اماکن گردشگری زیبای یونان را بشناسید

یونان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیاست

بیش از هزاران جزیره و کشور در حدفاصل جنوب دریای اژه تا میان شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. یونان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیاست. این کشور به خاطر سواحل ماسه‌ای آرام خود و تاریخ غنی که تاثیر فوق‌العاده‌ای بر بسیاری جنبه‌های جوامع غربی امروز داشته است، شهرت یافته است. تنوع جاذبه‌های گردشگری یونان این کشور را برای همه گردشگران چه دوستداران طبیعت و چه تاریخ جذاب کرده است. از میان این جاذبه‌های بیشمار، در این مطلب به ۲۰ نمونه از زیباترین آنها می‌پردازیم.

جزیره سانتورینی

جزیره سانتورینی یونان

سانتورینی یکی از جزایر دریای اژه است و بی‌شک یکی از زیباترین و رمانتیک‌ترین جزایر دنیاست. غروب زیبای خورشید، خانه‌های زیبای سنتی و منظره دیدنی اقیانوس این جزیره را بسیار خاص کرده است. خانه‌های رنگی روستایی که روی صخره قرار گرفته‌اند، نماد این جزیره هستند. بسیاری از کارت پستال‌هایی که در یونان به فروش می‌رسند، تصاویری از سانتورینی روی خود دارند. با دیدن این جزیره خواهید فهمید چرا جای گرانی است.


آکروپلیس پارتنون آتن، بنای یادبود تاریخی معروف

آکروپلیس یونان

جاذبه‌های تاریخی بسیاری در یونان قرار دارد اما یکی از معروف‌ترین آنها که یکی از مهمترین سازه‌های به جا مانده از یونان قدیم است، پارتنون است. این سازه در مرکز یونان بقایای یک معبد باستانی در آکروپلیس آتن است که به خدای آتن اختصاص دارد و در دو دهه آغازین ۴۴۷ قبل از میلاد ساخته شده است.


مایکونوس، جزیره مسکونی و زیبا

مایکونوس یونان

این جزیره نیز در محدوده دریای اژه قرار دارد و یکی از جذاب‌ترین مناطق یونان است. این جزیره هنوز هم زیبایی‌های قدیمی و طبیعی خود را حفظ کرده است. مایکونوس مجموعه‌ای از معماری مجمع‌الجزایر دریای اژه را در خود دارد. قرار گرفتن خانه‌های سفید و مربعی در کنار هم کوچه‌ها و خیابان‌های باریک و پیچ در پیچ را تشکیل داده‌اند که برای عکاسی بسیار مناسب است. سواحل زیبای این جزیره نیز چشم‌انداز زیبایی برای تماشای غروب خورشید را فراهم کرده‌اند.


متئورا کالاباکا، سازه سنگی نمادین

متئورا کالاباکا در یونان

این سازه سنگی برجسته و غیرمعمول در مرکز یونان قرار گرفته است و در واقع صومعه‌ای است که در قرن چهاردهم ساخته شده است و امروزه به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. مجموعه‌ای از شش صومعه بر بلندای کوه سنگی با ارتفاع ۱۳۰۰ پایی در لبه شمال غربی دشت تسالی نزدیک رودخانه زیبای Pineios و کوه‌های Pindus قرار گرفته‌اند. قطعا ساکنان این ساختمان‌ها برای بالا رفتن از این کوه سنگی دشواری‌هایی داشته‌اند اما در واقع به گونه‌ای کوهنوردی بوده است. منظره این منطقه شما را متحیر خواهد کرد و از جمله مناطقی است که باید در یونان بازدید کنید.


Zakynthos، جزیره‌ای که به خاطر کشتی غرق شده آن شهرت یافته

Zakynthos در یونان

این نامی است که در ایلیاد و اودیسه توسط هومر نام برده شده است. این نگین درخشان یونانی مکانی است که به خاطر آب‌های آبی و درخشان، سواحل طبیعی و گردشگری ماجراجویانه آن شهرت یافته است. این جزیره مناظر فوق‌العاده‌ای دارد به خصوص کشتی به گل نشسته ناواگیو. شهر زاکینتوس موزه‌ها و قلعه‌های زیبایی بر فراز تپه‌ها دارد. روستاهای کوهستانی زیبا در حومه شهر قرار گرفته‌اند که شامل صومعه‌های قدیمی می‌باشند که به راحتی با ماشین قابل دسترسی هستند.

رستوران‌های این منطقه غذاهای محلی ارائه می دهند و می‌توانید در کنار مجسمه سولوموس شاعر ملی یونانی از کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه که بر روی تپه‌ها با چشم‌انداز زیبایی از جزیره و کلیساهای باستانی چون Aghios Nikolaos ،    Dionysios  Markos و  Pikardiotissaلذت ببرید. کسانی که به دنبال هیجان و ماجراجویی هستند می‌توانند از موج‌سواری و قایق‌رانی لذت ببرند و از میان کوهستان‌ها عبور ک