چگونه انرژی منفی را از خانه‌مان دفع کنیم؟

با دور کردن انرژی منفی از منزل شادابی را به خود هدیه دهید

همه ما گاهی اوقات عصرهای تیره و تاری را از سر می‌گذرانیم. اما گاهی این فضای خانه است که حالت ثابتی از غم دارد و اوضاع را بدتر می‌کند. وقتش است این انرژی منفی را از خانه پاک کنیم. در این مقاله می‌خواهم تکنیک هایی به شما بیاموزم تا چنین فضاهایی را در خانه خود خنثی کنید و خود رنگ و بویی آرامش بخش به آن منتقل کنید.

کاری کنید همه چیز هوا بخورد 

گلدان و میوه و دفع انرژی منفی
باز کردن پنجره‌ها

اولین گام برای خارج کردن انرژی منفی از خانه باز کردن تمام پنجره‌ها است. حتی اگر بیرون سرد هم باشد پنجره‌ها را باز کنید و اجازه دهید هوا داخل خانه بیاید. هوای تازه همه چیز است تا وقتی جریان دارد پتوها و بالش‌ها را در آن تکان دهید.


در خانه کمی عود بسوزانید 

عود و دفع انرژی منفی
سوزاندن عود

این رایحه همراه با دود مانند تمرین فکری و مدیتیشن است، پس چرا در خانه امتحانش نکنیم؟ عود باعث افزایش انرژی می‌شود،  بیشتر برای تمرین مدیتیشن از آن استفاده می‌شود چون فضایی آرامش بخش را حکم فرما می‌کند.


مطمئن شوید که چیزهای خراب را یا تعمیر می‌کنید یا دور می‌اندازید 

صندلی شکسته و انرژی منفی
تعمیر وسایل شکسته یا خراب

چیزهای شکسته و خراب با خود انرژی منفی وارد خانه می‌کنند پس هرچه زودتر یا تعمیرشان کنید و یا اگر ارزش تعمیر کردن ندارند از آنها خلاص شوید. با این کار در واقع یکی از قوانین فنگ شویی را رعایت کرده‌اید.


در اطراف خانه روغن طبیعی پرتقال پخش کنید 

رایحه پرتقال برای دفع انرژی منفی
استفاده از رایحه پرتقال

اگر حس می‌کنید چیزی در رایحه پرتقال وجود دارد که شما را به یاد لبخند و طلوع خورشید می‌اندازد باید بگویم تنها نیستید. این کار نه تنها انرژی منفی را از بین می‌برد، بلکه باعث بهبود خلق و خو نیز می‌شود. می‌توانید مقداری از این روغن را در آب بریزید و یا از اسپری روغن طبیعی پرتقال استفاده کنید.


بدون معطلی شلوغی‌ها را جمع کنید 

کمد مرتب برای دفع انرژی منفی
مرتب کردن خانه

تا به حال دقت کرده‌اید وقتی روی یک میز را جمع می‌کنید چه حسه خوبی دارد؟ اشیا از خود انرژی فراوانی بیرون می‌دهند که از نظر ذهنی، فیزیکی، احساسی و معنوی مسیرمان به سمت جلو را سد می‌کنند. طرح‌های شلوغ نیز می‌توانند باعث خستگی ذهن و همچنین بالا رفتن استرس شود.


در خانه مریم گلی بسوزانید 

سوزاندن مریم گلی برای دفع انرژی منفی
سوزاندن مریم گلی

یکی از تکنیک‌های قدیمی بومیان آمریکا برای بیرون راندن انرژی منفی سوزاندن مریم گلی بوده است. دود این گیاه چیزی است که برای تمیز کردن خانه به کار می‌رود. من همیشه از در جلویی خانه شروع می‌کنم و دور خانه در جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخم.


با کریستال‌ها از فضای خود محافظت کنید 

استفاده از کریستال برای دفع انرژی منفی
استفاده از کریستال

متاسفانه برای این تمرین نمی‌توانید رنگ‌های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. کهربایی سیاه را به عنوان کریستالی که انرژی منفی را از بین می‌برد می‌شناسند. سفید و رنگ رز کوارتز نیز از این جمله هستند. بهتر است کریستال‌ها را تا جای ممکن نزدیک وسایل الکترونیکی قرار دهید.


