چگونه موکت راه پله را باید جارو کشید؟

موکت راه پله به سرعت کثیف و آلوده می شود و جارو کشیدن آن تفاوت زیادی ایجاد می کند.

موکت راه پله به سرعت کثیف و آلوده می شود و جارو کشیدن آن تفاوت زیادی ایجاد می کند. برای جارو کشیدن موکت راه پله مراحل زیر را دنبال کنید.

رفت و آمدهای اعضای خانواده به خصوص اگر با کفش از پله ها بالا و پایین بروند، آلودگی و همچنین فرسایش زیادی بر روی موکت راه پله ایجاد می کند. از طرفی تمیز بودن موکت راه پله زیبایی و نظافت خانه را دو چندان نشان می دهد. در این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه موکت راه پله را جارو بکشید.

تمیز کردن موکت راه پله

قبل از جارو کشیدن ابتدا باید اشیا و زباله های بزرگ که ممکن است در لوله جاروبرقی گیر کند از روی موکت بردارید. سپس دستگیره های پله را گردگیری کنید.

جارو کشیدن گوشه پله ها

در پله های موکت شده بیشترین گرد و غبار و کثیفی در گوشه ها و لبه های پله هاست. سری مناسب جاروبرقی برای جارو کشیدن گوشه های پله ها را انتخاب کنید (کوچکترین سری جارو و یا سری که دارای لبه نازک است برای این موارد مناسب است). تمام گوشه ها و لبه های پله ها را با دقت جارو بکشید. پله ها را از پایین به بالا جارو کنید و دوباره از بالا به پایین همین کار را تکرار کنید.

جارو کشیدن همه پله

سر جارو برقی را تعویض کنید و سر پهن تر را نصب کنید. همین که از هر پله بالا می روید، با دقت و به آرامی هر پله را جارو بکشید و مطمئن شوید که همه سطح پله جارو شده است. پس از جارو کشیدن سطح پله، دیواره عمودی پله را از بالا به پایین جارو بکشید. در هر پله ابتدا سطح افقی و سپس سطح عمودی پله را جارو بکشید.

گاهی ممکن است رد پاها بر روی پله ها باقی بماند اما با جارو کشیدن پله ها ظاهری تمیز و مرتب به پله ها می دهید. جارو شارژی هم سبک تر است و هم کار با آن برای جارو کشیدن موکت راه پله ها راحت تر است. هر نوع جارو که استفاده می کنید باید سری و امکانات مناسب داشته باشد و کیسه و فیلتر آن مدام عوض شود یا برای مدل هایی که فاقد کیسه هستند، مخزن آن مدام خالی شود. جاروبرقی مناسب و سالم در تمیزی خانه بسیار موثر است.

منبع sheknows.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.