خوشبو کردن مو با روش طبیعی

تنها به زیبایی ظاهر مو توجه نکنید

خوشبو شدن موها در تکمیل زیبایی موهایتان نقش دارد و نه تنها دیگران بلکه خود شما هم از استشمام بوی خوش موهایتان لذت می برید. برای اینکه به موهایتان عطری خوش ببخشید به سراغ ترکیبات و مواد گیاهی بروید تا علاوه بر تقویت موهایتان خوشبو شوند. تنها مناسب بودن ظاهر مو کافی نیست، بلکه مو باید خوش بو نیز باشد. اما حفظ ظاهر مو و خوش بو بودن آن آسان نیست. برای این که مو خوش بو شود لازم است علت بدبو بودن آن را بفهمید. به طور معمول مو بوی خاص خود را دارد و در صورت شسته نشدن به مدت چندین روز، بوی چربی پیدا می کند.یکی از بهترین روش ها شست و شوی منظم مو است. تعریق مکرر نیز موها را بدبو می کند. گاهی ماسک های مو مانند ماسک تخم مرغ که مو را نرم و سبک می سازد می تواند بوی بد هم داشته باشد. به همین دلیل باید راهی برای از بین بردن این بوی نامطبوع پیدا کنید. راه های طبیعی برای خوش بو کردن مو بی ضرر و همیشه موثر است. پس باید از این چند راه ساده و طبیعی استفاده کنیم.

  1. حداقل هر ۲ روز یک بار مو‌ها را بشویید.
  2. کمی آب لیمو به موهای خود بمالید سپس با شامپو بشویید. بوی طبیعی مرکبات مو را خوشبو می‌سازد.
  3. گلاب یکی از بهترین منقبض کننده‌هاست که برای پوست مفید است، اما تنها کاری که برای مو می‌کند این است که آن را خوش بو می‌کند.
  4. روغن طبیعی یاس یکی از خوش بو‌ترین روغن هاست و ماساژ دادن مو با این روغن، آن را خوشبو می‌کند.
  5. تزیین کردن مو با گل، آن را خوشبو خواهد کرد.
  6. روغن گل بامیه یکی از سالم‌ترین روغن‌ها برای مو است و باعث تیرگی مو و تقویت ریشه آن می‌شود. این روغن خوشبو، مو‌ها را نیز معطر می‌کند.
  7. حنا بویی دارد که برخی افراد آن را دوست دارند.
  8. شست و شوی مو با دمنوش برگ چای مو‌ها را تیره و خوشبو می‌کند.

عطر مو چیست؟

برخی از برندهای معروف دنیای عطر، عطرهای با رایحه های آشنا، اما مخصوص مو تولید می کنند. این عطرها فرمولی منحصر به خود دارند. موها نسبت به پوست در ماندگاری رایحه عطر بهتر عمل می کنند؛ چرا که PH متعادل تری دارند. ( البته بر اساس PH متفاوت هر نوع مویی، ماندگاری عطر نیز متفاوت است.) اگر عطر مستقیما به پوست سر زده شود، اثر بهتری خواهد داشت و رایحه آن به رایحه اصلی عطر نزدیکتر خواهد بود. گرمای پوست سر شدت رایحه عطر مو را افزایش می دهد. با استفاده از عطر مو – و بدلیل حرکت دائمی موها – همیشه رایحه ای دلپذیر را در اطراف خود منتشر می کنید و بر جذابیتتان می افزایید.

تفاوت عطر مو با عطرهای کلاسیک

رایحه های مختلف عطر مو، برگرفته از انواع معروف عطر است؛ اما میزان الکل استفاده شده در عطر مو نسبت به انواع دیگر عطر – به منظور اجتناب از خشک شدن ساقه مو- کمتر است و ترکیبات ملایم تر آن این امکان را فراهم می کند که با خیالی آسوده عطر مو را برای موهای خشک یا حساس و شکننده نیز استفاده شود. از طرفی به منظور اطمینان بیشتر برخی از سازندگان این عطرها، کمی روغن نیز برای محافظت بیشتر موها به آن ها افزوده اند. عطر مو را می توان جایگزین عطر روزانه کرد یا برای رسیدن به نتیجه بهتر، هر دو را هم زمان استفاده کرد. اما توجه کنید، اگر عطرهای متفاوتی را برای مو و پوستتان انتخاب می کنید، آن ها از نظر رایحه از یک خانواده باشند؛ چرا که امکان دارد که ترکیب رایحه های نامتناسب نتیجه خوبی را به همراه نداشته باشد. شما در انتخاب رایحه مورد علاقه تان آزاد هستید؛ اما رایحه گل های مختلف امروزه فروش خوبی دارند و از طرفی طراوت خاصی را نیز به شما می بخشند.

طریقه صحیح استفاده از عطر مو

عطر مو را می توان هر بار بعد از سشوار کشیدن، بر روی موهای خشک و شسته شده، اسپری یا هر روزصبح، بعد از شستن موها با شامپو، از عطر مو استفاده کنید. همچنین می توانید در طول روز  بر حسب نیاز، دوباره از آن بهره ببرید. ( خصوصا اگر به عنوان مثال در مهمانی حضور دارید که چند نفر در آن سیگار می کشند.) در مصرف عطر مو – خصوصا اسپری های معطر کننده مو – صرفه جویی نکنید.

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.