دکوراسیون زمستانی را چگونه طراحی کنیم؟

نکاتی که باید در دکوراسیون زمستانی رعایت شود

از رنگ آبی تیره برای دکوراسیون زمستانی استفاده کنید

سایه های خاکستری در دکوراسیون زمستانی

دکوراسیون زمستانی و رنگ خاکستری
رنگ خاکستری در دکوراسیون زمستانی

 وجود شاخه‌‌های نقره ای، رگه‌‌هایی از دود چوب و شیشه بخار کرده پنجره … فضای خنثی خاکستری رنگ، حس زیبای بودن در روزهای سرد زمستان را می‌‌دهد. می‌‌توانید با وجود رنگ خاکستری و نقره ای این فضا را خلق کنید. البته افزودن کمی رنگ قهوه‌ای به این فضا، آن را جذاب‌تر هم می‌‌کند .


آبی تیره در دکوراسیون زمستانی 

دکوراسیون زمستانی و رنگ آبی تیره
آبی تیره در دکوراسیون زمستانی

اگر طرحی غنی تر برای زمستان ترجیح می دهید، پس به دنبال رنگ آبی تیره باشید. استفاده از هرچیزی که به رنگ آبی و سایه روشن‌‌های آن باشد، فضای خانه‌تان را زمستانی می‌‌کند. از سرامیک‌‌های آبی رنگ گرفته تا مبلمان و بالش و کوسن مخملی آبی .


تمرکز روی شومینه و یا بخاری 

دکوراسیون زمستانی و شومینه
شومینه در دکوراسیون زمستانی

وقتی دمای هوا در زمستان پایین می‌‌آید، هیچ چیز دلچسب و مطلوب‌تر از بخاری و یا شومینه نیست. بنابراین بهتر است در این فصل مبلمان خود را تغییر مکان داده و نزدیک بخاری یا شومینه قرار دهید و جای دنج و بی نظیری در فصل زمستان برای خود فراهم کنید.


شاد ماندن در زمستان

دکوراسیون زمستانی و رنگ های شاد
استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون زمستانی

برخی از افراد دچار افسردگی‌‌های فصلی به ویژه در زمستان می‌‌شوند. بنابراین اگر شما از این دسته افراد هستید، هرگز به سراغ رنگ‌‌های تیره نروید، برعکس، از رنگ‌‌های شاد و انرژی بخش استفاده کنید. این رنگ‌‌ها علاوه بر اینکه حال تان را خوب می‌‌کند، در فصل‌‌های دیگر هم قابل استفاده هستند .


استفاده از آینه در دکوراسیون زمستانی

دکوراسیون زمستانی و آینه
استفاده از آینه در دکوراسیون زمستانی

 در روزهای سرد زمستان که روزها کوتاه است، باید با ترفندهایی، فضای خانه را به خوبی روشن نگهدارید. بنابراین برای حداکثر بهره مند شدن از نور طبیعی روز ، می‌‌توانید از  آینه در مکان‌‌هایی که نور بیرون به روی آن منعکس می‌‌شود، استفاده کنید. می‌‌توانید در عین حال از آینه‌‌هایی استفاده کنید که زیبا هم باشند و به اتاق تان و یا هرجای دیگر خانه، جلوه دهند .


آشپزخانه‌‌های دوست داشتنی

دکوراسیون زمستانی و آشپزخانه
آشپزخانه زمستانی

معمولا در فصل زمستان، فعالیت داشتن سخت می‌‌شود، تا جایی که بیشتر مواقع علاقه‌ای نداریم حتی به آشپزخانه برویم. اگر شما هم این حس را دارید، پس بهتراست با طرح‌‌ها و رنگ‌‌های زیبا، آشپزخانه‌‌تان را دوست داشتنی کنید .


اتاق ناهارخوری در دکوراسیون زمستانی

دکوراسیون زمستانی و اتاق نهارخوری
اتاق نهارخوری زمستانی

می توانید با قرار دادن یک میز کوچک و چند صندلی به دور آن به همراه بالشتک‌‌هایی گرم و نرم، فضای ناهارخوری گرم و دلچسبی برای خود فراهم کنید .


اتاق خواب شیک و راحت

دکوراسیون زمستانی و اتاق خواب
اتاق خواب زمستانی

با استفاده از رنگ‌‌هایی مانند قهوه ای تیره و روشن و سبز، فضای آرامش بخشی برای اتاق خواب‌تان مهیا کنید. فضایی که مطابق با به روزترین مدها هم باشد. پارچه‌‌های مخملی نرم و ملافه‌‌های کشمیری برای رختخواب‌تان، بی نظیرند .


کف اتاق

دکوراسیون زمستانی و قالیچه
استفاده از قالیچه کف اتاق

معمولا کف اتاق، چه از جنس چوب باشد و چه سنگ، زمستان‌‌ها سرد و آزاردهنده می‌‌شوند. می‌‌توانید با استفاده از قالیچه‌‌های نرم و گرم در روزهای سرد سال، محیط زندگی تان را گرم و پاهای‌تان را از سرما حفظ نمایید .


پرده‌‌های مناسب

دکوراسیون زمستانی و پرده
استفاده از پرده های ضخیم

 در فصل سرما، بیشتر مواقع از لابه‌لای درز پنجره‌‌ها، هوای سرد وارد خانه می‌‌شود و گرمای مطلوب خانه از بین می‌‌رود. برای بهبود این وضعیت، علاوه بر عایق بندی کردن پنجره‌‌ها، می‌‌توانید از پرده‌‌های ضخیم استفاده کنید تا جلوی وارد شدن هوای سردگرفته شود. البته برای زیبایی اتاق نیز می‌‌توانید از پرده‌‌های با طرح‌‌های جالب و رنگ‌‌های گرم استفاده کنید .

منبع zendegionline.ir
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.