توصیه هایی برای خرید اثاث خانه

مناسب شرایط و خانه خود اثاث بخرید

اندازه ها را یادداشت کنید

اثاث و مبل سفید
اندازه فضایی که می خواهید مبل را در آن قرار دهید، اندازه بگیرید

ممکن است یک اثاث را دوست داشته باشید و خریداری کنید اما وقتی به خانه می آورید با اندازه فضای شما مطابقت نداشته باشد. اینجاست که اندازه گیری به کار شما می آید. ممکن است وسیله یا اثاثی در ویترین مغازه یا در عکس کاملا متفاوت باشد با آنچه در خانه می بینید. چه آنلاین خرید می کنید و چه از مغازه، ابتدا با متر اندازه فضایی که می خواهید مبلمان را در آن قرار دهید اندازه بگیرید تا ببینید چه ابعادی از مبلمان برای فضای شما مناسب تر است.


زیاد به دنبال وسایل ست نباشید

اتاق نشیمن و اثاث
مهمتر است هماهنگی وسایل با همدیگر، هماهنگی وسایل با فضای خانه است

گرچه دوست دارید وسایل خانه با هم ست باشند و به هم بیایند ولی نیازی نیست همه چیز هماهنگی داشته باشد. گاهی افراد فکر میکنند هر چه هماهنگی وسایل بیشتر باشد، زیباتر است اما همیشه اینطور نیست. تنها به دنبال وسایلی باشید که با فضای شما همخوانی داشته باشد. مثلا اگر یک مبل طرح سنتی دارید، یک میز چرم براق برای کنار آن خریداری کنید.


نمونه پارچه مبل موردنظر را درخواست کنید

نمونه پارچه و اثاث
برای دیدن رنگ مبلمان موردنظر، از فروشنده بخواهید نمونه پارچه آن را در اختیار شما قرار دهد

قطعا مبلمان در ویترین مغازه یا در صفحه کامپیوتر زیبا و بینظیر به نظر می رسد اما در خانه شما ممکن است داستان کلا عوض شود، به ویژه در خصوص رنگ. از این رو بهتر است از مغازه دار یا فروشگاه اینترنتی بخواهید یک نمونه پارچه مبل موردنظرتان را در اختیار شما قرار دهند. با این کار می توانید متوجه شوید مبلمان در فضا و نور خانه شما به چه شکل خواهد بود.


اندازه و مقیاس دستتان باشد

مبل کرم و اثاث
نیازی نیست همه وسایل خانه هم اندازه باشند، مهم تناسب و همخوانی با دکوراسیون کل خانه است

اینکه شما دوست دارید مبلمان و وسایل شما در دکوراسیون خانه به چشم بیاید، لزوما به این معنا نیست که آنها را در سایز بزرگ خریداری کنید. مثلا برخی افراد برای خانه بزرگ خود اثاث بزرگ خریداری می کنند در حالی که بهتر است ترکیبی استفاده کنید هم بزرگ و هم کوچک. لزومی ندارید اندازه همه وسایل یکسان باشد. بستگی به این دارد که چگونه وسایل بزرگ در کنار دیگر وسایل قرار می گیرند.


ببینید چگونه می خواهید اثاث را وارد خانه بکنید

راهروی باریک و اثاث
هنگام خرید اثاث منزل، به جابه جایی وسایل و حمل و نقل آنها به خانه نیز فکر کنید

یکی از مهمترین سوالات در زمان خرید وسایل به خصوص برای کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند این است که چگونه می خواهند وسایل را به خانه آورند؟ ممکن است امکان استفاده از آسانسور وجود داشته باشد یا گاهی فروشندگان برخی قطعات مبل را جدا کرده و داخل خانه آنها را روی هم سوار می کنند تا مبل کمتر آسیب ببیند و جا به جایی اثاث از میان در و راهروهای باریک راحتتر باشد. شاید هم شما بخواهید مبلتان را خراب کنید! بهتر است از قبل فکر جا به جایی باشید تا اینکه مبلمان و وسایل گران قیمت روی دستتان بماند.


