از جوش شیرین به عنوان شامپو استفاده کنیم؟

از شامپو خانگی استفاده کنید

من در رابطه با مصرف شامپوها آدم خیلی خیلی محتاطی هستم. سعی می کنم شامپوهای مضر استفاده نکنم چون سولفات موجود در شامپوها که باعث کف کردن آن ها می شود برای مو مضر است.مدتی است جایی خواندم که خیلی از خانم ها بطری های شامپو را نگه می دارند و داخل آن را از شامپوهای خانگی که با جوش شیرین درست می کنند پر کرده و استفاده می کنند و بعد از آن سرکه به موها می زنند. در ابتدا با خودم فکر کردم این شامپو هیچ فایده ای ندارد حتی بوی بد هم می دهد.اما اشتباه می کردم.

من این شامپو را با شامپوهایی که قبلا استفاده می کردم جایگزین کردم و متوجه شدم که موهایم خیلی بهتر از زمانی است که از شامپوی کرستاس استفاده می کردم. موهایم خوش حالت، براق و تمیز شده بود. خیلی درباره این روش تحقیق کردم و متوجه شدم که خیلی ها از اون راضی هستن و معتقدند که این روش بهتر از شامپو عمل می کند. البته اعتراف می کنم که این روش یک سری معایب دارد مثلا آماده کردنش کمی طول می کشد و بوی سرکه هم شاید کمی دیر از بین برود. در ابتدا دلم برای بوی شامپوهایی که استفاده می کردم و برای کف شامپوها تنگ شده بود اما الان فهمیدم که مجبور نیستم پول زیادی بابت خرید شامپوهای گران قیمت هزینه کنم و به بدنم سم وارد نمی کنم.

  • نکته: شاید یک هفته طول بکشد تا موها به این روش عادت کند. باید چند بار از این شامپو بزنید تا چربی موها شسته شود. موهای خود من برای اولین بار که از این شامپو استفاده کردم خیلی چرب بود اما بعد از سومین بار دیگر عالی شده بودند.
جوش شیرین
جوش شیرین راهی برای تمیز کردن مو