۱۹ باید و نباید در آرایش ابروها

ابرو قسمت مهم و موردتوجه در صورت است که اغلب نادیده گرفته می‌شود

ابرو قسمت مهم و موردتوجه در صورت است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. تاثیر حالت ابرو را بر زیبایی صورت دست کم نگیرید. ابرو نقطه کانونی صورت است و ابروهای بی‌حالت می‌تواند فرم صورت را خراب کند. اگر می‌خواهید همیشه ابروهای تمیز و خوش‌حالتی داشته باشید، باید مواردی را در آرایش ابروها مدنظر قرار دهید. بایدها و نبایدهای مهم در تمیز کردن ابروها از دید کارشناسان زیبایی به شرح زیر است:

ابروها را به پایین شانه بزنید

پیش از تمیز کردن بالای ابروها، ابتدا ابروها را به سمت پایین شانه بزنید. با این کار حالت مناسبی به ابروها داده می‌شود و نرم و طبیعی‌تر جلوه می‌کند. سپس دوباره ابروها را به سمت محل قبلی خود شانه بزنید. از بالای ابرو به سمت چشم‌ها شانه بزنید. این کمک می‌کند حالت بالای ابرو مشخص‌تر باشد و بتوانید داخل آن را پر کنید. اطراف و اضافات ابرو را قیچی کنید و سپس ابرو را به سمت جای قبلی شانه بزنید.

از ژل ابرو استفاده کنید

هر روز از ژل ابرو استفاده کنید تا ابرو را در جای مناسب خود نگه دارد. به خصوص اگر بخواهید ابروهایتان بالا نگه داشته شود، این روش بسیار مناسب است. می‌توانید به جای ژل از فیکس‌کننده آرایش یا ریمل خشک استفاده کنید تا حالت ابروها منظم نگه داشته شود.

استفاده از سایه ابرو را فراموش نکنید

هر نوع سایه پودری چه سایه ابرو و چه سایه چشم که هماهنگ با رنگ ابروی شما باشد، برای این کار موردنیاز است. سایه ابرو به علاوه ژل ابرو از هر مداد یا کرم ماندگاری بیشتری دارد. سایه سبک‌تر از مداد روی ابرو می‌باشد و حالت طبیعی‌تر و یکنواخت‌تری به ابروها می‌دهد.

به ابروها مداد بزنید

آرایش ابروها و مداد ابرو

برای تازه کارها بهتر است به جای سایه، از مداد استفاده کنند، زیرا کنترل مداد راحت‌تر است. با مداد ضربه‌های کوتاه و مویی روی ابروها بزنید، سپس مداد را در جهت رشد ابروها توسط شانه بالا بزنید تا حالت طبیعی‌تری بدهد. از آنجا که بافت مداد کرمی است و به راحتی پاک می‌شود، سایه‌ای از همان رنگ اما مات روی ابروها بزنید.

همه ابرو را پر نکنید

ضربه‌های کوچک روی ابرو بزنید. نباید خطوط طولانی و سفت با مداد روی ابرو بکشید. پر کردن ابروها به این معنی نیست که باید همه ابرو به یک میزان پررنگ شود. بیشتر سعی کنید قسمت‌های خالی ابرو را پر کنید. پر کردن قسمت‌های خالی پیش از هر کاری، کمک می‌کند تا ابرو طبیعی‌تر جلوه کند.

سایه (مداد) داخل ابرو را محو کنید

چه از سایه استفاده کنید یا کانتور، محو کردن آن کمک می‌کند ظاهر شما حالت مصنوعی به خود نگیرد. همانطور که کار محو کردن را برای سایه چشم یا کانتور صورت انجام می‌دهید، همین کار را در خصوص ابروها نیز انجام دهید.

پیشنهاد می‌شود پس از استفاده از مداد یا سایه ابرو، برای محو کردن آن از شانه ابرو یا ریمل خشک شده برای شانه زدن ابروها به سمت بالا و بیرون استفاده کنید. برس زدن ابرو ظاهر طبیعی به ابروها می‌دهد و از ایجاد خطوط تیز کناره ابروها جلوگیری می‌کند.

از کانسیلر برای هایلایت استخوان ابرو استفاده کنید

برای تمیز کردن ابروها بهتر است از کانسیلری به رنگ پوست استفاده کنید تا قسمت‌های اضافی و خطوط اطراف ابروها را پاک کنید. برای هایلایت کردن نیز می‌توانید زیر ابروها را سایه‌ای به رنگ روشن‌تر بزنید. سایه هایلایت روشن بزنید تا کمان ابرو بهتر نشان داده شود.

رنگ و حالت ابروها را تغییر ندهید

آرایش ابروها و حالت ابرو

نباید ابروها را طوری آرایش کنید که غیرطبیعی و مصنوعی به نظر برسد. مدل همه ابروها یکسان نیست و اگر ابروهای باریک دارید، از استفاده زیاد از مداد ابرو پرهیز کنید زیرا ابروهای پررنگ و پهن تناسبی با صورت کوچک ندارد. همچنین به استخوان‌بندی صورت و رنگ مو نیز توجه کنید. اگر موهای تیره دارید، رنگ ابروها نیز باید نزدیک به همان تناژ باشد. صورت‌های پهن باید ابروی بلندتری داشته باشند اما برای صورت‌های لوزی و کوچک، ابروهای کمرنگ و کوتاه مناسب است.

ابروها را تیز نکنید

سعی کنید تا جای ممکن گوشه و زاویه‌های ابرو را تیز نکنید. استفاده از سایه ابرو یا برس‌های زاویه‌دار از تیز شدن ابرو جلوگیری می‌کند و ظاهر طبیعی‌تری می‌دهد. ابروهای پررنگ و تیز در گذشته مد بود اما امروز اصلا شیک نیست. طبیعی بودن ابرو زیباتر است به همین خاطر سعی کنید از مدادهای تیره و تیز استفاده نکنید.

از شابلون استفاده نکنید

برخی افراد غیرحرفه‌ای برای پر کردن داخل ابروها از شابلون استفاده می‌کنند که توصیه می‌شود از استفاده از آن خودداری کنید. این شابلون‌ها حالت تیز به ابروها می‌دهد و ممکن است اصلا متناسب فرم صورت شما نباشد. مدل ابروی خودتان را داشته باشید.

بهتر است قسمت‌های خالی ابروهای خود را پر کنید. اگر به طور طبیعی قوس ا