صدای زنگ در اتاق‌ها 

زنگ تلفن و انرژی منفی
صدای زنگ

خیلی ساده به نظر می‌آید نه؟ فقط کافیست در هر گوشه از خانه یکبار زنگ را به صدا در بیاورید، سپس در ذهن خود اینگونه تداعی کنید که موج این صدا انرژی‌های منفی را بیرون می‌کند و انرژی‌های مثبت را به داخل خانه می‌آورد.


دیوارها را به رنگ زرد درآورید 

رنگ زرد دیوارها برای دفع انرژی منفی
رنگ زرد دیوارها

رنگ‌ها نقشی محوری در خانه‌تان دارند. برخی از طراحان داخلی خانه بر این عقیده هستند که زرد انرژی منفی را خنثی می‌کند. از نظر یک طراح دکوراسیون داخلی این رنگ باعث می‌شود اتاق بزرگتر جلوه کند و فضا گرم شود.


گوشه‌های هر اتاق نمک بریزید 

نمک ریختن برای دفع انرژی منفی
ریختن نمک

برای جذب انرژی منفی صاحبان قبلی خانه متخصصان انرژی درمانی توصیه می‌کنند چهار گوشه هر اتاق نمک بریزید و بگذارید ۴۸ ساعت بماند، سپس نمک‌ها را با جاروبرقی یا جارو معمولی جمع کنید و دور بیاندازید.


سطوح را تمیز کنید 

تمیز کردن برای دفع انرژی منفی
تمیز کردن سطوح

اگر قرار بود به خانه‌ای جدید بروید متخصصان توصیه می‌کنند قبل از اینکه وسایلتان را به خانه منتقل کنید ابتدا تمام سطوح را خوب شستشو دهید و تا تمام انرژی‌های منفی صاحبان قبلی از بین برود.


زاویه‌های تیز را حذف کنید 

میز نهارخوری و انرژی منفی
حذف زوایای تیز

یکی از مهمترین قوانین فنگ شویی این است که تا جای ممکن زوایا و گوشه‌های تیز را در خانه کاهش دهید. این کار ساده نیست اما ارزشش را دارد. اگر می‌خواهید انرژی مثبت وارد خانه‌تان شود بهتر است از وسایلی استفاده کنید که گرد باشند و بی‌زاویه.


به تعداد آینه‌ها اضافه کنید 

آینه و دفع انرژی منفی
اضافه کردن تعداد آینه‌ها

برای اضافه کردن انرژی مثبت ( که به نام ” چی ” نیز شناخته می‌شود ) اطراف خانه آینه قرار دهید. اما توجه داشته باشید از آینه‌هایی با لبه‌های تیز استفاده نکنید. این کار نه تنها کمکی به ساخت انرژی مثبت در دکور نمی‌کند بلکه تاثیر منفی نیز دارد.


از رنگ‌های خنثی استفاده کنید 

رنگ خنثی مبل و انرژی منفی
استفاده از رنگ‌های خنثی

درباره‌اش فکر کنید: رنگ‌های تیره و غنی سرشار از شخصیت هستند. اما گاهی وقتی زندگی حسابی خسته‌تان کرده این رنگ‌ها تاثیرشان برای ایجاد فضایی آرامش بخش کاملا برعکس می‌شود. از هر چیز تیره‌ای دور بشوید چون حس منفی انتقال می‌دهد و همچنین باعث می‌شود فضا کوچک به نظر بیاید.


از ورودی خود محافظت کنید 

سطل آب و انرژی منفی
محافظت از در و پنجره‌ها

درها و پنجره‌های رو به بیرون مانند ورودی‌های انرژی عمل می‌کنند. برای تصفیه کردن این نقاط متخصصان توصیه می‌کنند که داخل یک سطل آب، آب لیمو، نمک و سرکه سفید بریزید، و سپس به در و پنجره‌های خانه از این ترکیب بمالید. پس از این کار جلوی تمام ورودی‌های خانه مقداری نمک دریایی بریزید و رویشان را با پادری بپوشانید این کار از ورود نیروی منفی به خانه جلوگیری می‌کند.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.