با این ترفندهای زیبایی دیگر نیاز به جراحی پلاستیک ندارید

اگر از جراحی زیبایی می‌ترسید، این روش‌ها را به کار ببرید

جراحی پلاستیک که امروزه بسیار شهرت یافته است، بی‌شک بسیار گران است اما بلافاصله نتیجه را نشان می‌دهد. اگر شما نیز جزء آن دسته از کسانی هستید که نمی‌خواهید هزینه زیادی برای زیبایی بپردازید و از رفتن زیر تیغ جراحی می‌ترسید، بهتر است ترفندهای زیر را در خاطر داشته باشید.

لیفت چشم

جراحی پلاستیک و لیفت چشم

چشم‌ها نقطه کانونی صورت هستند و وقتی خسته یا بی‌رمق به نظر برسند، می‌توانند تاثیر زیادی بر چهره بگذارند. به جای آنکه برای لیفت چشم به جراح پلاستیک مراجعه کنید که هزینه بالایی دارد، به آرایشگاه مراجعه کنید و از آرایشگر خود بخواهید برایتان وکس ابرو انجام دهد. با این کار حالت ابرو تغییر پیدا می‌کند و ابروها قوس بیشتری پیدا می‌کنند، بدین صورت چشم‌ها درشت‌تر و بازتر به نظر می‌رسند و همان تاثیر بالا کشیدن پلک را نشان می‌دهد.

روشن کردن چشم

جراحی پلاستیک و چشم

چند درجه روشن کردن رنگ ابروها می‌تواند چهره شما را چند سال جوانتر نشان دهد. موی روشن سیاهی زیر چشم را کمتر نشان می‌دهد و چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد.

برطرف کردن سیاهی دور چشم

علاوه بر روشن کردن رنگ ابروها، شما می‌توانید از یک کرم کانسیلر که تناژ هلویی یا زرد دارد، برای کم کردن سیاهی دور چشم استفاده کنید. کانسیلر را زیر چشم‌ها و به سمت بالا و گوشه‌های چشم بکشید. با استفاده از انگشت یا پد آرایشی کانسیلر را به پوست بزنید و آن را محو کنید. بسیاری از هنرمندان پوست زیر چشم خود را روشن‌تر از بقیه پوست می‌کنند تا چشم‌ها روشن‌تر به نظر برسد.

کم کردن پف چشم

جراحی پلاستیک و پف چشم

اگر پوست زیر چشم شما همیشه پف‌دار است، از کرم چشم یا دیگر درمان‌ها برای کاهش پف آن استفاده کنید. از کرم‌هایی که دارای عنبر سائل (witch hazel)، بابونه یا دیگر گیاهان هستند که پف و التهاب را کاهش می‌دهند، استفاده کنید. این کرم‌ها را می‌توانید یکبار صبح و یکبار شب استفاده کنید. اگر آلرژی سبب پف چشم شده است، به پزشک مراجعه کنید تا آلرژی درمان شود.

پرپشتی مژه‌ها

جراحی پلاستیک و مژه

یکی از روش‌ها برای زیباتر کردن و درشت نشان دادن چشم‌ها، آرایش مژه‌هاست. شما می‌توانید این کار را بر اساس بودجه خود به روش‌های مختلفی انجام دهید. اولین و ارزان‌ترین روش، استفاده از فرمژه و ریمل برای بهتر نشان دادن مژه‌هاست. استفاده از فرمژه حرارتی می‌تواند مژه‌ها را زیباتر کند. استفاده از اکستنشن مژه نیز مژه‌ها را بلندتر می‌کند و حداقل ۴ تا ۶ هفته ماندگاری دارد.

بینی باریک و قلمی

جراحی پلاستیک و بینی

همه کسانی که دوست دارند بینی باریک و کوچک داشته باشند، به سراغ جراحی زیبایی بینی می‌روند. اما برخی ترفندهای آرایشی نیز می‌تواند ابروهای شما را قلمی نشان دهد. از برونزه‌کننده یا هایلایتر که دو درجه تیره‌تر از پوستتان است، به صورت دو خط موازی در دو طرف استخوان بینی استفاده کنید. آن را محو کنید و مطمئن شوید که بینی شما باریک‌تر نشان داده می‌شود.

کم کردن خطوط صورت

جراحی پلاستیک و خطوط صورت

کرم پودر می‌تواند خطوط و چین و چروک‌های صورت را کمتر نشان دهد، زیرا مرطوب‌تر از پنکیک و پودرهاست. پس از سی سالگی شاید لازم باشد از پودر کمتر استفده کنید و بیشتر از کرم استفاده کنید.

روشن کردن لب‌ها

جراحی پلاستیک و لب

تیره بودن لب‌ها نقص صورت را بیشتر نشان می‌دهد. رنگ‌های تیره خصوص لب را بیشتر نشان می‌دهند. برای جلوه بهتر لب‌ها، از رژ لب به رنگ روشن که براق است، استفاده کنید. براق‌کننده شما را جوانتر نشان می‌دهد و نواقص چهره را کمتر نشان می‌دهد.

حجیم کردن لب‌ها

جراحی پلاستیک و لب‌ها

اگر لب‌های باریکی دارید، لازم نیست جراحی زیبایی کنید یا تزریق انجام دهید. می‌توانید طوری آرایش کنید که لب‌ها پرتر نشان داده شوند. ابتدا یک خط لب انتخاب کنید که کمی تیره‌تر از رژ لب براق‌کننده شما باشد. خط لب را کمی بالاتر از خط لب‌های خود بزنید. سپس رژ لب براق‌کننده را بزنید و با استفاده از پنبه خط لب را محو کنید.

لیفت گونه

جراحی پلاستیک و لیفت گونه

برای آنکه صورت شل به نظر نیاید، هایلایتر یا برنزه کننده را به صورت خط افقی مورب درست زیر هر یک از گونه‌ها بزنید. خط را محو کنید طوری که خط پیدا نباشد، اما به گونه‌ای که جلوه بیشتری به گونه‌ها بدهد.

منبع readersdigest.ca
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.