مانند هتل های لوکس حمام را تمیز کنید

ترفندهای شستشوی حمام

0

حمام‌های سفید و مدرن امروزی نیاز به شستشوی مداوم دارند. اندکی گرد و غبار در گوشه ای از حمام و یا یک تغییر رنگ جزئی موجب می شود حمام شما دیگر آن درخشندگی را نداشته باشد. اما نگران نباشید. شما هم می توانید مانند هتل های لوکس حمام خانه تان را برق بیندازید. یکی از مدیران هتل های لوکس نیویورک راز و رمز تمیزی و درخشندگی حمام هتل را اینگونه بیان می کند:

با درزگیری شروع کنید

ابتدا باید درز بین سنگ های کف حمام را بتونه کنید. در برخی حمام‌ها نوع سنگ مرمر به کار رفته برای کف طوری است که هیچگونه درزی ندارد و نیازی به درزگیری نیز ندارد. اما بیشتر حمام ها نیاز به بتونه دارند تا از لکه و شکسته شدن سنگ ها جلوگیری کند ( ابتدا از یک متخصص بپرسید چه نوع بتونه برای نوع سنگ حمام شما مناسب تر است). مدیر هتل اضافه می کند که ما هر ساله سنگ ها را پولیش زده و سپس بتونه می کنیم. این کار باعث می شود سنگ ها تا ۸ ماه درخشان و شفاف است تا جایی که می توانید خودتان را در آن ببینید.

از اسفنج استفاده کنید

آیا لکه و خراشی روی دیوار می بینید؟ فورا به سراغ رنگ زدن دیوار نروید. در اغلب موارد، رنگ کردن یک قسمت کوچک از دیوار با رنگ اصلی تفاوت ایجاد می کند و دیوار دو رنگ می شود. به جای آن از اسفنج استفاده کنید. یک اسفنج مخصوص شستشو می تواند به راحتی لک های روی در و دیوار را از بین ببرد. اسفنج نه تنها رنگ دیوار را نمی برد بلکه تفاوت رنگ هم ایجاد نمی کند.

سفیدکننده را کنار بگذارید

استفاده از سفیدکننده به طور مرتب نه تنها به سطوح آسیب می رساند بلکه در صورتی که خوب آب کشیده نشود، مواد شیمیایی آن باقی خواهد ماند و استشمام آن برای شما و مهمانان مضر است. اگر در استفاده از سفیدکننده جانب احتیاط را رعایت می کنید، از آن تنها برای درزهای کوچک کف حمام استفاده کنید. اما مواد شستشودهنده دیگری نیز وجود دارد که همین کاربرد را دارند در عین حال که مضر نیستند.

زمان تعویض حوله ها را بدانید

اگر می خواهید حمام سفید و تمیز شما حوله های تمیز داشته باشد، هر چند وقت یکبار حوله ها را تعویض کنید ( البته اگر حوله ها با کیفیت و بادوام باشند نیازی به تعویض نیست و شستن آنها کافی است). هر گاه احساس کردید حوله ها کهنه یا پاره شده اند، آنها را دور انداخته و حوله نو استفاده کنید.

به جارو کردن کف حمام بسنده نکنید

مسلما برای داشتن حمامی تمیز و بی نقص باید آشغال ها، مو و کرک که کف حمام قرار گرفته جمع و دور ریخته شوند اما تنها جارو کردن کافی نیست.

منبع housebeautiful.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.