چطور پاچه شلوار را تو بزنیم؟

ابتدا شلوار را با کفش بپوشید و اندازه بگیرید

اگر قد شلوار شما اندازه نیست، لازم نیست بابت تو زدن پاچه شلوار هزینه خیاط بدهید. تنها با استفاده از چند وسیله ساده می‌توانید خودتان این کار را در خانه انجام دهید. قبل از هر کاری ابتدا لیبل روی شلوار را مطالعه کنید. اگر شلوار شما از جنس پنبه یا ابریشم مصنوعی است. ابتدا آن را بشویید تا ببینید چقدر آب می‌رود.

مرحله اول

تو زدن پاچه شلوار

پاچه شلوار را با استفاده از بشکاف کاملا باز کنید. کفشی که قرار است با این شلوار بپوشید را پا کنید. روبروی یک آینه قدی بایستید. پایین هر کدام از پاچه‌ها را از داخل تو بزنید طوری که پارچه شلوار تا سه چهارم پاشنه را بپوشاند. پشت هر یک از پاچه‌های شلوار که تو زده‌اید، سوزن ته گرد بزنید. بایستید و قد شلوار را در آینه چک کنید. در صورت لزوم آن را تنظیم کنید.

مرحله دوم

اندازه گیری پاچه شلوار

شلوار را از پا درآورید. آن را پشت و رو کنید. از یکی از پاچه‌ها شروع کنید. با استفاده از متر خیاطی حدفاصل بین پایین پاچه تا قسمت تو زده شده را اندازه بگیرید. اندازه به دست آمده را در مورد دورتادور پاچه رعایت کنید (از ۶ سوزن ته گرد استفاده کنید). همین کار را در مورد پاچه دیگر شلوار نیز تکرار کنید و سپس قسمت تو زده شلوار را اتو بزنید.

از پایین خط اتو به اندازه ۱۱/۲ پارچه اندازه بگیرید و با مداد علامت بزنید.

مرحله سوم

قیچی کردن پاچه شلوار

سوزن ته گردها را بیرون بیاورید. با قیچی خیاطی، خط مشخص شده را قیچی کنید. همین کار را درباره پاچه دیگر شلوار نیز انجام دهید.

مرحله چهارم

کوک زدن پاچه شلوار

سوزن را نخ کنید و انتهای آن را گره بزنید. لبه‌های تو زده شلوار را کوک بزنید. سوزن را از زیر داخل قسمت تو زده فرو کنید و بیرون بکشید و کوک زیگزاگ بزنید (سعی کنید سوزن را تا انتها فرو نکنید تا کوک از بیرون مشخص نباشد). وقتی کوک تمام شد، نخ را گره بزنید. پاچه دیگر شلوار را نیز به همین صورت کوک بزنید و در انتها اتو کنید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

منبع womansday.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.