جاذبه های گردشگری ترسناک در دنیا

سفر ماجراجویانه به مناطق ترسناک دنیا

در همه جای دنیا مکان‌های عجیبی وجود دارند که بسیار ترسناک هستند و قلب انسان از دیدن آنها به تپش می افتد. این مکان‌ها، طبیعی یا دست‌ساز بشر هستند و جزو ترسناک‌ترین جاذبه های گردشگری دنیا به شمار می آیند.

مسیر پیاده‌روی برج CN یکی از جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری و مسیر پیاده‌روی برج CN
مسیر پیاده‌روی برج CN
حاضر شدن و پوشیدن انواع وسایل ایمنی برای حضور در این مکان دیدنی دنیا یک ساعت زمان می‌برد و پس از آن هم می‌توانید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در این پیاده رو در ارتفاع ۳۶۰ متری بایستید. هزینه بازدید از مسیر پیاده روی برج CN حدود ۱۷۵ دلار آمریکا است.

معبد بودایی Kyaikhtiyo – صخره طلایی، میانمار

جاذبه های گردشگری و معبد بودایی Kyaikhtiyo
معبد بودایی Kyaikhtiyo

یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری جهان معابد و بتکده‌های مشهور بودایی است که در بالای کوه Kyaikhtiyo، روی صخره طلایی در ایالت یانگون در میانمار قرار دارد. حفظ تعادل این معبد واقعا جای تعجب دارد و شاید بتوان آن را نوعی معجزه فرض کرد. افسانه‌های بودایی می‌گویند این صخره در کف دریا بوده است و بودا با قدرت ماورا طبیعه آن را بلند کرده و در جای کنونی گذاشته است. معبدبودا kyaikhtiyo  یکی از مکان‌های دیدنی دنیا برای گردشگری و از همه جالب‌تر، مردم اعتقاد دارند که بودا با تاری از موی مقدس خود این صخره را اینگونه محکم در جای خود نگه داشته است.افراد بسیار مذهبی و فداییان بودا اعتقاد دارند افرادی که برای زیارت به این معبد می‌آیند شفا و سلامتی کامل پیدا می‌کنند و همه گناهانشان بخشیده می‌شود. برای رسیدن به این مکان گردشگری باید یک مسیر پرپیچ و خم را با کامیون یا وانت از میان روستای کینپان بالا بروید و پس از طی ۱۱ کیلومتر از میان جنگل تاریک به این مکان برسید. البته برای رسیدن به قله باید زحمت کوهنوردی را به پاهای خود ببخشید. جای شکر دارد که آن بالا رستوران، مهمان‌خانه و کافه وجود دارد تا رفع خستگی کنید.


جاده Yungas – بولیوی

جاذبه های گردشگری و جاده Yungas
جاده Yungas
در بالای کوه یک جاده باریک و بسیار خطرناک وجود دارد که جنگل آمازون را به لاپاز بولیوی وصل می کندکه یکی از مکان‌های دیدنی دنیا به شمار می‌آید. این جاده به نام «جاده مرگ» شهرت دارد. یکی از خطرناک‌ترین و کشنده ترین جاده‌های دنیا که حدود ۶۱ کیلومتر طول دارد. حرکت در این جاده حدود ۴۵۷۲ متر از زمین فاصله دارد، همچنین هیچ نوع گاردریل محافظی در حاشیه جاده وجود ندارد. جالب این جاست که اتوبوس و تریلرهای بسیاری به طور دوطرفه از جاده مرگ عبور می کنند. سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در این مسیر کشته می‌شوند و انواع صلیب و یادبود در طول جاده وجود دارد اما همچنان مسیر اصلی است و خیلی راننده‌ها از آن عبور می‌کنند.

پل Trift – سوئیس

جاذبه های گردشگری و پل Trift
پل Trift
پل بسیار باریک که سه لایه چوب و کابل فلزی دارد، برای گردشگرانی است که می‌خواهند از یخچال طبیعی در تریفت در ارتفاع ۱۰۰.۵ متری دیدن کنند، تنها مسیر عبور است. این پل با طول ۱۷۱ متری، بلندترین و بالاترین پل کوه آلپ است. برای رسیدن به این پل باید با تله‌کابین به آنجا بروید. تله‌کابین‌ها ظرفیت ۸ نفر را دارند. این پل یکی از مکان‌های دیدنی، ترسناک و بسیار هیجان انگیز است که در سال ۲۰۰۴ میلادی ساخته شد. اما در سال ۲۰۰۹ میلادی مورد بازسازی قرار گرفت که نوسان و ترس کمتری دارد اما همچنان موجب وحشت کوهنوردها است. در کلبه‌ای در آن سمت نیز انواع غذاهای محلی سرو می‌شود.

