همه چیز درباره پوشیدن شلوار لگ

نکاتی که باید در خرید شلوار لگ به آن توجه کنید

این روزها استفاده از شلوار لگ بسیار رواج پیدا کرده است. همه خانم‌ها در منزل خود حداقل یک شلوار لگ مشکی دارند. این شلوارها در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی موجود است که لازم است درباره انتخاب و استفاده از آنها بیشتر بدانیم. در این مطلب سعی داریم در خصوص انتخاب شلوار لگ و ست کردن آن با لباس‌ها اطلاعاتی را ارائه دهیم.

چطور شلوار لگ مناسب انتخاب کنیم؟

شاید به نظر برسد انتخاب شلوار لگ کار چندان سختی نیست اما اگر مدل نامناسب خریداری کنید، تیپ شما را خراب می‌کند. اغلب افراد فراموش می‌کنند لگ با جوراب شلواری متفاوت است.

سایز

پوشیدن شلوار لگ با سایز مناسب، مهمترین اصل است. شلوار لگ نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد. لگ باید احساس راحتی ایجاد کند و آنقدر تنگ نباشد که شکل بدن را ترسیم کند. در عین حال آنقدر گشاد نباشد که شما را شلخته و بدلباس نشان دهد. لگ فیت بدن را می‌توانید با تاپ‌هایی که تا زیر باسن است، ست کنید. در غیر این صورت ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند (دوخت تاپ بدون الگو را یاد بگیرید).

بایستی سایز شلوار لگ را در مغازه چک کنید که متناسب با سایز شما باشد زیرا برندهای مختلف سایزهای متفاوتی دارند بنابراین پرو کردن و اندازه‌گیری آن روی بدن در انتخاب شما کمک می‌کند. اگر شما بین دو سایز هستید، سایز بزرگتر را انتخاب کنید. برای مثال اگر سایز شما بین لارج و مدیوم است، لارج را انتخاب کنید یا قبل از انتخاب سایز کوچکتر حتما هر دو سایز را بپوشید و امتحان کنید. حتما برندهای مختلف را امتحان کنید تا مطمئن شوید.

قد شلوار

همانطور که می‌دانید، شلوار لگ قد مختلف دارد. اینکه می‌خواهید با شلوار چه چیزی بپوشید در انتخاب قد شلوار موثر است. باید شلواری انتخاب کنید که با لباس شما ست شود.

شلوار بلند

شلوار لگ بلند

این شلوارها تا کمی پایینتر از مچ پا هستند و بسیاری از آنها بسته به اینکه قد شما چقدر است، کمی روی ساق پا چین می‌خورند. این شلوارها با تونیک، تاپ‌های گشاد زیبا می‌شود و در زمستان می‌توانید با بوت بپوشید.

قد ¾

شلوار لگ 3/4

این شلوارها گزینه‌های ساده‌تری هستند و با تاپ کوتاه بسیار زیبا می‌شود. این مدل برای جاهای رسمی مناسب نیست اما در موقعیت‌های دیگر قابل استفاده است. این شلوار تا عضله ران پا می‌آید و اگر به خاطر کوتاهی قد آن راحت نیستید، شاید بهتر باشد شلوار لگ تا مچ را انتخاب کنید.

شلوار لگ مچی

شلوار لگ مچی

این مدل جذاب‌ترین مدل لگ است. این شلوارها را با هر چیزی می‌توانید بپوشید، زیرپیراهنی، تونیک، ژاکت، کت، شنل و … . انواع مدل‌های کفش نیز با این شلوار عالی می‌شود.

شلوار زانویی

شلوار لگ زانویی

این مدل بیشتر برای ورزش استفاده می‌شود، باشگاه، یوگا، پیاده‌روی، دویدن یا حتی سفر.

لگ پاشنه‌دار

شلوار لگ پاشنه دار

این مدل از مد افتاده و خیلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما می‌توانید آن را با هر چیزی که در کمد لباس دارید، بپوشید.

شلوار لگ چاپی