ایده های دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

ترفندهای برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

نحوه دکور کردن خانه به میزان زیادی وابسته به اندازه و مساحت فضاست. با در نظر گرفتن مساحت ها می توان به گونه ای دکوراسیون را انجام داد که حتی کوچکترین فضاها نیز بزرگتر به نظر برسند. اگر به خانه یا آپارتمان کوچکی نقل مکان کرده اید و معضل دکور کردن آن را دارید، توصیه های زیر را به دقت مطالعه کنید. این توصیه ها به شما کمک می کنند کوچک بودن اتاق نشیمن کمتر احساس شود و خانه، زیباتر به نظر برسد.

نور دیوارها

استفاده از نور دیواری برای اتاق نشیمن

دیوارها می توانند نقش مهمی در فضاهای کوچک داشته باشند. به جای استفاده از لامپ های سقفی می توانید از دیوارکوب ها و لامپ هایی که بر روی دیوار نصب می شود استفاده کنید. این لامپ های دیواری می توانند به صورت متقارن بالای مبل قرار بگیرند.

آینه

استفاه از آینه در اتاق نشیمن

قرار دادن آینه در جای درست می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد. آینه را در جایی قرار دهید که نور پنجره را بازتاب دهد یا به عنوان نقطه کانونی در وسط اتاق نشیمن قرار دهید.

اندازه های مناسب را بیابید

اندازه مبلمان در اتاق نشیمن

در دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن نباید از وسایلی با اندازه های یکسان استفاده کرد. برای یک اتاق نشیمن کوچک، چیدمان مبلمان و وسایل بزرگ، فضا را اشغال می کند. در چیدمان خود اندازه های وسایل را در نظر بگیرید و طوری بچینید که فضایی برای حرکت از میان وسایل وجود داشته باشد. فاصله گذاری میان مبلمان و دیوار و میان مبلمان ها با هم به فضا روح می بخشد.

از پارچه های طرحدار استفاده کنید

استفاده از پارچه های طرحدار در دکوراسیون اتاق نشیمن

استفاده از پارچه های طرحدار مثل طرح های خال خالی و راه راه به فضا انرژی می بخشد. از این طرح ها برای کوسن ها، روکش مبل و صندلی و پرده ها می توانید استفاده کنید.

انباری خودتان را بسازید

استفاده از قفسه های قرینه در اتاق نشیمن

اگر خانه شما انباری ندارد ناراحت نباشید. می توانید با قرار دادن چند قفسه به طور قرینه در گوشه های خانه انباری خودتان را درست کنید.

رنگ های روشن استفاده کنید

استفاده از رنگ روشن در اتاق نشیمن

استفاده از مبلمان و وسایل دکوری روشن و همچنین وسایل شیشه ای و آکریلیک، جلوه ای روشن به اتاق نشیمن می دهد و فضا را بازتر و بزرگتر نشان می دهد.

میزهای پذیرایی

میزهای چندتایی در اتاق نشیمن

از میز پذیرایی کوچک و ترجیحا میزهای چندکاره و تو در تو استفاده کنید. از وسایل دکوری جفت در فضاهای تنگ و کوچک استفاده کنید. این دکوری ها را می توان جا به جا و برای هر قسمتی از خانه استفاده کرد.

روشنایی خانه