بالن سواری در دماوند

پرواز با بالن هوای گرم یک سفر اکتشافی واقعی ست

پرواز با بالن هوای گرم یک سفر اکتشافی واقعی ست و به همان اندازه شما در هر زمان و یا هر جایی که پرواز کنید یک تجربه فراموش نشدنی را بدست خواهید آورد. وقتی با بالن پرواز می کنید با یک خلبان با تجربه همراه خواهید بود که پرواز عالی برای شما رقم خواهد زد و شما را در طول پرواز راهنمایی می کند. فضای اطراف و طبیعت بکر آنچنان شما را متحیر خواهد ساخت که متوجه گذر زمان نمیشوید و این را بدانید همه ی آن چیزی که شما نیاز دارید؛ میل و اشتیاق به ماجراجویی ست! اکتشاف دایمی …؟

ماهیت بالن هوای گرم به این معنی ست که شما دو پرواز به یک شکل نخواهید داشت، بنابراین جایی که شما پرواز می کنید و یا چیزهایی که خواهید دید چه تپه ها باشند یا دشت ها ویا حتی درختان، کاملاً بستگی به وزش باد دارد و همه چیز نوست حتی جهت حرکت شما در آسمان. اما چیزی که مسلم است این است که شما تا سالها بعد همیشه برای این ماجراجویی حرف های زیادی برای گرفتن خواهید داشت وعکس هایتان به یادگار خواهند ماند.

برنامه پرواز

 چیزهایی که شما پیش رو خواهید داشت :

  • ثبت نام مسافران تا ۵ نفر
  • جلسه آزمایشی کامل
  • سرو کردن صبحانه برای شما و آماده فیلمبرداری و عکسبرداری
  • آماده سازی بالن توسط تیم متخصص برای پرواز
  • ۴۵ الی ۶۰ دقیقه پرواز با بالن
  • جمع آوری بالن توسط تیم متخصص
  • برپا کردن میز پذیرایی همراه کیک و نوشیدنی
  • برپایی جشن برای مسافرین
  • برگشت مسافرین با ماشین آفرود به مکان اولیه پرواز بالن

آبسرد یکی از شهرهای خوش آب و هوای استان تهران در کشور پهناور ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان دماوند در فاصله ۶۵ کیلومتری شهر تهران و در فاصله ۵ کیلومتری جنوب جاده هراز و میان دو شهر دماوند و فیروزکوه قرار دارد. سرزمین دماوند به واسطه کوه دماوند در تاریخ روایی ایران به حوزه اسطوره تعلق یافته است . بدین ترتیب کوه مقدس و مینوی دماوند که صحنه ی شماری از رویدادهای اساطیری و افسانه ای است به یکباره آیین و اسطوره و تاریخ را در می نوردد و خود مبدل به نمادی یگانه می شود و شهرت و آوازه خود را به سرزمینی می دهد که از لحاظ داشتن آب و هوای خوب، زمین حاصلخیز و موقعیت عالی سوق الجیشی و نظامی بین مازندران و فلات مرکزی در طول تاریخ اهمیت بسیاری یافته است.

وجود منابع غنی آبهای زیر زمینی و صدها نهر و چشمه های گوارای آب شیرین و رودخانه دایمی دلیچای و تار رود، دریاچه تاروهویر، چشمه معدنی تیزآب، آب معدنی دماوند، آب معدنی چشمه اعلاء در سطح حوزه دماوند، موجب رونق روز افزون کشاورزی و گسترش باغات میوه هایی نظیر سیب، گلابی، گیلاس، آلبالو و … و محصولاتی نظیر سیب زمینی، گندم ، جو ، لوبیا و انواع سیفی جات و پرورش گل شده است و علاوه بر موارد یاد شده پرورش زنبور عسل و پرداختن به امور دامداری از مشاغل رایج متداول و پر رونق در میان مردمان این نواحی بشمار می رود .همچنین وجود ییلاقات سرسبز و خوش آب و هوا ،دره های زیبا و دلفریب، قلل سفید دامن سبز، دشتهای غرق لاله میان کوهها ،چشمه های گوارای آب معدنی ،زمینهای حاصلخیز، هوای پاک و لطیف و حیاتبخش و وجود باغاتی با شاخه های درهم تنیده و پر میوه و سایه های بهم پیوسته و نهرهای روان همگی شرایطی را در این اقلیم فراهم آورده که آنرا به سرزمینی استثنایی و رویایی تبدیل کرده است که همیشه بعنوان اولین حوزه تفرجگاهی استان تهران محسوب شده است.

