر کاربرد اصلی خود، با افزودن گیاهان به دکوراسیون باعث ایجاد محیطی گرم شده‌اند.

جدا کننده فضا

۷. این قفسه‌بندی شیک که تقریباً از کف تا سقف امتداد یافته یکی از زیباترین عناصر جداکننده در این مجموعه است و توسط استودیوی دیزاین Pietro Russo طراحی شده است.

جدا کننده فضا

۸. این دیواره‌ی دست‌ساز که با طناب ساخته شده توسط استودیوی A2 و برای جداسازی دو بخش متفاوت یک رستوران طراحی شده است. این عنصر تقسیم‌کننده تبدیل به یک شاخصه‌ی هنری برای این رستوران شده است.

جدا کننده فضا

۹. این شبکه‌ی جدا‌کننده از میله‌های فلزی و جعبه‌های معلق ساخته شده و ورودی خانه را از قسمت غذاخوری متمایز کرده است. طراح این دیواره Hufft Projects است.

جدا کننده فضا

۱۰. این آپارتمان مدرن و معاصر عناصر زیادی از طبیعت در خود جای داده است، مانند دیواره‌ای از تخته‌های چوبی مابین اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. دیزاین این دیواره توسط گروه طراحان PplusP انجام شده است.

جدا کننده فضا

۱۱. هم‌چنین برای جداسازی دو بخش می‌توان از شیشه‌های رنگی استفاده کرد که نور و ارتباط بین دو بخش را نیز از بین نمیبرند. نمونه‌ی زیر توسط Concept/Glass اجرا شده است.

جدا کننده فضا

۱۲. طناب‌هایی آویزان از سقف و معلق مابین میزهای این رستوران باعث شده تا در هنگام صرف غذا مشتریان احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

جدا کننده فضا

۱۳. تخته‌های چوبی در این اتاق باعث به‌وجود آمدن دیواره‌ی کوتاهی مابین وان حمام و تخت‌خواب شده‌اند.

جدا کننده فضا

۱۴. دیواری فلزی با طرح‌های هندسی راهروی ورودی این آپارتمان را از آشپزخانه جدا کرده است. این نمونه‌ی زیبا توسط گروه معماری GAO طراحی شده است.

جدا کننده فضا

۱۵. باز هم از تخته‌های چوبی باریک استفاده شده است برای جدا کردن اتاق نشیمن از آشپزخانه. هم‌چنین دو دو طرف این دیواره کابینت‌هایی نیز قرار گرفته است.

جدا کننده فضا

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.