حقایق جالب دختران که خودشان از آن بی‌خبرند

دختر خانم‌ها از خودتان بیشتر بدانید

حتما تا به حال شنیده‌اید که آستانه‌ی تحمل درد زنان بسیار بالا است و یا اینکه زنان و مردان در تشخیص رنگ‌ها باهم متفاوت هستند اما آیا می‌دانید که برخلاف تصور رایج، زنان به طور طبیعی منطقی‌تر از مردان هستند؟ حقایق جالب دختران بسیار بیشتر از پسران است. در این مطلب شما را با حقایق جالب دختران آشنا می‌کنیم.

زنان گردن منعطف‌تری دارند 

تا به حال دقت کرده‌اید وقتی مردها و زن‌ها را صدا می‌زنید چطور به سمت شما بر می‌گردند؟ اگر این کار را امتحان کنید، خواهید دید که مردان تمام بدن خود را می‌چرخانند اما زن‌ها فقط سرشان را بر می‌گردانند. این مسأله به ساختار عضلات بر می‌گردد که در بدن زنان از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است. با این حال تحقیقات نشان می‌دهد گردن درد در میان زنان شایع‌تر از مردان است.

گوش زنان در زمان خواب حساس‌تر است 

این مسأله در حقیقت ناشی از فرآیند تکامل است. طبق تحقیقات، زنان در زمان خواب نسبت به صداهای اطراف خود حساس هستند به همین دلیل با شنیدن صدای گریه‌ی بچه به سرعت بیدار می‌شوند. البته این مسأله در مورد صداهای با فرکانس بالا صدق می‌کند و آرام صحبت کردن باعث بیدار شدن زن‌ها نمی‌شود. با این حال تحقیقات نشان می‌دهد زنان در برابر اختلالات خواب آسیب پذیرتر از مردان هستند.

زنان منطقی‌تر از مردان هستند 

یکی از حقایق جالب دختران این است که برخلاف تصور رایج که زنان را احساسی‌تر و مردان را منطقی‌تر می‌داند، حقیقت امر کاملا برعکس است. محققان با انجام تست‌های مختلفی پی برده‌اند هر چه ضخامت قشر مغز بیشتر باشد هوش شناختی و عمومی افراد بالاتر است. قشر مغز زنان در مقایسه با مغز مردان، ضخامت بیشتری دارد. در عین حال، مردان مغز بزرگ‌تری دارند، مسأله‌ای که نقش مهمی در احساسات و تصمیم گیری آن‌ها دارد.

سلولیت چیز بدی نیست 

سلولیت نه یک بیماری و نه نشانه‌ی چاقی، بلکه نوعی تجمع چربی در میان بافت ماهیچه‌ها است. آمارها نشان می‌دهد از هر ۴۰ زن، تنها یک نفر دچار سلولیت نیست. علیرغم این مسأله، تصورات نادرست زیادی در مورد سلولیت وجود دارد و بسیاری آن را تجمع مواد سمی‌ای می‌دانند که بدن نمی‌تواند از عهده‌ی آن‌ها بر بیاید. اما حقیقت آن است که بافت چربی نقش مهمی در تولید هورمون‌های بدن مثل استروژن یا همان هورمون جنسی زنانه دارد. سلولیت در حقیقت مشکلی همه گیر است و حتی سوپرمدل‌های مشهور دنیا هم دچار آن هستند. 

زنان روابط مستحکم‌تری با دیگران برقرار می‌کنند  

حقایق جالب دختران و روابط مستحکم

علت این مسأله بالاتر بودن سطح هورمون اکسی توسین در بدن زنان است. اکسی توسین که به آن هورمون عشق گفته می‌شود، پیوند میان افراد را تقویت، روابط را مستحکم و اضطراب را کم می‌کند. به علاوه، هورمون اکسی توسین در روابط مادر و فرزندی و حتی شیردهی نقش مهمی دارد. 

بدن زنان تا دهه‌ی بیست زندگی آن‌ها همچنان تغییر می‌کند 

اگر در زمان نوجوانی سبک زندگی ناسالمی داشتید و حالا در دهه‌ی بیست زندگی خود هستید، هنوز هم برای تغییر سبک زندگی‌تان دیر نشده. یکی از حقایق جالب دختران این است که بدن زنان تا دهه‌ی بیست زندگی آن‌ها همچنان به رشد و تغییر ادامه می‌دهد. بنابراین به خوردن موز و بادام ادامه دهید چون کمک زیادی به مستحکم‌تر استخوان‌های شما می‌کنند. انجام ورزش هم برای تقویت عضلات لازم است. به علاوه، هنوز این فرصت را دارید تا توانایی بهتری در تصمیم گیری کسب کنبد، چون در این سال‌ها قشر جلو مغزی شما هنوز در حال رشد است.