جاذبه های ورزشی آن نیز از قبیل پیست اسکی آبعلی و تله کابین، ارتفاعات امامزاده هاشم، که برای پرواز کایت و چتربازی بسیار مناسب است و هر ساله تعداد زیادی از توریستهای خارجی و داخلی را جذب خود می نماید. آب و هوای کوهستانی، سکوت و آرامش کامل، زیبایی باغ ها و درختان که در هر فصل طنازی خاص خود را دارد. یکی از آرزوهای شهرنشینان می باشد که می توانند با حداقل هزینه، نسبت به مکان هــــای دیگر در داخل یا خارج از کشور به آن دست پیدا نمایند. صدای پرندگان، نسیم هوای کوهستانی در سحر، منظره کوه های به فلک کشیده، چون کوه دماوند، هر بیننده ای را مجذوب خود می نماید. این منطقه جذابیت خاصی برای توریست ها و ایرانیان مقیم خارج از کشور خصوصا کشورهای حوزه خلیج فارس می تواند داشته باشد.

پرواز در سپیده دم صبح:

 در حال شروع شدن به آرامی به مانند خورشید بالا می روید و به آرامی بر فراز دشت زیبا و باشکوه ، عظمت دماوند ، شناور در آسمان ، پیش خواهید رفت ، سپیده دم صبح را نظاره گر خواهید بود

ماجراجویی با بالن !؟ 

صبح زود هنگامی که خواب ناز را ترک نموده اید ، این است که هنوز هوا تاریک ، شما ممکن است خوش شانس باشید برای دیدن پرندگان با ارتفاع پرواز آنها ، خلبان را ملاقات کرده ، شاهد آماده سازی بالن ، برای سفری هیجانی ، متفاوت و ماندگارخواهید بود و آماده برای فیلم برداری با پرتاب بادبادک از ارتفاعات بلند

چه اتفاقاتی در سایت پرواز خواهد افتاد !؟

در ابتدای ورود به سایت صبحانه و آبمیوه را میل نموده و آماده برای پروازی خاطره انگیز می شوید ! لحظه لحظه ، برای پرواز با بالن آماده و قلب تپنده شما شروع به زدن می کند ، کم کم با بالن در آسمان ارتفاع گرفته تا به خورشید نزدیک و نزدیکتر شوید تا بادبادک خود را در هوا شناور کنید در هر جهتی که باد می وزد ، نظاره گر منطقه زیبا و شگفت انگیز ، سر سبز دماوند ، کوه سر به فلک کشیده آن خواهید بود ، این یک ماجراجویی برای شماست در حالی که بر فراز آسمان اید ، از ارتفاعات ، منطقه زیر پایی خود را نظاره گرید ، می دانید که سفر با بالن را شروع کرده اید و ما نمی دانیم که در کدام منطقه یا محله همچنان که در جهت و نسیم باد شناور هستید فرود خواهید آمد ، این یکی از بهترین لذتهای سفر با بالن در دنیا می باشد ، خلبان در صورت عالی بودن وضعیت جوی هوا به ارتفاعات بالاتر خواهد رفت ، شما لایه لایه های هوا را لمس می کنید ، و با بالن به حرکت خود در مسیر باد ادامه می دهید ، بادبادک ها را در مسیر و جهت وزش باد رها کرده ، در حالی که درون بسکت بالن در ارتفاعات هستید ، منطقه شگفت انگیز دماوند ، را به زیبایی رصد خواهید نمود ، آسمان بی همتا را ، نظاره گر می شوید ، در انتهای سفر پرواز با بالن ، فرودی غیر قابل پیش بینی را تجربه می کنید و سفر را با هیجان و خاطره ی ماندگار و متفاوت به پایان می رسانید .

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند، هیچ کدام از پرواز ها همیشه همان مکان و سیاحت اکتشافی در دماوند خواهد بود.

منبع shortevent.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.