تبدیل پیراهن به بالش های گرم و نرم

پیراهن های کهنه را دور نریزید

شما می‌توانید با استفاده از لباس‌های رنگی متفاوت، بالش‌ های رنگی گوناگونی درست کنید. اما بهتر است رنگ‌هایی به کار ببرید که مناسب فصول پاییز و زمستان‌اند. در روزهای سرد، داشتن فضای گرم و نرم بسیار لذت بخش است. البته لازم نیست به بازار بروید و لوازمی که بتواند فضای خنک تابستانی را به محیطی گرم تبدیل کند، بخرید.

شما می توانید خیلی راحت و با کمی هنر به خرج دادن، چنین محیطی را به وجود آورید. در واقع با استفاده دوباره پلوور و پیراهن های کهنه و قدیمی که دیگر نمی پوشید، می توانید بالش هایی بی نظیر برای لم دادن درست کنید. می توانید با استفاده از لباس های رنگی متفاوت، بالش های رنگی گوناگونی درست کنید. اما بهتر است رنگ هایی به کار برید که مناسب فصول پاییز و زمستان اند. در این مطلب روش درست کردن بالش از پیراهن و پلوورهای کهنه و قدیمی آموزش داده شده است.

وسایل مورد نیاز

  • چند عدد پیراهن یا پلوور
  • قیچی
  • سوزن ته گرد
  • چرخ خیاطی
  • نخ همرنگ پیراهن یا پلوور مورد استفاده
  • پنبه حلاجی شده

روش کار

مرحله اول: آماده سازی بالش

ابتدا پیراهن و یا پلوور را پشت و رو کنید. سپس پنبه را درون آن قرار دهید. اطراف پیراهن را با سوزن ته گرد ببندید و آن را آماده دوختن کنید (تصویر ۱).

بالش

مرحله دوم: برش بخش های اضافی

وقتی پیراهن و یا پلووری را که از پنبه پر کرده و سوزن های لازم آن را زدید و آن شکل بالش به خود گرفت، قسمت های اضافی، مانند آستین و یقه را برش زده و دورادور بالش را صاف و مرتب کنید و البته از هر طرف ۳ تا ۴ سانتی متر فضای کافی برای دوخت باقی بگذارید (تصویر ۲).

بالش

مرحله سوم: دوخت

اکنون پنبه ها را از درون پیراهن درآورده و دورادور لباس را که با سوزن مشخص کرده اید، زیر چرخ گرفته و بدوزید. اگر جلوی پیراهن تان دکمه خور بود، با خیال راحت هر چهار طرف بالش را زیر چرخ بدوزید. اما اگر جلو بسته بود، یک طرف را باز بگذارید تا پس از دوخت، بتوانید پنبه ها را دوباره سرجایش برگردانید (تصویر ۳).

بالش

مرحله چهارم: پر کردن لباس

اکنون پیراهنی را که پشت و رو کرده و اطرافش را دوخته اید، به رو کنید و داخل آن را از پنبه پر کنید. اگر پیراهن تان از نوع جلو دکمه خور باشد، می توانید از این قسمت، پنبه ها را داخل پیراهن کرده و دکمه هایش را ببندید (تصویر ۴).

بالش

اما اگر پیراهن یا پلوور مورد استفاده جلو بسته بود، باید پنبه ها را از طرفی که بدون دوخت باقی گذاشته اید، وارد پیراهن کنید و در آخر این لبه را هم بدوزید (تصویر ۵).

بالش

با همین روش می توانید بالش های مختلف و زیبایی آماده کنید (تصویر ۶).

بالش

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.