زنان استعداد بیشتری در کارهای جدید و خلاقانه دارند 

مغز در حقیقت یک شبکه است که اتصالات زیادی درون آن وجود دارد. طبق تحقیقات، شبکه‌های درون مغز زنان در مقایسه با مغز مردان، از اتصالات بیشتری برخوردار است. این مسأله به معنای آن است که در مغز زنان با سرعت بیشتری اتصالات جدید ایجاد می‌شود و در عین حال، به همین سرعت هم این اتصالات تبدیل به روال عادی می‌شود.

زبان بدن زنان 

یکی از حقایق جالب دختران این است که حالت بدن زنان نکات زیادی را درباره‌ی احساسات آن‌ها آشکار می‌کند. یکی از این حالات زمانی است که زنان شانه‌هایشان را پایین می‌اندازند و دست‌هایشان را روی هم می گذارند. این حالت نشان می‌دهد آن‌ها به اتفاقی که در جریان است علاقمند هستند. در مقابل، اگر زن‌ها دست به سینه باشند، این مسأله نشان می‌دهد آن‌ها هیچ علاقه‌ای به هیچ گونه رابطه‌ای با کسی که با آن‌ها صحبت می‌کنند ندارند. وقتی زن‌ها دست‌های خود را زیر چانه یا بیرون جیب‌های لباس‌شان نگه می‌دارند و یا تا حدودی دسته به سینه هستند، این حالت‌ها نشان می‌دهد که به موقعیت‌های اجتماعی، کاری و عاشقانه‌ی پیش روی خود جذب شده و علاقمند هستند. 

حقایق و دانستنی‌های جالب در مورد مغز زنان و مردان 

مردان و زنان از قسمت‌های مختلف مغز برای رسیدگی به یک وظیفه استفاده می‌کنند. مغز زن ۱۰% کوچکتر از مغز مردان است. با این حال, بر سطوح هوش تاثیر نمی‌گذارد و دانشمندان مطمئن نیستند که کدام مناطق در حجم متفاوت هستند. با سن, مغز مردان سریع‌تر از زنان کوچک می‌شود.  زنان به طور همزمان قادر به مدیریت وظایف متعددی هستند, در حالی که مردان زمانی که مجبور می‌شوند چندین کار انجام دهند, عصبانی می‌شوند. دانشمندان دریافته‌اند که این به خاطر ماده خاکستری و سفید مغز است. زنان ماده خاکستری و مردان ماده سفید بیشتری دارند اما، جذب اطلاعات مردان سریع‌تر است, بنابراین پاسخگوتر هستند.

تفاوت‌های مغز زنان و مردان را بدانید 

 

زنان معمولاً تمام جزئیات را به یاد می‌آورند, در حالی که مردان معمولاً نقطه اصلی را به یاد دارند. اگر مردی گم شود, مسیر و فاصله سفر را به یاد خواهد داشت و زن نقاط مرجعی را از جاده به خاطر خواهد داشت. به طور مشابه, یک راننده مرد ارزش عددی فاصله را به یاد می‌آورد, در حالی که یک راننده زن معمولاً علایم جاده و شیشه‌های مغازه‌ها را به یاد می‌آورد. مردان در مورد رابطه جنسی بیشتر از زنان فکر می‌کنند. مطالعات نشان دادند که در یک دوره یک هفته‌ای, میانگین تعداد افکار جنسی مردان ۱۸.۶ و در زنان ۹.۹ بار است. مردان در علوم دقیق، و زنان در علوم اجتماعی بهتر هستند.

مقایسه مغز زنان و مردان 

مردان و زنان به صداهای خشن و آزاردهنده واکنش متفاوتی نشان می‌دهند. بغل کردن یک زن برای ۲۰ ثانیه باعث بهبود شادی و اعتماد به نفس او می‌شود. مردان و زنان درک متفاوتی از شوخ طبعی دارند؛ مردان بیشتر بر نتیجه شاد بودن یک داستان یا یک نمایش متمرکز هستند, در حالی که زنان از ظرافت‌های شوخ طبعی و زبان لذت می‌برند. زنان نیز تمایل به زیاد حرف زدن دارند. مرکز لذت مغز زنان می‌تواند با اجتماع پذیری آن‌ها ارتباط داشته باشد. بنابراین زنان از صحبت لذت بیشتری می‌برند. زنان تقریباً سه برابر مردان حرف می‌زنند.

