چگونه لکه کبدی را از بین ببریم؟

از جوانی مراقب پوست خود باشید

خال‌های قهوه‌ای صاف یا لکه کبدی که به عنوان لکه پیری شناخته می‌شوند (معمولا منسوب به خال‌های کبد هستند) از دست شروع می‌شود، گردن و صورت شما در واقع به دلیل سن لک نمی‌زنند، بلکه نتیجه آسیب‌هایی است که در طول سال‌ها انباشته شده بود. اینها در سفیدپوست‌ها بیشتر رایج هستند و اغلب در افرادی که از دستگاه‌های برنزه کننده استفاده می‌کنند و یا زمان زیادی را در زیر آفتاب سپری می‌کنند، بیشتر ظاهر می‌شوند اما هر دلیلی باشد، این لک‌های مربوط به سن خطرناک نیستند، ولی می‌توانند باعث شوند که شما مسن تر به نظر برسید، به همین دلیل است که بسیاری از مردم به دنبال راه‌هایی برای حذف آن‌ها هستند.

لکه کبدی

۱. درمان لکه کبدی با سرکه سیب:

فقط کمی از آن را بر روی نواحی بزنید و شب بخوابید. برای محافظت از خشک شدن بیش از حد پوست، می‌توانید با کمی روغن زیتون مخلوطش کنید. هر روز تکرار کنید و در عرض سه تا چهار هفته تفاوت قابل توجهی را خواهید دید. می‌توانید این درمان را با اضافه کردن ترب کوهی موثرتر کنید، یک قطعه کوچک از ترب کوهی را له کنید و آن را به سرکه سیب اضافه کنید.

خوب مخلوطش کنید و بعد اجازه دهید که به مدت دو هفته بماند. بعد از این دوره، مخلوط را یک یا دو بار در روز به لکه‌های خود بمالید تا به نتایج مورد نظر برسید. به خاطر داشته باشید که در ابتدا باید قرمزی و یا سوزش خفیفی را تجربه کنید.

۲.از بین بردن لکه کبدی با آب دوغ:

یک تکه پنبه را در آب دوغ قرار دهید و سپس آن را به لک‌های خود بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. با آب ولرم بشویید. اگر پوستتان آکنه دارد، کمی آب لیمو هم اضافه کنید. این کار را به صورت روزانه تکرار کنید تا این که لکه‌ها محو شوند. شما می‌توانید آب دوغ را برای شستن صورت خود استفاده کنید و یا بنوشید.

۳. لیمو برای رفع لکه کبدی روی صورت:

لیمو را برش دهید و سپس یکی از برش‌ها را روی لکه‌ها بمالید. اجازه دهید تا حدود ۱۵ دقیقه بماند و بعد بشویید. برای بهترین نتایج این فرآیند را دو بار تکرار کنید.

۴. لکه کبدی را با قاصدک از بین ببرید:

چند قاصدک از حیاط خود بکنید و ساقه‌شان را قطع کنید. شیره ساقه‌اش را روی لکه‌هایتان بمالید. دو بار در روز اعمال کنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند و بشویید.

۵. پیاز موثر در رفع لکه کبدی پوست:

پیاز را برش داده و آن را روزانه دو تا سه بار به لکه‌هایتان بمالید.بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را آبکشی کنید. برای اثربخشی بیشتر یک قاشق چای‌خوری آب پیاز را با دو قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید و از همین دستور پیروی کنید.

۶. محو لکه کبدی با پاپایا:

یک برش نازک از پوست پاپایا را بردارید و بخش گوشتی آن را به تمام لکه‌هایتان بمالید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. همچنین می‌توانید پاپایا را به تکه‌های کوچک ببرید و سپس آن‌ها را به شکل خمیر درآورید. خمیر را به لکه‌هایتان بمالید و سپس اجازه دهید تا حدود ۲۰ دقیقه بماند. از این درمان هر روز برای بهترین نتایج استفاده کنید.

۷. آلوئه‌ورا برای درمان لکه کبدی پوست صورت:

فقط کافی است کمی از ژل آن را بر روی لکه‌هایتان بمالید. اجازه دهید تا خشک شود نیازی به آبکشی وجود ندارد, اگرچه می‌تواند کمی چسبنده باشد. اگر می‌خواهید آن را بشویید, حتما بگدارید ۳۰ دقیقه بماند. دو بار در روز تکرار کنید تا نتایج مورد نظرتان حاصل شود.

۸. تاثیرات ماست روی لکه کبدی:

یک قاشق چای‌خوری ماست, دو قاشق چای‌خوری آرد جو دو سر، یک قاشق چای‌خوری آب لیمو, یک کاسه کوچک و مقداری آب سرد تهیه کنید. ماست, آرد جو دو سر و لیمو را به کاسه اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید تا خمیری شکل بگیرد. خمیر را روی مناطق تحت تاثیر قرار دهید و اجازه دهید تا حدود ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. پس از خشک کردن صورت‌تان از مرطوب کننده استفاده کنید. این فرآیند را هر روز برای یک هفته تکرار کنید, و سپس دو بار هر هفته برای دو یا سه ماه برای بهترین نتیجه.

۹. روغن چوب صندل عالی برای لکه کبدی صورت:

روغن چوب صندل را با روغن‌های گیاهی رقیق کنید و مستقیماً بر روی مناطق آسیب دیده بزنید. برای افزایش اثربخشی، کمی پودر چوب صندل با حدود دو قطره از آبلیمو و گلیسیرین را مخلوط کنید. و کمی گلاب بزنید تا خمیر شود. خمیر را بر روی لکه‌ها بمالید و بگذارید خشک شود (حدود ۲۰ دقیقه) و با آب سرد بشویید.

۱۰. از بین بردن لکه کبدی با کشمش بی‌دانه قرمز:

برای تهیه این ماسک، به یک فنجان کشمش بی‌دانه قرمز، یک چهارم فنجان ارده، مقداری آب و یک مخلوط کن غذا نیاز دارید. کشمش را بپزید و سپس آن را در مخلوط کن بریزید. ارده را اضافه کنید و سپس کمی آب بریزید، تا به شکل خمیری سفت درآید. سپس روی لکه‌هایتان بمالید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند و بعد بشویید.

۱۱. گوجه فرنگی موثر در درمان لکه کبدی پوست:

یک تکه گوجه فرنگی بردارید و آن را به مناطق آسیب دیده بمالید و یا آب خالصش را مستقیماً بر روی لکه‌های خود بمالید. بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. برای بالا بردن میزان موثر بودن آن می‌توانید آب گوجه را با عسل ارگانیک مخلوط کنید. این فرآیند را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.

۱۲. تاثیرات مثبت روغن کرچک بر لکه کبدی:

شما باید کمی روغن کرچک را بر روی مناطق آسیب دیده بزنید و سپس آن را برای یک یا دو دقیقه ماساژ دهید تا زمانی که کاملاً جذب شود. هر روز دوبار تکرار کنید، یک بار در صبح و یک بار در شب – بهبودی معمولاً در حدود چهار هفته قابل توجه است. آن‌هایی که پوست خشک دارند، ممکن است بخواهند کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل را برای رطوبت اضافه کنند.

۱۳. سیب زمینی برای لکه کبدی پوست صورت:

یک عدد سیب زمینی را به طور کامل بشویید و خردش کنید و آب آن را بگیرید. سه قطره آب لیمو و چند قطره عسل را به آب سیب زمینی اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. مخلوط را بر روی لکه‌های خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.