بهترین پوزیشن خواب در دوران عادت ماهیانه

ممکن است شما ندانید در دوران عادت ماهیانه باید چگونه بخوابید

شاید به نظر ساده برسد اما ممکن است شما ندانید در دوران عادت ماهیانه باید چگونه بخوابید. این به این خاطر است که خوابیدن در یک هفته‌ای که عادت ماهیانه هستید، چندان بدون چالش نیست. اول از همه باید مراقب نشت کردن خون باشید، به خصوص اگر نوار بهداشتی محافظ شبانه مناسب نداشته باشید. از سوی دیگر مسئله گرفتگی عضلات است که موجب درد شبانه می‌شود. اما شما می‌توانید با برگزیدن بهترین پوزیشن خواب با هر دو این مشکلات در زمان عادت ماهیانه مبارزه کنید.

از چند متخصص در خصوص بهترین شیوه خوابیدن در دوران عادت ماهیانه سوال کرده‌ایم و آنها متفق‌القول با یک پوزیشن موافق بوده‌اند: خوابیدن در پوزیشن جنینی فشار عضلات شکمی را کم می‌کند. بسیاری از زنان ابراز داشته‌اند که خوابیدن در پوزیشن جنینی دردهای آنها را کم کرده است. این پوزیشن کمک می‌کند عضلات اسکلتی اطراف شکم آرام شوند و فشار کمتری منتقل می‌شود، درنتیجه درد و گرفتگی عضلات کمتر می‌شود.

این پوزیشن علاوه بر کاهش دادن گرفتگی عضلات فواید دیگری نیز دارد: در چنینی حالتی پاها به هم فشرده است که این احتمال خونریزی و نشت خون را کاهش می‌دهد.

پوزیشنی که باید در طول دوران عادت ماهیانه از آن اجتناب کنید، دمر خوابیدن است. خوابیدن روی شکم می‌تواند به رحم فشار آورد، درنتیجه خون بیشتری خارج می‌شود، درنتیجه مجبور می‌شوید در طول شب چند بار نوار بهداشتی را تعویض کنید.

اگر به دلیل گرفتگی عضلات در خواب دچار مشکل می‌شوید، روش‌هایی برای کاهش درد وجود دارد از جمله مصرف ایبوبروفن و ناپروکسن از چند روز قبل از آغاز عادت ماهیانه. می‌توانید از روش‌های دیگری چون دوش گرفتن قبل از خواب، استفاده از محصولات حاوی اسطوخدوس، خوابیدن با تشک برقی یا بطری آب گرم کمک بگیرید و قبل از خوابیدن کشش شکم انجام دهید. اگر نگران نشتی هستید از کاپ‌های قاعدگی، شرت‌های قاعدگی استفاده کنید یا پد نوار بهداشتی را همراه با شرت تنگ بپوشید تا آن را خوب نگه دارد.

منبع glamour.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.