ایده‌هایی خلاقانه برای استفاده دوباره از کیف‌های قدیمی

بدون هزینه چندین مدل، کیف داشته باشید

برای اینکه بدون نیاز به خرید نونوار شوید، کمی خلاقیت و مقداری هم سلیقه لازم دارید تا ظاهر تازه‌ای به کیف‌های قدیمی بدهید. کیف‌های چرمی و پارچه‌ای قدیمی را از کمدها بیرون بکشید و با استفاده از رنگ و چاپ و پارچه آنها را نونوار کنید. به جای پیشنهاد خرید کیف‌های تازه خیال داریم شما را تشویق کنیم تا سراغ کیف‌های قدیمی بروید همان کیف‌هایی که ظاهرا نخ‌نما شده‌اند یا آنقدر از آنها استفاده کرده‌اید که دیگر جذابیتی برای شما ندارند. بعد از این کیف‌های قدیمی نوبت به رنگ‌های مخصوص نقاشی روی پارچه و چرم می‌رسد البته پارچه، نخ و منجوق‌های رنگی هم نیاز دارید تا همه چیز تکمیل شود. نگران نباشید قرار نیست کیف‌تان را از اول بسازید، فقط به کمی ایده نیاز دارید تا همان قدیمی‌ها را نو کنید؛ ما در اینجا کلی ایده تازه برایتان داریم تا به همین سادگی به انتخاب‌هایی تازه برسید. هرچند معتقدیم این ایده‌ها به قدر کافی ناب هستند تا وسوسه‌تان کنند دستی هم به کیف‌های نو نوارتان بکشید!

پارچه‌های قدیمی غوغا می‌کنند 

کیف‌های قدیمی

فقط یک پارچه قدیمی گلدوزی شده می‌تواند تا این اندازه حال و هوای کیف همیشگی شما را عوض کند. پس یک راست بروید سراغ تکه پارچه‌هایی که لنگه‌ آنها فقط توی کمد مادربزرگ‌ها پیدا می‌شوند. حالا فقط به کمی هنر گلدوزی نیاز دارید و آشنایی با متد اپلیکه‌دوزی در خیاطی.

روی چرم نقاشی کنید 

کیف‌های قدیمی

اگر از کیف چرم همیشگی‎‌تان خسته شده‌اید، همین حالا برای چاپ روی آن دست به کار شوید. فقط کافی است در طرح انتخابی و ترکیب رنگ‌ها کمی سلیقه به خرج دهید!

رنگ روی کیف‌تان بریزید 

کیف‌های قدیمی

گاهی هم بد نیست قلم‌مو را دست‌تان بگیرید و بدون در نظر گرفتن طرح و ایده از پیش مشخص شده‌ای تا دل‌تان می‌خواهد، درست مثل نقاشان سبک کوبیسم رنگ روی کیف‌تان بریزید.

چرم‌های منجوق‌دوزی شده! 

کیف‌های قدیمی

کیف چرمی همیشگی‌تان یک نوار منجوق‌دوزی ساده نیاز دارد تا ظاهرش زیرو رو شود. البته بهتر است عجله نکنید چون ترکیب‌ رنگ هم مهم است. بعد از اینکه منجوق‌ها را روی نوار پارچه‌ای دوختید نوبت به اضافه کردن این نوار به کیف چرمی‌تان می‌رسد.

فقط ایده بگیرید 

کیف‌های قدیمی

پارچه‌های قلم‌کاری شده اصفهان، البته با ترکیب رنگی متفاوت و امروزی! طرح چاپی روی این کیف چرمی یادآور همان پارچه‌هاست اما این بار ساختن این کیف کار شما نیست. فقط می‌توانید از آن برای سفارش کیف بعدی‌تان ایده بگیرید!

یک طرح متفاوت 

کیف‌های قدیمی

این بار باید کمی بیشتر حوصله به خرج دهید تا از کیف ساده همیشگی‌تان یک کیف متفاوت با ظاهری کاملا هنری بسازید. البته غیر از حوصله و ذوق هنری به یک کیف پارچه‌ای و مقدار زیادی منجوق هم نیاز دارید تا همه چیز تکمیل شود.

مثل یک بوم‌ نقاشی 

کیف‌های قدیمی

کیف پارچه‌ای شما درست مثل یک بوم نقاشی است. فقط کافی است قلم‌مو دست بگیرید و طرح دلخواه‌تان را با استفاده از رنگ‌‌های شاد و البته مخصوص چاپ پارچه، روی آن پیاده کنید.

به جزئیات فکر کنید 

کیف‌های قدیمی

باز هم نقاشی روی همان کیف‌های پارچه‌ای اما با خلاقیتی بیشتر. اگر طراحی‌های شلوغ را نمی‌پسندید به جزئیات فکر کنید و همان‌ها را روی کیف‌تان پیاده کنید.

گاهی ساده و گاهی ‌طرح‌دار 

کیف‌های قدیمی

اگر کیف‌ شما ترکیبی از ۲ طرح متفاوت است ( یکی ساده و دیگری شلوغ ) بد نیست رنگ و قلم‌مو را دست بگیرید و برای تنوع هم که شده درست همان طرح شلوغ را روی قسمت ساده کیف پیاده کنید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.