چگونه یک دیوار بزرگ را تزیین کنیم؟

تزیین و دکوراسیون دیوارهای بزرگ کار دشواری است

0

تزیین و دکوراسیون دیوارهای بزرگ کار دشواری است. در این مطلب سعی می‌کنیم ایده‌هایی در خصوص نحوه تزیین دیوار به شما بدهیم. البته نباید خود را محدود به این ایده‌ها بکنید. سعی کنید از خلاقیت خودتان استفاده کنید. فضای خالی دیوار این امکان را به شما می‌دهد تا در پیاده کردن ایده‌های خود آزادی بیشتری داشته باشید و بتوانید دکورهای دیواری خود را به هر شکلی که دوست دارید پیاده کنید. برخی از انواع تزیین دیوار که می‌توانید بر روی دیوار بزرگ خانه پیاده کنید عبارتند از:

نصب یک تابلو

دیوار بزرگ و یک تابلو
یک تابلوی زیبا برای نصب روی دیوار انتخاب کنید

گرچه ممکن است به نظر ساده برسد اما دکور کردن فضای زیاد یک دیوار تنها با یک تابلو چندان هم آسان نیست. این ایده جذابی است از آن جهت که موقعیت مناسبی است برای نمایش یک چیز خاص و منحصر به فرد تا با قرار گرفتن بر روی دیواری بزرگ، همه نظرها را به خود جلب کند. پیدا کردن تابلو یا دکورهای دیواری که به فضا بخورد کمی دلهره‌آور است. اما ذهن خود را باز بگذارید. هر چه دوست دارید دیده شود را بر روی دیوار نصب کنید و خود را ملزم نکنید که تمام فضای دیوار پر شود. قبل از هر کاری کمی سرچ کنید و نمونه‌های تزیین دیوار را در اینترنت ببینید. یک نقاشی، یک عکس، دیوار آویز یا آینه‌ای که فکر می‌کنید حس خوبی به فضا می‌دهد را انتخاب کرده و به منظور به حداکثر رساندن تاثیر فضا، بر روی ابعاد آن کار کنید. نقطه‌ای مناسب را برای نصب آن پیدا کنید: وسط دیوارِ بالای کاناپه، بین دو قطعه دیگر، وسط دیوار جایی که کاملا در معرض دید باشد.

تذکر: هنگام نصب قاب عکس یا نقاشی به دنبال تقارن ارتفاع (از بالا و پایین به یک اندازه باشد) نباشید. آن را بر اساس افق دید افراد جایگذاری کنید، طوری که طبیعی باشد و به راحتی در معرض دید قرار بگیرد.

دکورهای دیواری جفت

دیوار بزرگ و نقاشی چند تکه
تابلوهای چند تکه جذاب هستند

از تابلوهای دو قسمتی که در کنار هم شکلی واحد را نمایش می‌دهند، استفاده کنید. اینکه دو قطعه جداگانه با هم یک ترکیب را می‌سازند جذاب است و ارزش دیداری زیادی دارد. زیبایی این آثار هنری به انعطاف‌پذیر بودن آن است. شما می‌توانید هرگونه که می‌خواهید آن را نمایش دهید. قاب‌های عکس و نقاشی را می‌توانید به دو شیوه به کار ببرید: یا یک عکس که در دو فریم کنار هم قرار گرفته یا دو عکس مرتبط با هم. باید توجه کنید که قاب‌های هر دو مشابه باشند و به صورت افقی هم تراز با هم قرار بگیرند. اگر برای مثال در دو طرف شومینه از این قاب‌ها استفاده می‌کنید، سعی کنید اندازه فضای خالی اطراف هر دو قاب به یک اندازه باشد.

گالری دیواری

دیوار بزرگ و گالری عکس
نظم و چیدمان گالری دیواری را بر اساس محتوای تابلوها در نظر بگیرید

گالری دیواری همیشه مد است و به خصوص برای دیوارهای بزرگ بسیار مناسب است (مقاله چطور گالری دیواری درست کنیم را بخوانید). تنها کافی است چند قاب عکس یا نقاشی را به شیوه زیبایی کنار هم قرار دهید تا فضای خالی دیوار را به شیوه چشمگیری پر کنید. به شیوه متفاوتی می‌توانید گالری دیواری را بچینید. قاب‌ها می‌توانند به صورت پراکنده قرار بگیرند، یا حول یک نقطه مرکزی گرد هم جمع شوند و یا از یک نقطه به دیگر نقاط پخش شوند. سعی کنید ترکیبی از اشکال و اندازه‌ها را در قاب‌ها به کار ببندید. بنابراین ایرادی ندارد قاب‌ها افقی، عمودی، مربعی و در اندازه‌های مختلف باشند. اگر می‌خواهید ظاهر شیک و مدرنی داشته باشند، از قاب‌های سیاه و سفید استفاده کنید. اگر می‌خواهید ظاهری روشن و سفید داشته باشند، از قاب‌های سراسر سفید استفاده کنید. همه محدودیت‌ها را کنار بگذارید و بگذارید تخیل شما مشخص کند که قاب‌ها و چیدمان آنها به چه شکل باشند.

