خطرناک ترین مناطق جهان برای گردشگری

کویر لوت در لیست خطرناک ترین مناطق گردشگری جهان

0

یک سایت معتبر گردشگری «نیوز تراولر پدیا» در گزارشی به معرفی ۱۲ منطقه از خطرناک ترین مناطق  گردشگری جهان پرداخته که کویر پهناور ایران نیز در این فهرست خودنمایی می کند.

 سفر به کویر لوت

خطرناک ترین مناطق و کویر لوت
کویر لوت در ایران یکی از گرم‌ترین نقاط جهان است

کویر لوت در ایران به عنوان یکی از گرم‌ترین نقاط جهان که درجه حرارتش گاهی به ۷۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد، محلی است که گردشگران ماجراجو می‌توانند با سفر به آن میزان تحمل خود در برابر گرما را بسنجند. البته تنها مشکل اینجاست که پس از این سفر گردشگران برای تجدید قوا نیازمند یک تعطیلات جدید هستند.


 صعود به اورست

خطرناک ترین مناطق و اورست
قله اورست مرتفع‌ترین نقطه در دنیاست

قله اورست مرتفع‌ترین نقطه در دنیاست که بالا رفتن از این کوه با ارتفاع تقریبی ۸۸۵۰ متر، جسمی قوی و اراده‌ای فولادین می‌طلبد.جالب اینجاست که این کوه هر سال به خاطر فشارهای لایه‌های مختلف پوسته‌زمین هفت سانتی‌متر بلندتر می‌شود.


 بیابان آتاکاما

خطرناک ترین مناطق و بیابان آتاکاما
بیابان آتاکاما یکی از خشک‌ترین بیابان‌های جهان است

بیابان «آتاکاما» در شیلی بر اساس گزارش سازمان ناسا، یکی از خشک‌ترین بیابان‌های جهان است که خشکی آب‌وهوای آن با سیاره زهره برابری می‌کند. سفر به این منطقه که ۱۵۰۰ سال است حتی یک قطره باران هم در آن نباریده، به صورت دسته‌جمعی به همراه مقدار زیادی آب به گردشگران ماجراجو توصیه می‌شود.


 قایق‌سواری در رودخانه زامبزی

خطرناک ترین مناطق و قایق سواری در رودخانه زامبزی
رودخانه زامبزی یکی از پرخروش‌ترین رودخانه‌های جهان است

قایق‌سواری در رودخانه «زامبزی» آفریقا به عنوان یکی از پرخروش‌ترین رودخانه‌های جهان پیشنهادی ناب به گردشگران ماجراجو است و از خطرناک ترین مناطق جهان محسوب می شود. در این رودخانه که آب آن به خاطر شدت جریان آب و تلاطم امواج سفید است، گردشگران ماجراجو سوار بر یک قایق چوبی بیشترین هیجان را در عمرشان تا رسیدن به آبشارهای ویکتوریا تجربه می‌کنند.


 سفر به فضا

خطرناک ترین مناطق و سفر به فضا
گردشگران ماجراجو ۱۰ روز در حالت بی‌وزنی در داخل فضاپیما، مناظر جذابی را از فضا را می‌بینند

سفر به فضا برای ماجراجویانی که احساس می‌کنند زمین دیگر نمی‌تواند پاسخگوی هیجانات آنان باشد، می‌تواند بسیار مفید باشد. این سفر ۱۰ روزه در بیرون از جو زمین و در فاصله ۲۰۰ مایلی بالای سطح زمین انجام می‌شود. گردشگران ماجراجو ۱۰ روز در حالت بی‌وزنی در داخل فضاپیما، مناظر جذابی را از فضا را می‌بینند. این گردشگران می‌توانند از میان فضاپیماهای آمریکایی و روسی یکی را برای سفر انتخاب کنند. هرچند که هزینه سفر با فضاپیمای روسی کمی ارزان‌تر از نوع آمریکایی است.


