بهترین ویتامین‌ها و مکمل‌ها برای کاهش وزن

شاید علت افزایش وزن شما کمبود برخی ویتامین‌ها باشد

اگر انواع رژیم‌های لاغری را امتحان کرده‌اید و هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌اید، تعجب نکنید. شاید علت آن کمبود برخی ویتامین‌ها باشد. در راستای برنامه زندگی سلامت خود شامل تغذیه، ورزش و مدیریت استرس، باید بدانید ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز نقش مهمی در کاهش و افزایش وزن ایفا می‌کنند.

بسیاری از ما نیاز به مواد مغذی داریم که تنها با تغذیه برطرف نمی‌شود. وقتی کمبود ویتامین‌ها با مصرف مقدار مناسب ویتامین‌ها و مواد معدنی برطرف می‌شود، اشتها به خوردن غذاهای ناسالم کم می‌شود.

بسیاری از افراد وقتی رژیم غذایی مناسب با ویتامین‌های موردنیاز خود را دنبال کرده‌اند، توانسته‌اند انتخاب‌های سالمتری برای تغذیه خود داشته باشند و اشتهای آنها نیز کاهش یافته است، همچنین انرژی بیشتری برای ورزش پیدا کرده‌اند. علاوه بر این، خواب آنها نیز بهتر شده است.

ید

ویتامین‌ها و ید

برای کسانی که کم‌کاری تیروئید دارند، مدیریت وزن ممکن است مشکل باشد. ید ماده معدنی است که از تیروئید محافظت می‌کند، تیروئید غده پروانه‌ای شکل در گردن است که متابولیسم (و همچنین بسیاری فرآیندهای حیاتی دیگر بدن) را کنترل می‌کند. گرچه نمک معمولی سرشار از ید است، اما بسیاری از افراد نمک دریا را جایگزین آن می‌کنند که ممکن است فاقد ید باشد. برخی مولتی‌ویتامین‌ها مقدار توصیه شده مصرف ید (روزانه ۱۵۰ میکروگرم) در خود دارند اما برخی ندارند. مراقب باشید که بیش از حد ید مصرف نکنید. مکمل‌هایی با دوز بالای ید می‌توانند تیروئید را ملتهب کرده و منجر به تپش قلب و اضطراب شوند.

ویتامین D

ویتامین‌ها و ویتامین D

وقتی کمبود ویتامین D دارید، بدن شما قند را به جای انرژی به چربی تبدیل می‌کند. سطح ویتامین D در افرادی که دارای اضافه وزن هستند و فعالیتی ندارند، پایینتر است و کمبود این ویتامین علت رایج چاقی و سندرم متابولیک است. مطالعه‌ای که در مجله آمریکایی تغذیه پزشکی به چاپ رسیده است، نشان می‌دهد که افراد دارای چاقی و اضافه وزن که مکمل ویتامین D و کلسیم مصرف کرده بودند، چربی شکمی بیشتری از دست داده بودند در مقایسه با افرادی که هیچ مکملی مصرف نمی‌کردند. شاید گمان کنید نیاز روزانه ویتامین D خود را از آفتاب دریافت می‌کنید، اما باید بدانید به اندازه کافی نور آفتاب دریافت نمی‌کنید. باید آزمایش خون بدهید تا سطح ویتامین D چک شود، اگر کمبود داشتید، باید مکمل‌های ویتامین D2 و D3 استفاده کنید. ویتامین D3 بیشتر از ویتامین D2 سطح ویتامین D خون را بالا می‌برد.

با سندرم متابولیک و نشانه‌های آن آشنا شوید

آهن

آهن و ویتامین‌ها

دو نگرانی اصلی سلامتی دنیا عبارتند از کمبود آهن و چاقی. مطالعات نشان داده‌اند بیمارانی که دچار کمبود آهن هستند، با کاهش اندازه دور کمر، وزن و BMI مواجه هستند. زنان به دلیل آنکه در طول دوران قاعدگی آهن بیشتری از دست می‌دهند، بیشتر با کمبود آهن مواجه می‌شوند. کسانی که کمبود آهن دارند، ممکن است با کم کردن وزن خود مشکل پیدا کنند بنابراین جبران این کمبود می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. آهن برای جذب بهتر بایستی با ویتامین C مصرف شود. همچنین آهن بر سطح انرژی تاثیرگذار است، وقتی انرژی بیشتری داشته باشیم بیشتر می‌توانیم ورزش کنیم، بنابراین به کم کردن وزن کمک می‌کند. نیاز مردان به آهن، ۸ میلی‌گرم در روز و خانم‌ها، ۱۸ میلی‌گرم در روز است.

همه چیز درباره آهن و کمبود آهن

منیزیم

منیزیم و ویتامین‌ها

منیز