توصیه هایی درباره بستن چمدان

چطور وسایل سفر را جمع کنیم؟

اگر دغدغه بستن چمدان خود را دارید و می خواهید برای سفر آخر هفته و یا تعطیلات خود به راحتی چمدانتان را ببندید و دیگر مشکل اینکه چه وسایلی را لازم دارید و یا کدام یک را با خود به سفر نبرید را نداشته باشید بهتر است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه ۱۵ مورد از برترین توصیه ها و ترفند های بستن چمدان را به شما ارائه می کنیم.

‏۱- لیست لوازم مورد نیاز (ضروری/غیر ضروری)‎‏

‏آیا همیشه هنگام بستن چمدان نگران این موضوع هستید که چیزی را فراموش کرده باشید؟ برای آرامش خاطر خود لیستی از لوازم ضروری و غیر ضروری تهیه کرده یا از چک لیست های آنلاین استفاده کنید که در آنها همیشه فضایی برای اضافه کردن آیتم های شخصی شما وجود دارد. ‏ ‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏

۲- چمدان خود را تزئین کنید!

حتماً برای همه ی شما پیش آمده که در فرودگاه برای پیدا کردن چمدان خود از چمدان های مشابه اطرافش دچار مشکل شده باشید. برای جلوگیری از این مشکل اطمینان حاصل کنید که برچسب های اسباب سفر شما به درستی روی چمدانتان نصب شده باشد، ضمن اینکه فراموش نکنید که چمدان خود را با روبان، برچسب و حتی بندهای کفش رنگی تزئین کنید تا به آسانی قابل شناسایی باشد و یا می توانید اسم خود را بر روی چمدانتان بنویسید.

‏۳- از کیسه های زیپی برای جدا کردن آیتم های مختلف خود استفاده کنید.

‏‏‏همه ی ما وسایل کوچکی از جمله شارژر تلفن همراه، دوربین، آداپتور، هدفون و … به همراه داریم که به آسانی می توانند در محیط چمدان گم شوند. برای جلوگیری از این مشکل، کیسه های زیپی بهترین راه حل هستند. شما همچنین می توانید وسایل مورد نیاز برای بازگشت به منزل (کلیدهای خانه، رسید پارکینگ و کلیدهای اتومبیل) و داروهای مورد نیاز خودتان را نیز در این کیسه های زیپی قرار دهید.

‏‎‏۴- لباس های روش خود را پشت و رو کنید و کلاه دوش بر انتهای کفش های خود بکشید.

آیا تا به حال پیش آمده که لباس های روشن را در چمدان خود قرار دهید و در مقصد با لکه هایی روی آنها مواجه شوید؟ با این توصیه دیگر هیچ گاه با این مشکل مواجه نمی شوید. اول از همه اینکه لباس های روشن خود را پشت و رو در چمدان قرار دهید و دوم اینکه فراموش نکنید با کلاه های دوش یک بار مصرف بخش زیرین کفش های خود را کامل بپوشانید.

‏۵- لباس های خود را لوله کرده و از بسته های خلا فشرده ساز استفاده کنید.

باز کردن چمدان و بیرون آوردن لباس های چروک برای همه ی ما یک کابوس است. برای صرفه جویی در فضای چمدان و جلوگیری از چروک، لباس های خود را به جای تا کردن لوله کنید. سپس آنها را در بسته های خلا فشرده ساز قرار داده، درب آن را بسته و هوای اضافی را بیرون بکشید. بدین روش شما از چروک شدن لباس های خود به روش موثرتری پیشگیری نموده اید.

‏۶- ترازوی بار باعث صرفه جویی خواهد شد!

یک ترازوی مخصوص وزن کردن چمدان و بار بخرید و قبل از رفتن به فرودگاه چمدان های خود را وزن کنید. اینگونه شما متوجه خواهید شد که چه میزان تا محدودیت بار فاصله دارید. اگر شما به محدوده ی وزنی بار نزدیک هستید بهتر است آیتم های سنگین تر را بپوشید یا اینکه به طور کلی تعدادی آیتم را از چمدان خود خارج کنید (شما می توانید لوازم بهداشتی سنگین را از چمدان خود خارج کرده و در مقصد خریداری کنید).