با عجله خرید آنلاین انجام ندهید

خرید آنلاین و اثاث
هیجانی خرید نکنید و ببینید آیا وسیله موردنظر در طولانی مدت نیز قابل استفاده است.

گرچه خرید آنلاین راحتترین راه برای خرید وسایل خانه است اما باید با دقت این کار را انجام دهید تا بابت خرید وسیله ای که در طولانی مدت ممکن است از آن متنفر شوید، پشیمان نشوید. اثاث و مبلمانی خریداری کنید که دوست دارید و در طولانی مدت بتوانید از آن استفاده کنید. قبل از خرید هر یک از این وسایل ابتدا فکر کنید که در خانه شما چه جلوه ای دارد و آیا آن را دوست دارید؟ سپس آن را خریداری کنید.


فرش و قالی را از مغازه خریداری کنید

فرش و مبل طوسی و اثاث
بهتر است فرش را از مغازه خریداری کنید

برای خرید فرش بهتر است به مغازه مراجعه کنید. تشخیص درست رنگ قالی در صفحه کامپیوتر بسیار سخت است. ممکن است فکر کنید رنگ آن قرمز است اما در واقع صورتی تیره باشد. مسئله مهم دیگر جنس آن است که در خرید اینترنتی مشخص نمی شود. ممکن است ظاهر زیبایی داشته باشند اما کیفیت آنها چندان خوب نباشد یا باز کردن در و جا به جایی صندلی را دچار مشکل کند. ببینید کارایی فرش برای فضای شما چگونه است.


ارتفاع وسایل را اندازه بگیرید

مبل سرمه ای و اثاث
بلند و کوتاهی اثاث را نسبت به یکدیگر در نظر بگیرید

اگر بدانید ارتفاع مبلمان موردنظر شما چقدر است، چیدمان بهتری برای آن می توانید در نظر بگیرید. مثلا خیلی از افراد  دوست ندارند میز پذیرایی آنها از مبلمانشان بلندتر باشد اما اگر به غذا خوردن جلوی تلویزیون علاقه دارید شاید ترجیح دهید میزتان بلندتر باشد. همین مسئله می تواند در خصوص تخت خواب و پاتختی پیش بیاید. اگر اندازه ها را از پیش مدنظر بگیرید، دکوراسیون بهتری می توانید بچینید.


فراموش نکنید راحتی هم حائز اهمیت است

مبل ال سفید و اثاث
در خرید کاناپه علاوه بر ظاهر، راحتی را نیز مدنظر قرار دهید

ممکن است عاشق خریدن یک کاناپه چرم باشید اما این کاناپه با طرح اتاق شما همخوانی نداشته باشد یا چندان راحت نباشد. بهتر است قبل از خرید روی آن بنشینید و راحتی و ابعاد آن را بیازمایید. اکثرا فروشندگان عرض  ۹۰ سانتی متر را برای کاناپه پیشنهاد می دهند اما اگر قد بلندی دارید می توانید کاناپه های عرض ۱۰۰ ساتی متر را خریداری کنید. اگر اتاق نشیمن بسیار مدرن داشته باشید، ممکن است مبلمان چرم و براق چندان مناسب آن نباشد. از خود بپرسید: استفاده کاناپه برای شما چیست؟ می خواهید آن را کجا قرار دهید؟ چه کسی از آن استفاده می کند؟


در چیدمان وسایل ذهن خود را باز بگذارید

اتاق خواب و اثاث
وسیله موردعلاقه تان را خریداری کنید، حتی اگر با دکوراسیون اتاق پذیرایی هماهنگی نداشته باشد، جای بهتری در خانه برای آن پیدا خواهد شد

باید ببینید بهترین جای قرار گرفتن وسایل کجاست. اگر عاشق مبلمانی شده اید که به نظر می آید چندان با اتاق پذیرایی شما همخوانی ندارد، بهتر است فکر کنید که در چه جای دیگری از خانه بهتر خواهد بود مانند اتاق خواب یا اتاق نهارخوری. در نهایت با این راهکارها شما خانه را با اثاث و مبلمانی دکور می کنید که دوست دارید. اما اگر اثاثی خریداری کنید که دوست نداشته باشید، چه فایده ای خواهد داشت؟

منبع elledecor.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.