راهنمای جاذبه‌های گردشگری لیسبون

لیسبون شهری است توریستی، رنگارنگ و جذاب با غذاهایی بی نظیر

لیسبون پایتخت پرتغال، شهر زیبا و محبوب اروپایی است. این شهر پر از جاذبه‌ها و سرگرمی‌هایی است که گردشگران سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند از همین رو یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در سال ۲۰۱۸ محسوب شده‌است. لیسبون شهری است توریستی، رنگارنگ و جذاب با غذاهایی بی نظیر. زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم دارد و از دیگر شهرهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است.

اگر برای بار اول است که به لیسبون سفر می‌کنید، لیست جاذبه‌های لیسبون که در ادامه معرفی می‌شود را مطالعه کنید:

سوار تراموا شوید

تراموای لیسبون
با تراموا گشتی در جاذبه‌های گردشگری شهر بزنید

تراموا سواری یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که در سفر به لیسبون باید تجربه کنید. ترامواهای کابلی و زرد رنگ در همه قسمت‌های شهر لیسبون قابل مشاهده است. سوار تراموای ۲۸ شوید و در مرکز شهر بگردید. تراموا از مرکز شهر می‌گذرد و شما می‌توانید از کنار مناطق دیدنی شهر بگذرید و آشنایی کلی با این شهر توریستی پیدا کنید. قبل از اینکه تراموا به ایستگاه پایانی برسد، در کنار قلعه سائو جرج توقف می‌کند.

نکته: هزینه گشت و گذار ۲۴ ساعته ۶.۱۵ یورو می‌شود (به علاوه ۰.۵۰ یورو بابت کارت) که شامل خدمات مترو، تراموا و اتوبوس می‌شود. بلیط‌ها را از کیوسک‌های سیگارفروشی تهیه کنید. اگر آنها را از خارج از کشور تهیه کنید هزینه‌اش بیشتر خواهد شد.

از قلعه سائو جرج دیدن کنید

قلعه سائو جرج در لیسبون
دژ قرون وسطایی سائو جرج از مناطق گردشگری محبوب لیسبون

قلعه سائو جرج یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری لیسبون است. این دژ قرون وسطایی متعلق به اهالی شمال آفریقا از هر نقطه شهر قابل رویت است. مسیر پیاده‌روی آن زیاد است بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از تراموا استفاده کنید. در فضای سبز و باغ‌های اطراف قلعه گردشی می‌کنید و از برج و باروی آن بالا می‌روید.

نکته: قبل از غروب خورشید از قلعه دیدن کنید تا از بالای آن بتوانید خورشید را بر فراز شهر و و رودخانه تگوس ببینید.

گشتی در خیابان آلفاما بزنید

خیابان آلفاما در لیسبون
کوچه‌های تنگ و باریک آلفاما، قدیمی و زیباست

از قلعه به سمت خیابان آلفاما، Sé و Mouraria سرازیر شوید. کوچه‌های باریک اطراف قلعه از قدیمی‌ترین و زیباترین کوچه‌های لیسبون هستند. این از جذاب‌ترین و زیباترین قسمت های شهر است که می‌توان در آن گم شد. کوچه‌های پرپیچ و خم با سنگفرش، پنجره‌های کرکره‌ای و دیوارهای کاشی رنگی. یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای شهر، کلیسای جامع لیسبون و بهترین چشم اندازها در محله آلفاما قرار دارند.

به تماشای هنرهای خیابانی بنشینید

نقاشی‌های دیواری لیسبون
لیسبون پر از هنرهای دیواری شهری و زیباست

لیسبون پر از هنرهای دیواری شهری و زیباست. نقاشی‌های دیواری آندره سارایوا در São Vicente de Fora نظرها را به خود جلب می‌کند. یکی از بزرگترین این هنرهای دیواری، دیواری است با ۵۰ هزار کاشی که ۸۶۴ متر مربع از دیوار را پوشانده و دو سال طول کشیده تا سارایوا