این شیوه چیدمان هم مناسب افرادی است که می‌خواهند یک تم مشخص را اجرا کنند و هم کسانی که می‌خواهند هر آنچه زیباست در معرض نمایش بگذارند. در چیدمان و ایجاد ارتباط میان قاب عکس‌ها، محتوای آنها را در نظر بگیرید (مثلا عکس‌های سیاه و سفید یا خاطرات سفرها) و بر اساس این محتوا آنها را کنار هم بچینید تا با هم معنا یابند.

کلکسیون

دیوار بزرگ و کلکسیون
می‌توانید کلکسیونی که جمع کرده‌اید را روی دیوار به نمایش بگذارید

نوار کاست‌ها را از انبار بیرون بیاورید و یا هرگونه نشان و مدالی که دریافت کرده‌اید را غبارروبی کنید و برای نمایش دادن به دیگران روی دیوار نصب کنید. یکی از روش‌های هوشمندانه برای پر کردن فضای خالی دیوار، نمایش غرورآمیز هرآنچیزی است که دارید و حتی چیزهایی که پنهان کرده بودید. آنچه مهم است این است که چقدر زمان صرف کرده‌اید تا آنها را جمع‌آوری کنید. چیدمان این کلکسیون بر روی دیوار به موضوع و محتوای آنها بستگی دارد. بعضی چیزها مانند کارت پستال‌ها و نقاشی‌ها را می‌توانید در قاب قرار داده و با نصب کردن بر روی یک حصیر بزرگ، به دیوار بزنید. وسایل دکوری چوبی را می‌توانید مستقیما روی دیوار نصب کنید اما دکوری های سه بعدی را می‌توانید در قاب‌های جعبه‌ای گذاشته و روی دیوار بزنید.

موزه

دیوار بزرگ و موزه
دیوار را می‌توانید به شکل یک موزه دیواری درآورید

کسانی که عاشق هنر هستند، می‌توانند از دیوار خالی به عنوان موزه‌ای که همیشه دوست داشتند داشته باشند، استفاده کنند و از سقف تا کف آن را از آثار هنری پر کنند. این کار کمی شهامت و اعتماد به نفس می‌خواهد. فقط کافی است به چشم و غریزه خود اعتماد کنید. هیچ اصول و قانونی وجود ندارد. نقطه‌ای از دیوار را برای شروع انتخاب کنید. می‌تواند گوشه راست پایین دیوار باشد یا بالای کاناپه، سپس از آنجا طرح خود را پیاده کنید. برای هر یک از قطعاتی که می‌خواهید روی دیوار نصب کنید، فضایی را در نظر بگیرید و تا آخر ادامه دهید. بهترین کار این است که ابتدا نحوه چیدمان قاب‌های عکس یا نقاشی را روی زمین مشخص کنید، سپس به همان نحو آنها را روی دیوار نصب کنید. مانند پازل است. هر تکه جای خودش را پیدا می‌کند، فقط باید در خصوص اندازه‌ها، گروه‌بندی و پر کردن فضاهای خالی خلاقیت به خرج دهید. تقارن و نظم در اینجا معنا ندارد، فقط باید سعی کنید هنر خود را بروز دهید.

دیوارپوش

دیوار بزرگ و نقاشی دیواری
می‌توانید یک نقاشی روی دیوار بکشید

اگر هیچ یک از راه‌حل‌های بالا نتوانست ظاهر زیبایی به دیوار خانه دهد، می‌توانید یک تزیین همیشگی را برای دیوار اجرا کنید (در صورتی که صاحب خانه هستید). دیوارپوش‌های دکوراتیو به دیوار خالی شما روح می‌بخشد و می‌توانید هر طرح و مدلی که می‌خواهید روی دیوار پیاده کنید.

کاغذ دیواری، نقاشی دیواری، اشکال هندسی روی دیوار همگی از انواع دیوارپوش‌هایی هستند که می‌توانید برای تزیین دیوار به کار بگیرید. می‌توانید همه دیوارها را رنگ بزنید یا یک دیوار را برای جلوه بیشتری رنگ کنید. اگر می‌خواهید سنتی‌تر باشد، یک نقاشی با دست روی دیوار بکشید.

منبع wayfair.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.