 پرش از دره گرند کانیون

خطرناک ترین مناطق و دره گرند کانیون
دره گرند کانیون از خطرناک ترین مناطق جهان است

 دره‌ی «گرند کانیون» که عنوان عمیق‌ترین دره جهان را یدک می‌کشد، از خطرناک ترین مناطق جهان است که در آمریکا قرار دارد و رود کلرادو در آن جریان دارد. گردشگران ماجراجو قبل از پرش از لبه این دره عمیق باید از ایمنی چترنجات خود مطمئن شوند تا چتر به موقع و قبل از رسیدن به کف دره باز شود.


 روستای اویمایکن

خطرناک ترین مناطق و روستای اویمایکن
روستای اویمایکن روستایی با دمای ۷۱ درجه زیر صفر

در لیست خطرناک ترین مناطق جهان ، روستای‌ سردسیر «اویمایکن» در شمال روسیه نیز قرار گرفته. روستایی با دمای ۷۱ درجه زیر صفر که در بیشتر ایام سال یکی از مقاصد گردشگران ماجراجو است. در این روستا که در آن تنها ۵۰۰ نفر زندگی می‌کنند و امکانات اقامتی‌اش تنها به یک هتل محدود می‌شود، دمای هوا در تمام روزهای سال از ۵۰ درجه زیر صفر بالاتر نمی‌رود.


 همنشینی با کوسه‌های قاتل

خطرناک ترین مناطق و قفس های آهنی و کوسه های سفید
تماشای کوسه های سفید از قفس های آهنی

 یک ورزش عجیب در سواحل جنوبی آفریقا که کوسه‌های قاتل سفید در آن زندگی می‌کنند. گردشگران ماجراجو و دوستداران هیجان‌های تجربه نشده می‌توانند با قفس‌های آهنی به اعماق آب‌های این منطقه بروند و علاوه‌بر همنشینی با کوسه‌های قاتل، از نزدیک شاهد حمله آنها به قفس‌های آهنی‌شان باشند.


 

 سفر به دورترین منطقه مسکونی جهان

خطرناک ترین مناطق و جزیره تریستان
جزیره «تریستان» دورترین منطقه مسکونی در جهان است

جزیره «تریستان» در جنوب‌غربی اقیانوس اطلس، دورترین منطقه مسکونی در جهان است. در این جزیره که در آن فرودگاهی وجود ندارد و گردشگران ماجراجو باید برای رسیدن به آنجا یک سفر دریایی چند روزه را تجربه کنند، تنها ۳۰۰۰ نفر زندگی می‌کنند.


 شنا با تمساح‌های استرالیایی

خطرناک ترین مناطق و دریاچه شهر داروین و تمساح
تمشای تمساح ها از داخل صندوق شیشه ای در دریاچه شهر داروین

 در دریاچه‌ شهر «داروین» در شمال استرالیا این امکان فراهم آمده که گردشگران ماجراجو با یک صندوق شیشه‌ای شفاف وارد آب‌های این دریاچه شده و مورد حمله تمساح‌ها که طول هر کدام ۴ متر است، به خیال به دست آوردن یک شکار آسان به سمت اتاقک شیشه‌ای حمله می‌کنند، قرار گیرند.


 قایق‌سواری در آبشارهای ایگوازو

خطرناک ترین مناطق و آبشارهای ایگوازو
قایق‌سواری در آبشارهای ایگوازو

«آبشارهای ایگوازو» در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارد و گردشگران ماجراجو می‌توانند با پرداخت ۱۵ دلار به قایق‌سواری در آن پرداخته و قدرت عجاب‌انگیز آب و صدای ریزش آن را تجربه کنند. البته در سال ۲۰۱۱ براثر واژگونی یک قایق و برخورد آن با صخره‌ها، دو گردشگر جان خود را از دست دادند.

منبع shortevent.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.