راهکارهایی برای از بین بردن بوی نامطبوع غذا در خانه

گاهی حتی یک روز بعد از صرف غذا، هنوز این بوی سمج دست از سر خانه بر نمی دارد.

کافی است یک لحظه حواستان پی یک تماس تلفنی یا یک پیام برود تا کل زحمت روزتان روی گاز از بین برود و بوی دود همه جا را بردارد. از بوی سوختگی که بگذریم، از بوی ماهی و سیر داغ نمی توان گذشت. گاهی حتی یک روز بعد از صرف غذا، هنوز این بوی سمج دست از سر خانه بر نمی دارد. در این مقاله با چند راه طبیعی برای از بین بردن بوی نامطبوع غذا از خانه آشنا می شویم.

۱

بوی نامطبوع و فر

فر را روشن کنید. ورقه ای آلمینیوم آماده کنید. روی آن مقداری دارچین، شکر و یک قاشق کره بریزید. فر را خاموش کنید و این ورق را ۲ تا ۴ ساعت در فر قرار دهید تا خانه خوشبو شود.

۲

بوی نامطبوع و سرکه

سرکه ی سفید در هر خانه ای پیدا می شود. بعد از سرخ کردن مواد غذایی، یک کاسه سرکه ی سفید و مقداری نان را روی گاز قرار دهید تا بجوشد. پس از تمام شدن سرکه بوی نامطبوع نیز از خانه می رود.

۳

بوی نامطبوع و پیاز

پیاز را خرد کنید و در یک کاسه آب قرار دهید. کاسه را در وسط آشپزخانه قرار دهید تا بو را جذب کند.

۴

جوش شیرین را در کاسه ای آب بریزید و در نقاط مختلف خانه قرار دهید تا بو را به خود جذب کند.

۵

اگر در خانه اسانس دارید، مقداری از آن را در نعلبکی بریزید و قندی را در آن خیس کنید. پس از آتش زدن قند بوی آن در خانه می پیچد.

۶

بوی نامطبوع و ذغال

در چند گوشه ی خانه ذغال قرار دهید. ذغال بوی نامطبوع را به خود جذب می کند. البته اثرگذاری آن کندتر از سایر روش ها است.

۷

بوی نامطبوع و قهوه

قهوه دم کنید. کلا هر چیزی که بویی قوی تر از بوی نامطبوع سوختگی یا سیر داغ داشته باشد به کار شما می آید. می توانید یک فنجان قهوه دم کنید و در کنار رفع بوی سوختگی در خانه از طعم مطبوع آن نیز لذت ببرید.

۸

در یک کاسه مقداری وانیل و هل بریزید و آن را روی اجاق قرار دهید. عطر هل و وانیل بوی نامطبوع را خنثی می کند.

۹

اگر فصل سرما است، پوست پرتغال یا نارنگی را روی اجاق آتش بزنید.

۱۰

بوی نامطبوع و لیمو

مقداری آب لیمو یا لیمو در یک قابلمه آب بریزید و اجازه دهید آب روی گاز بجوشد. بوی آبلیمو هر نوع بوی نامطبوع را از خانه ی شما دور می کند.

۱۱

اگر برنجتان ته گرفته است، و بوی نامطبوع فضا را گرفته است، یک تکه نان در قابلمه قرار دهید و یک ربع صبر کنید. پس از این مدت نان را بیرون بیاورید و دور بریزید. بدین ترتیب هم بوی نامطبوع از برنج جدا می شود و هم منبع پراکنده شدن بو در خانه از بین می رود.

۱۲

چوب دارچین هم برای زدودن بوی نامطبوع مفید است. اگر در خانه چوب دارچین ندارید، از پودر دارچین استفاده کنید. دارچین را در کاسه ای آب بریزید و آن را بجوشانید.

منبع phow.ir
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.