۷- از بطری های خالی مواد آرایشی و بهداشتی برای پنهان کردن پول های خود استفاده کنید.

برای اینکه از بدترین سناریوی ممکن جلوگیری کرده و هدف سارقان قرار نگیرید بهتر است نامرئی بوده و پول خود را در معرض دید افراد قرار ندهید. اگر شما در ساحل هستید و می خواهید شنا کنید می توانید پول خود را در یک ظرف خالی لوسیون برنزه کننده پنهان کنید. شما همچنین می توانید از ظرف رژ لب خالی برای پنهان کردن اسکناس های لوله شده استفاده کنید. ‏

‏۸- از سلفون و نوار چسب برای جلوگیری از نشت مایعات استفاده کنید.

بسیاری از ما با مشکل نشت مایعات درون چمدان مواجه شده ایم. خوشبختانه برای جلوگیری از این مورد راه حلی وجود دارد. ابتدا درب بطری مایع را برداشته و به سر آن سلفون بکشید. سپس درب را سر جای خود قرار داده و از نوار چسب برای پوشاندن فاصله ی بین درب و طرف استفاده کنید. در این حالت شما می توانید بدون کوچکترین نگرانی از نشت مایعات سفر کنید.

‏۹- توصیه ی آرایشی : برای جلوگیری از شکست رژ گونه و سایه چشم از پدهای پنبه ای استفاده کنید.

این مورد، توصیه ای مخصوص خانم هاست. برای جلوگیری از شکستن پودر فشرده ی رژ گونه و سایه های چشم در سفر، پدی پنبه ای بین پودر فشرده و درب محفظه قرار دهید.

‏‏‎‏‎۱۰- در چمدان خود بسته های تهویه ی معطر قرار دهید.‎

این نکته ی مهمی است که لباس های شما بوی تازگی بدهند، مخصوصاً اگر قصد سفری طولانی دارید. به این منظور در چمدان خود بسته های تهویه ی معطر قرار دهید تا لباس های شما در کل سفر بوی خوبی داشته باشند.

۱۱- ضروریات را در چمدان یا کیف دستی خود قرار دهید.

بهتر است همیشه برای بدترین اتفاقات آماده بوده و با آنها مواجه شوید. به هر حال ممکن است چمدان های شما گم شده یا با تاخیر به دست شما برسند. به همین دلیل همیشه تمام وسایل ارزشمند خود را به همراه یک دست لباس در چمدان یا کیف دستی قرار دهید. ‏

۱۲- از فضاهای خالی مانند داخل کفش ها استفاده کنید.

وقتی صحبت بستن چمدان به میان می آید شما باید از هر گونه فضایی که در اختیار دارید به خوبی استفاده کنید. به این منظور تاپ ها، جوراب ها، لباس های زیر و سایر آیتم های کوچک را لوله کرده و داخل کفش ها قرار دهید.

‏‏۱۳- از صفحات کتاب راهنمای سفر کپی بگیرید یا کتاب خوان دیجیتال خود را همراه ببرید.‎

به جای همراه بردن کتاب های سنگین، از صفحات ضروری آن کپی بگیرید. با این کار در فضا صرفه جویی کرده و وزن چمدان را نیز کاهش می دهید. اگر کتاب خوان دیجیتال دارید می توانید کتاب را روی آن دانلود کنید.

۱۴- چمدانی سبک بخرید!

هیچ وقت فکر نکنید که خرید یک چمدان گران قیمت تر همیشه به نفع شما خواهد بود چرا که چنین چمدانی می تواند نظر دزدان را به راحتی جلب کند، بنابراین بهتر است چمدانی سبک و ارزان تر را انتخاب کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چمدان هایی با پوسته سخت، ۴ کیلو سنگین تر از نمونه های دیگر هستند. ‏

۱۵- از محدودیت های بار هواپیمایی خود آگاه شوید.

محدودیت های بار در ایرلاین های مختلف متفاوت هستند، بعضی از هواپیمایی ها به شما اجازه ی همراه بردن دو چمدان را می دهند و بعضی دیگر خیر. به همین دلیل قبل از رفتن به فرودگاه از این محدودیت ها مطلع شوید چرا که اطلاع از این مسائل می تواند شما را از پرداخت جریمه های سنگین نجات دهد.

منبع shortevent.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.