چگونه لکه شیرکاکائو و شکلات را از بین ببریم؟

نگران کثیف شدن لباس فرزندتان نباشید

شما معمولا می­‌توانید در صورت برخورداری از ابزار مناسب، لکه­‌های مختلف را از روی لباس‌­های خود پاک کنید. خوشبختانه، شیرکاکائو یکی از لکه­‌هایی است که معمولا می­‌تواند به آسانی پاک شود. بنابراین، از اطلاعات ارائه شده در مراحل زیر .استفاده کرده و لکه موردنظر را از بین ببرید.

مواد مورد نیاز:

  • آب سرد
  • ماده شوینده آنزیمی
  • آمونیاک
  • مایع ظرفشویی
  • جوش شیرین
  • تردکننده گوشت

لکه شیرکاکائو و لیوان

مراحل لازم برای از بین بردن لکه شیرکاکائو از روی لباس:

کار خود را با شستشوی محل لکه آغاز کنید. پارچه لکه­‌دار شده را به صورت وارونه زیر شیر آب سرد نگه دارید. به این ترتیب، آب از قسمت پشت لکه خارج می­‌شود. اگر لکه موردنظر تازه و جدید است، پارچه را چند دقیقه به این صورت زیر آب بگیرید. این کار می­‌تواند لکه را به طور کامل پاک کرده و از بین ببرد.

یک ماده شوینده آنزیمی را با مقداری آب ترکیب کرده و به یک ماده خمیری تبدیل کنید. سپس، خمیر موردنظر را روی محل لکه پخش کنید. اجازه دهید این خمیر به مدت چند دقیقه روی محل لکه قرار گرفته و پس از آن، لباس موردنظر را به طور معمول با آب سرد بشویید.

اگر لکه شیرکاکائو پس از این شستشو از بین نرفته و یا اگر به ماده شوینده آنزیمی دسترسی نداشتید، از آمونیاک استفاده کنید. مقداری از آمونیاک را با همان مقدار آب ترکیب کرده و سپس، به همان مقدار مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. محلول به دست آمده را روی محل لکه اعمال کرده و اجازه دهید به مدت چند دقیقه روی آن قرار گیرد. سپس، محل موردنظر را با آب سرد شستشو دهید.

یک گزینه دیگر این است که مقداری جوش شیرین را با آب ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی محل لکه اعمال کنید. سپس، آن را با آب سرد شستشو دهید. همچنین، تردکننده گوشت نیز می­‌تواند در از بین بردن لکه شیرکاکائو موثر باشد. برای این کار، مقداری از تردکننده گوشت و آب را با هم مخلوط کرده و به یک ماده خمیری دست یابید. اجازه دهید این خمیر حدودا ۲۰ دقیقه روی محل موردنظر قرار گیرد. سپس، آن را به صورت معمول بشویید.

نکات موثر:

تا زمانی که مطمئن نشده­‌اید لکه موردنظر به طور کامل از روی لباس پاک شده، به هیچ عنوان از آب گرم و یا حرارت بالای سشوار و خشک­‌کن روی لباس استفاده نکنید. زیرا گرما می‌­تواند باعث تثبیت هر چه بیشتر لکه شود.

به خاطر داشته باشید که شوینده­‌ها و پاک­‌کننده­‌های آنزیمی همیشه هم برای برخی از پارچه­‌های خاصی مانند پشم یا ابریشم مناسب نیستند. بنابراین باید قبل از اعمال آن بر روی لباس، برچسب روی ماده شوینده آنزیمی خود را برای اطلاع از هرگونه اقدامات احتیاطی موردنیاز بررسی کنید.

نمی­‌توان از آمونیاک بر روی تمام پارچه‌­ها به ویژه اسپندکس و ابریشم استفاده کرد.

در هنگام کار با آمونیاک، احتیاط زیادی به خرج داده و در فضایی با تهویه مناسب کار کنید. برای استفاده محتاطانه از آمونیاک، حتما از سایت­‌های اینترنتی معتبر کمک بگیرید.

با نحوه صحیح شستشوی سرامیک آشنا شوید.

لکه شیرکاکائو و شکلاتنحوه پاک کردن لکه شکلات از لباس

لکه شکلات اگر به موقع تمیز نشود، در اثر گرما به لکه ثابت تبدیل خواهد شد. تا زمانی که لکه را با آب گرم نشسته‌اید، روش‌های زیر در پاک شدن آن موثر است.

  1. برای جلوگیری از پخش شدن لکه، لباس را پشت و رو کنید و روی پشت پارچه کار کنید. تا لکه بیرون آید و داخل بافت پارچه نفوذ نکند. قسمت لک شده را روی چند لایه دستمال کاغذی قرار دهید.
  2. یک قاشق چای‌خوری مایع ظرفشویی، نصف قاشق چای‌خوری آمونیاک و یک پیمانه آب سرد را ترکیب کنید.
  3. با استفاده از یک پارچه بدون پرز، لکه را به آمونیاک آغشته کنید. پارچه را به هم نمالید. هدف انتقال شکلات به دستمال کاغذی است نه مالیده شدن همه چیز به هم و پخش شدن شکلات به پارچه.
  4. اگر لکه با آمونیاک پاک نشد، با پراکسید هیدروژن ۳ درصد امتحان کنید. مایع را روی لکه بریزید و چند دقیقه صبر کنید. سپس این قسمت را کاملا با آب بشویید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.