با زیبایی‌های پرو آشنا شوید

ترکیب زیبایی از تاریخ و طبیعت

سال ۱۵۳۲ زمانی که فرانسیسکو پیزارو با ارتش اسپانیایی خود وارد پرو شد و بر تمدن اینکاها حکومت کرد، از آن زمان پرو به خاطر تنوع زیست محیطی‌اش، فرهنگ پویا و مناظر دیدنی‌اش گردشگران بسیاری را به خود جلب کرد. سفر به پرو با تجربه‌های منحصر به فرد و بی‌نظیری همراه است. در این مقاله قصد داریم شما را با ۹ جاذبه کشور پرو آشنا کنیم:

کاسکو (Cusco)

کاسکو در پرو

سازه‌های پیش از کلمبیایی این شهر سبب شده در میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. خیابان‌های سنگفرش شده، هتل‌های زیبا، موزه‌ها، سایت‌های باستان‌شناسی در حومه شهر و فضای آرامش‌بخش این شهر، ارزش آن را دارد که دو روز را در آن سپری کنید. هتل‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های متنوع این شهر انواع غذاها و خوراکی‌ها را به شما عرضه می‌کنند و فستیوال‌ها و جشن‌هایی که در این شهر برگزار می‌شود شما را بیشتر با زندگی اهالی پرو آشنا می‌کند.

ماچو پیچو (Machu Picchu)

ماچوپیچو در پرو

نمی‌شود به پرو سفر کرد و از ماچو پیچو که قلب امپراتری قدرتمند اینکاها بوده، دیدن نکرد. برای رفتن به ماچو پیچو از کاسکو شروع کنید که ۸۰۰۰ پا پایین‌تر از این سایت است. سپس به ارتفاعات ماچو پیچو خواهید رفت و یک یا دو شب را در آنجا سپری می‌کنید و از منطقه سرخ‌پوستی ماچو پیچو که بومیان به آن Aguas Calientes, می‌گویند، دیدن می‌کنید. در آنجا چای می‌نوشید که به زعم بومیان قدیمی شما را از بیماری‌های مربوط به ارتفاع مصون می‌دارد. در ماچو پیچو به مرکز سایت بروید و از ساختمان نگهبانی دیدن کنید. از آنجا منظره کل منطقه را می‌توانید ببینید. می‌توانید در ارتفاعات اطراف کوهنوردی کنید که البته مستلزم زانوهای قوی و بدن آماده و قلب سالم است.

دریاچه تیتی کاکا (Titicaca)

دریاچه تیتی کاکا در پرو

دریاچه تیتی کاکا بزرگترین دریاچه در آمریکای جنوبی و شاید معروف‌ترین دریاچه است به خاطر جزایر شناور آن. جزایری که توسط مردم اروگوئه از نی ساخته شده. این جزایر بدان سبب ساخته شده که به محض آنکه مردم اروگوئه احساس خطر کردند، آنها را در آب انداخته و دور شوند. مردم اروگوئه در این دریاچه تورهای قایق موتوری ارائه می‌دهند که اطراف این جزایر و فرهنگ  و سنن آنها را نشان می‌دهد و از سوی دیگر می‌توانند از این راه درآمد کسب کنند. آمانتانی یکی از جزایر دریاچه تیتی کاکا است که هیچ ماشینی اجازه ورود به آن را ندارد و کشاورزی آن به صورت دستی انجام شده است. دو قله به نام‌های پاچاماما (Pachamama) و پاچاتاتا (Pachatata) (پدر و مادر زمین) در آن قرار گرفته که در نوک آن ویرانه‌هایی وجود دارد. بازدید از این منطقه به مثابه بازگشت به گذشته است. برخی از بومیان درب خانه‌های خود را به روی گردشگرانی که شب را می‌خواهند بمانند، باز می‌کنند.

خطوط نازکا (Nazca)

نازکا در پرو

خطوط نازکا مجموعه‌ای از صدها کنده‌کاری‌ها یا طراحی‌های بزرگ باستانی است که بر روی دشت نازکا در جنوب پرو حکاکی شده و در سال ۱۹۹۴ به عنوان سایت یونسکو به ثبت رسیده است. پیچیدگی این طرح‌ها با هم متفاوت است، برخی ساده و برخی روشن و شفاف هستند، بیش از هفتاد کنده‌کاری طرح حیوان وجود دارد و همچنین طرح درختان و گل‌هایی که بزرگی آنها به بیش از ۳۷۰ فوت می‌رسد (تقریبا اندازه زمین فوتبال). قدمت این منطقه بین ۵۰۰ سال قبل از میلاد و ۵۰۰ سال بعد از میلاد مسیح است.

لیما (Lima)