مغز زنان و مردان چه فرقی با یکدیگر دارند؟ 

زنان ذاتاً اجتماعی هستند, در حالی که مردان به شدت رقابتی هستند. به همین دلیل است که مردان اغلب می‌جنگند زنان ممکن است از این واقعیت عصبانی شوند که مردان نمی‌توانند با آنها یک گفتگوی طولانی داشته باشند. هم چنین از نظر درک لمسی, مردان شکست می‌خورند. زنان تمایل دارند مهارت‌های سازمانی بیشتری داشته باشند. گوش مرد ضعیف‌تر از گوش زنان است به همین دلیل است که زنان می‌توانند صداهای ظریف بشنوند و مردان تقریبا نمی‌توانند.

تفاوت‌های جالب مغز زنان و مردان 

اگر مردی در جاده توپ ببیند احتمالاً به آن ضربه می‌زند در حالی که احتمالاً یک زن می‌تواند آن را بردارد. مغز زنان بیشتر حرارت دارد چون قند بیشتری می‌سوزد. مردان کلام را با منطقشان درک می‌کنند تا دقیقاً چیزی را بشنوند که گفته می‌شود, در حالی که زنان از شهود و احساس خود استفاده می‌کنند. این به زنان کمک می‌کند تا اشارات و معانی پنهان را در همه جا ببینند.

۷ واقعیت در مورد بدن زنان 

خانم‌ها نیاز به مواد مغذی دارند 

دکتر اریل درمورد سلامت خانم‌ها مواردی را بیان می‌کند، بیشتر خانم‌ها نمی‌دانند برخی مواد مغذی را در بدن ندارند مثلا ویتامین د؛ ویتامینی که از نور خورشید تامین می‌شود و منبع دیگری ندارد همچنین خانم‌ها بدلیل قاعدگی‌های ماهانه و بارداری دچار کمبود آهن می‌شوند. درمیان خانم‌ها افرادی هستند که گوشت قرمز نمی‌خورند که منبع تامین آهن است، کمبود آهن باعث خستگی، کمبودانرژی، میگرن، درد ماهیچه‌ها، ریزش و نازکی مو می‌شود بنابراین در رژیم غذایتان گوشت گاو، ماهی، مرغ، عدس، لوبیا و نخودفرنگی بگنجانید.

پوست خانم‌ها به سرعت خشک می‌شود 

خانم‌ها بسیار درمعرض خشکی پوست هستند علل مختلفی مثل زیاد حمام کردن، مصرف زیاد محصولات شست وشو و دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم چربی‌های پوست را می‌شوید و پوست خشک می‌شود پس دمای آب را معتدل و مصرف آب گرم را محدود کنید.

خانم‌ها مستعد عصبانیت هستند 

خانم‌ها بطور طبیعی هورمون استرس کورتیزول بالایی دارند هورمون بارداری، پروژسترون و استرادیل دارند درنتیجه این هورمون‌ها روی خانم‌ها تاثیر می‌گذارد. دکترکیم برلی برای مقابله با عصبانیت پیشنهاد می‌کند که لیستی از فعالیت‌های مورد علاقه تهیه کرده و انجام دهید. 

ناراحتی‌های معده در زنان بیشتر است 

حقایق جالب دختران و معده درد

هرچند دستگاه گوارش زنان و مردان اساسا تفاوت زیادی با هم ندارد، اما به علت وجود دستگاه تناسلی، پایین تنه زنان دارای تحدب و فشردگی بیشتری است؛ یعنی دستگاه گوارش زنان در مواجهه با غذاها، گاز و هوا، فضای کمتری برای توسعه دارد از این رو زنان در قسمت میانی بدن، مشکلات و ناراحتی‌های بیشتری را تجربه خواهند کرد.

اطلاعات نادرست از قاعدگی 

کارشناسان بیان می‌کنند اغلب خانم‌ها دانش‌های لازم مربوط به قاعدگی را ندارند، بیشتر خانم‌ها نمی‌دانند قاعدگی تنها پاکسازی بدن در طی زمان آغاز و پایان آن نیست، آنها نمی‌دانند بدن اینطور برای بارداری آماده می‌شود.

قوی‌تر از چیزی که فکر می‌کنید هستید 

یکی از حقایق جالب دختران این است که متاسفانه خانم‌ها درجهان دچار تبعیض شده‌اند مثلا در آمریکا یا کشورهای پیشرفته نسبت به آقایان درآمد کمتری بدست می‌آورند اما درصورتی که توانایی‌های زیادی دارند و به دلیل نداشتن باور و اطمینان به توانایی‌هایشان نمی‌توانند آن را نشان داده و استفاده کنند.

سرعت چربی سوزی زنان کندتر است 

به طور کلی، زنان در یک روز ۵۰ کالری کمتر از مردان انرژی می‌سوزانند. درواقع بزرگتر بودن اندام‌های مردان باعث می‌شود برای فعالیت روزانه به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند. به همین دلیل مردان می‌توانند بیشتر از زنان غذا مصرف کنند و دریافتی انرژی بیشتری داشته باشند.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.