یک روش ساده برای بافت مو مدل تیغ ماهی

به راحتی موهای زیبا داشته باشید

همه بر این باورند که بهار زمان تغییر است، اما شاید بهتر باشد هر فصلی تغییر خاص خودش را داشته باشد. تغییر رنگ مو و مدل مو یکی از مهم‌ترین تغییراتی است که ما در چهره‌مان ایجاد می‌کنیم، اما با یک بافت زیبا نیز می‌توانیم به این تغییرات جلوه بیشتری بدهیم. بافت مو تیغ ماهی یکی از جذاب‌ترین هاست، بافتی که شاید با دیدنش فکر کنید کار شما نیست و هرگز نمی‌توانید موهایتان را خودتان به این مدل ببافید. اما این کار ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید، فقط کمی تمرین و دقت لازم دارد. برای مدل بافت تیغ ماهی بهتر است موهایتان خیس نباشد و روز دوم بعد از شستشوی مو بهترین زمان برای اعمال این مدل بافت مو است.

نحوه بافت:

۱ ) موهایتان را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. ما در این روش به آنها دسته چپ و دسته راست می‌گوییم. بهتر است برای اینکه موهایتان حالت بهتری بگیرند از وسط مو تا انتهای آن را اسپری مو بزنید. این کار باعث می‌شود موها در دست راحت تر حرکت کنند در عین حال از وز شدن مو و ناهماهنگی‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

بافت مو

۲ ) بخش باریکی از دسته چپ جدا کنید و روی دسته راست ببرید.

بافت مو

۳ ) حالا بخش باریکی از دسته راست را بگیرید و روی دسته چپ ببرید. سعی کنید دسته‌های انتخابی یک اندازه باشند تا بافت موی تیغ بسیار دقیق و منظم باشد.

بافت مو

۴ ) همین مراحل را تا انتهای موهایتان ادامه دهید. هر بار بخش کوچکی از دسته سمت چپ را روی دسته سمت راست برده و همین کار را با دسته سمت راست انجام دهید. دقت کنید که باید این بافت را در ابتدا بسیار محکم انجام دهید، پس از اتمام کار آن را شل‌تر می‌کنیم تا زیباتر شود.

۵ ) انتهای موها را با یک کش ببندید، حالا می‌توانید بافت موهایتان را کمی بازتر و شل‌تر کنید تا جلوه بیشتری بگیرد. در آخر می‌توانید با اسپری زدن روی موهایتان آن را براق‌تر کنید.

بافت مو

بافت مو

بافت مو

بافت مو

بافت مو

  • بافت موی تیغ ماهی بسیار مناسب موهای لایه لایه و حتی موهای کوتاه است.
  • اگر موهایتان رده‌های هایلایت داشته باشد در این نوع بافت بسیار زیباتر جلوه می‌کند.
  • این مدل مو را می‌توانید در پشت سر نیز به زیبایی اعمال کنید ولی برای بافت داخل مو مراحل بیشتری باید انجام داده شود.

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.