از جوش شیرین به عنوان شامپو استفاده کنید

از شامپو خانگی استفاده کنید

من در رابطه با مصرف شامپوها آدم خیلی خیلی محتاطی هستم. سعی می‌کنم شامپوهای مضر استفاده نکنم چون سولفات موجود در شامپوها که باعث کف کردن آن‌ها می‌شود برای مو مضر است. مدتی است جایی خواندم که خیلی از خانم‌ها بطری‌های شامپو را نگه می‌دارند و داخل آن را از شامپوهای خانگی که با جوش شیرین درست می‌کنند پر کرده و استفاده می‌کنند و بعد از آن سرکه به موها می‌زنند. در ابتدا با خودم فکر کردم این شامپو هیچ فایده‌ای ندارد حتی بوی بد هم می‌دهد، اما اشتباه می‌کردم.

من این شامپو را با شامپوهایی که قبلا استفاده می‌کردم جایگزین کردم و متوجه شدم که موهایم خیلی بهتر از زمانی است که از شامپوی کرستاس استفاده می‌کردم. موهایم خوش حالت، براق و تمیز شده بود. خیلی درباره این روش تحقیق کردم و متوجه شدم که خیلی‌ها از اون راضی هستند و معتقدند که این روش بهتر از شامپو عمل می‌کند. البته اعتراف می‌کنم که این روش یک سری معایب دارد مثلا آماده کردنش کمی طول می‌کشد و بوی سرکه هم شاید کمی دیر از بین برود. در ابتدا دلم برای بوی شامپوهایی که استفاده می‌کردم و برای کف شامپوها تنگ شده بود اما الان فهمیدم که مجبور نیستم پول زیادی بابت خرید شامپوهای گران قیمت هزینه کنم و به بدنم سم وارد نمی‌کنم.

  • نکته: شاید یک هفته طول بکشد تا موها به این روش عادت کند. باید چند بار از این شامپو بزنید تا چربی موها شسته شود. موهای خود من برای اولین بار که از این شامپو استفاده کردم خیلی چرب بود اما بعد از سومین بار دیگر عالی شده بودند.
جوش شیرین
جوش شیرین راهی برای تمیز کردن مو

مواد لازم: 

آب و جوش شیرین را به مقیاس ۱ به ۳ مخلوط کنید. اگر موهای کوتاه و کم پشتی دارید ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین مناسب است و اگر موهای بلند دارید ۳ الی ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین بزنید. اگر ۲ قاشق جوش شیرین استفاده کرده‌اید به آن ۶ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و اگر ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین استفاده کرده‌اید ۹ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید. برای سرکه، سرکه سیب یا سرکه سفید استفاده کنید که زیاد بو ندارند. آن را داخل یک بطری آب پاش بریزید. ½ فنجان سرکه و ۲ فنجان آب و ۳ قطره روغن ضروری (روغن اسطوخودوس، روغن گل شمعدانی و گل رز عالی هستند.) اضافه کردن روغن دل بخواهی است می‌توانید اضافه نکنید.

زمان آماده کردن شامپو: ۵ دقیقه.

نحوه استفاده: 

جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید. موها را کامل زیر دوش بشوئید. دقت کنید که تمام موها باید مرطوب باشد. مواد را از کف سر تا پایین موها بزنید و ۵ دقیقه قبل از شستشو بگذارید روی موها بماند. می‌توانید در این مدت ۵ دقیقه قسمت‌های دیگر بدنتان را بشوئید. در ادامه اسپری سرکه به موها بزنید. از کف سر تا پایین موها. می‌توانید اسپری سرکه را به مدت ۱ ماه در داخل حمام نگه داری کنید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. نسرین می گوید

    سلام ممنون از مطلب مفیدتون میخواستم بدونم کسایی که موهای خیلی خشک دارن هم میتونن استفاده کنن از این روش یا کلا از جوش شیرین برای مو؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.