آب‌گذر Pontcysyllte و کانال Llangollen – ویلز

جاذبه های گردشگری و آب‌گذر Pontcysyllte و کانال Llangollen
آب‌گذر Pontcysyllte و کانال Llangollen
چندین کیلومتر به سمت شرق لیانگولن در ویلز، بلندترین و طولانی‌ترین آب‌گذر دنیا وجود دارد که مانند اسبابازی‌های شهربازی است. این آب‌گذر جزو میراث جهانی یونسکو است و در سال ۱۸۰۵ میلادی ساخته شده است که یکی از مکان‌های دیدنی دنیا بشمار می‌رود. با این همه قدمت همچنان نیز مسیری برای جابه جایی مسافران است. از این مسیر سالانه بیش از یک هزار قایق رودخانه و یک هزار قایق پدالی در ارتفاع ۳۰ متری از بالای رودخانه Dee عبور می‌کنند. چشم انداز این کانال بسیار زیبا است و ترس آن ارزش امتحان را دارد.

استخر شیطان در آبشار ویکتوریا – زامبیا

جاذبه های گردشگری و استخر شیطان در آبشار ویکتوریا
استخر شیطان در آبشار ویکتوریا
استخر شیطان که در واقع یک استخر طبیعی در بالای صخره است، حدود ۶۸.۵ متر از زمین فاصله و در نزدیکی آبشار ویکتوریا، در زامبیا در قاره آفریقا است. این چاله مرگ که یکی از مکان‌های دیدنی دنیااست سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشاند. گردشگران از همه جای دنیا در فصل خشک و زمانی که رودخانه طغیان نمی‌کند و آرام است برای لذت از آب تنی در تابستان به این استخر می‌آیند. برای شنا در این استخر باید بدانید دقیقا کجا بروید تا از هفتمین عجایب طبیعی دنیا به پایین پرت نشوید. فرورفتگی صخره در این منطقه به «صندلی شیطان» شهرت دارد و استخری ایجاد کرده که گردشگران در آن شنا می‌کنند.

سکوی تایرول – اتریش

جاذبه های گردشگری و سکوی تایرول
سکوی تایرول
این سکو که در عکس مشاهده می‌کنید در واقع عرشه یخچال طبیعی است و در تایرول در کشور اتریش است و یکی از مکان‌های دیدنی دنیا است و بیشتر به سکوی مرگ شباهت دارد. این سکو در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از زمین واقع شده است. برای رسیدن به این سکو باید حدود یک ساعت به سمت بیرون شهر و بالای کوه حرکت کنید. بیشترین وحشت ایستادن در بالای سکو زمانی است که برف زیادی باریده و باد می‌آید. در روزهای صاف و آفتابی می‌توانید مناظر زیبایی را از دور مشاهده کنید و حتی شهر زیبای ونیز ایتالیا نیز قابل مشاهده است.

معبد Xuankong – چین

جاذبه های گردشگری و معبد Xuankong
معبد Xuankong
در باریکه‌ای در بالای کوه هنگشان در کشور چین، معبد معلق که یکی از جاذبه های گردشگری دنیا محسوب می‌شود واقع شده است. خیلی جالب است که این معبد در مکانی بسیار غیر استوار و خطرناک ساخته شده است و انسان انتظار دارد هر لحظه به پایین فرو بریزد اما برای گردشگران بسیار شگفت آور است که ۱۵۰۰ سال است این معبد در این جا است و تکان هم نخورده است. این ساختمان حدود ۷۰ متر از بستر رودخانه و ۴۰۲ کیلومتر از شهر بیجینگ فاصله دارد. ستون‌های نگهدارنده این معبد چوب‌های باریکی هستند که در دل صخره محکم شده اند.

Atlanterhavsveien  نروژ

جاذبه های گردشگری و Atlanterhavsveien 
Atlanterhavsveien
جاده ۸ کیلومتری در بالای اقیانوس آرام در میان نروژ غربی و مولده، یکی از ترسناک‌ترین جاده‌های دنیا است که پیچ و خم هم دارد. این جاده در سال ۱۹۸۹ میلادی گشایش یافت و کارگران هنگام ساخت آن با ۱۲ طوفان مواجه شدند. هنگام رانندگی در این جاده تصور می‌کنید سوار ترن هوایی هستید. در روزهای زمستان که هوا نامناسب است میزان ترس هنگام عبور از این جاده بیشتر می شود. شاید اگر هوا صاف باشد بتوانید نهنگ‌هایی که در اقیانوس زیر جاده زندگی  می‌کنند را از نزدیک تماشا کنید.

صومعه Meteora – یونان

جاذبه های گردشگری و صومعه Meteora
صومعه Meteora
همچون مناظر فیلم و کارتون‌های تخیلی، صومعه اورتودوکس شرقی در کوهستان پیندوس یونان به طرز عجیبی در بالای یک برج سنگی ساخته شده است یکی ازعجیب‌ترین جاذبه های گردشگری Meteora به معنای «معلق در هوا» است و واقعا هم این دیر در ارتفاع ۴۰۲ متری از زمین قرار دارد.راهبه‌های معتکف در قرن ۱۴ میلادی برای فرار از مهاجمان ترک ۲۴ صومعه در بالای این صخره ساخته و به آن پناه آورده بودند. در طول این یکصد سال، تنها راه دسترسی به این معبد طناب و پله های ریسمانی بوده است. البته امروزه گردشگران می‌توانند با تله کابین به آنجا برسند و فقط ۶ معبد در آنجا باقی مانده است که به جاذبه های گردشگری جهان تبدیل شده‌اند.
منبع yjc.ir
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.