تکونولوژی‌های پیشرفته پزشکی در سال ۲۰۱۷ (بخش دوم)

سال 2016 شروع جدید تکنولوژی‌­های پیشرفته در پزشکی بوده است

سال ۲۰۱۶ شروع جدید تکنولوژی‌­های پیشرفته در پزشکی بوده است. تکنولوژی‌های شگفت‌انگیز مدت طولانی است که به زندگی و بازار ما وارد شده‌­اند و این روند در سال‌های نیز آینده ادامه دارد.

در بخش اول شش مورد از جالب‌ترین تکنولوژی‌های پیشرفته پزشکی سال ۲۰۱۷ را معرفی کردیم، با ما همراه باشید تا در بخش دوم هفت مورد دیگر از جالب‌ترین تکنولوژی­‌های پیشرفته پزشکی سال ۲۰۱۷ را شرح دهیم :

استفاده از روش ویرایش ژنوم CRISPR در آزمایشات بالینی

هر چند سال یک بار، ایده‌­هایی وجود دارد که انقلابی بر کل صنعت مراقبت‌های بهداشتی و دارویی را نشان می‌­دهد که روش ویرایش ژنوم CRISPR  دارای این نوع پتانسیل است.

محققان این آزمایش را برای پشه‌هایی که در مقابل انگلی به نام مالاریا مقاوم هستند آزمایش کردند، همچنین بعضی از دانشمندان معتقدند که ما می‌­توانیم سلول­‌هایمان را در سیستم ایمنی بدنمان با CRISPR ویرایش دهیم تا آنها را در برابر سلول­‌های سرطانی بهبود دهیم و به آنها کمک کنیم تا این نوع باکتری­‌ها را از بین ببریم. آزمایشات نشان داد که چگونه دانشمندان توانستند از طریق ویرایش ژن، دیستروفی عضلانی دوشن را درمان کنند. بدون شک، سال ۲۰۱۷ فرصت خوبی برای سنجیدن اولین آزمایش­‌های بالینی CRISPR جهت بهبود بیماری­‌های ویرانگر است.

تکنولوژی‌های پیشرفته در آزمایشات بالینی

در آینده یک شرکت بزرگ فناوری، موفقیت‌هایی در راه سلامت خواهد داشت

شرکت‌های گوگل، اپل، مایکروسافت، IBM، به پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی علاقه‌مند هستند. با این حال، باید تلاش خود را افزایش دهند. گوگل در زمینه مراقبت‌­های بهداشتی با شرکت  Calico همکاری داشته، آنها به دنبال روشی برای  درمان پیری و عواملی که منجر به مرگ می‌­شوند، هستند. این کار با همکاری شرکت Abbvie صورت گرفته تا سرعت کشف، توسعه و تجاری سازی درمان­‌های جدید را سرعت بخشد.

شرکت طول عمر انسانی با کلینیک کلیولند همکاری کرد تا انواع بیماری‌ها را کشف و مشکل پیری را حل کنند. شرکت IBM برنامه توسعه هوش مصنوعی واتسون را توسعه داده و آن را در مراقبت‌­های قلبی و سرطان مورد استفاده قرار می‌­دهد. از لحاظ توسعه فناوری دیجیتال در میان شرکت‌ها رقابت شدیدی وجود دارد و اثرات آن در حال حاضر در پزشکی و بهداشت و درمان نیز قابل ملاحظه است.

این پیشرفت‌های پزشکی در سال ۲۰۱۷ تنزل پیدا نخواهد کرد، بلکه در سال آینده اعلام خواهد کرد که منابع قابل توجهی را برای تغییر خدمات بهداشتی اختصاص خواهد داد.

تکنولوژی‌­های پیشرفته و شرکت بزرگ فناوری

شرکت بیمه یک حسگر پوشیدنی تولید خواهد کرد

در سال ۲۰۱۷ سیستم بیمه سلامت قصد دارد از طریق اطلاعات بیماران، تغییراتی را ایجاد کند. شرکت بیمه اسکار سلامت اولین گام را در پیش گرفت. با کمک اسکار بیمه سلامت، افراد بیمه شده می­‌توانند اطلاعات Fitbit خود را ارسال کنند و در صورتی که بیماران به اهداف تناسب اندام خود رسیدگی کنند، هر روز مبلغ ۱ دلار دریافت خواهند کرد. با این ایده می‌­توان به انگیزه و سلامت مردم کمک کرد. طبق پیش بینی‌­ها، در آینده سیگار کشیدن، نوشیدن مشروبات، خوردن غذای فاقد ارزش و عدم انجام هر گونه ورزش، نه تنها هزینه‌­های زیادی را برای مردم به همراه دارد بلکه سلامت آنها را به خطر می‌­اندازد.

با توجه به پیش بینی‌­ها، در سال ۲۰۱۹، ۲۴۵ میلیون حسگر پوشیدنی فروخته خواهد شد. با توجه به اینکه اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در مورد شیوه زندگی مردم از طریق ردیاب­‌ها و حسگرها در دسترس قرار می­‌گیرد، شرکت‌های بیمه از اطلاعات آنها استفاده خواهند کرد.

تکنولوژی‌­های پیشرفته و حسگر پوشیدنی

ربات جراحی ساخته شده توسط شرکت‌های گوگل و Johnson&Johnson <