در ۶ مرحله ساده تشک خود را تمیز کنید

شستن و تمیز کردن تشک اهمیت بسیار زیادی دارد

شستن و تمیز کردن تشک اهمیت بسیار زیادی دارد اما شاید کمتر کسی این کار را در اولویت کاری خود در خانه قرار دهد. در این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه می‌توانید به راحتی تشک تخت خود را تمیز کنید.

مواد لازم برای تمیز کردن تشک:

  • ۱-۱/۲ فنجان جوش شیرین
  • روغن‌های گیاهی (شامل نعنا، اکالیپتوس و لاوندر)
  • صافی فلزی

دستورالعمل:

در یک بطری شیشه‌ای جوش شیرین را با ۸ قطره از هر یک از روغن‌های گفته شده مخلوط کنید. اکالیپتوس برای تنفس بهتر بسیار مفید است. نعنا نیز همین خاصیت را دارد. لاوندر نیز عطر خوبی دارد. همچنین لاوندر برای آرامش بخشیدن پیش از خواب نیز بسیار خوب است. بطری شیشه‌ای را تکان دهید تا همه روغن‌ها با جوش شیرین خوب مخلوط شود.

همه چیز را از روی تشک بردارید شامل روتختی و … . حتی می‌توانید برای اطمینان تشک را بلند کرده و برگردانید تا چیزی روی آن نباشد.

تمیز کردن تشک

ملافه و روتختی‌ها را با آب داغ بشویید تا باکتری‌ها و گرد و غبار به خوبی شسته شوند و از بین بروند. می‌توانید برای تمیزی بیشتر از سرکه نیز استفاده کنید. علاوه بر این سرکه موجب می‌شود ملافه‌ها بسیار نرم شوند.

مخلوط جوش شیرین را از داخل شیشه روی تشک و در جای جای آن بریزید.

ریختن جوش شیرین روی تشک

می‌توانید از یک صافی شیشه‌ای استفاده کنید و جوش شیرین را در آن الک کنید و روی تشک بریزید تا راحت‌تر و سریعتر به بافت تشک برود.

ریختن جوش شیرین روی تشک با صافی

بگذارید جوش شیرین حداقل یک ساعت روی تشک بماند تا همه بوهای بد را از بین ببرد. می‌توانید پس از آنکه مخلوط جوش شیرین را روی تشک ریختید بروید و به کارهای دیگر برسید و حتی چرتی بزنید.

جوش شیرین و تشک

تشک را کامل جارو برقی بکشید تا گرد و غبار را همراه با جوش شیرین به خود بکشد. تمام تشک را کامل جارو بکشید تا آلودگی‌های داخل برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های تشک نیز تمیز شود.

جارو برقی کشیدن روی تشک

بدین صورت شما همه ذرات آلرژی‌زا و گرد و غبار را از روی تشک تمیز کرده‌اید و در نهایت تشک شما خوشبو و پاکیزه می‌شود. حتما بگذارید جوش شیرین یک یا دو ساعت روی تشک بماند تا بهتر اثر کند. اگر جوش شیرین را به مدت یک شب در روغن‌ها بخوابانید، کاملا عطر آنها را به خود می گیرد و اثر بیشتری خواهد داشت.

حال می‌توانید ملافه و روتختی تمیز خود را روی تشک بیندازید و خواب راحتی روی تشک تمیز و خوشبوی خود داشته باشید.

منبع sheknows.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.