نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه

از شر بوی بد رنگ خلاص شوید

در روند بازسازی خانه ما، دیوارها به تازگی رنگ شده‌اند. بوی رنگ دیوار آزاردهنده است و کمی تحملش برایمان دشوار است. برای رهایی از بوی رنگ در خانه چه راهکارهایی را پیشنهاد می‌دهید؟ با توجه به نوع رنگی که برای نقاشی دیوار خانه خود انتخاب کرده‌اید، مدت زمان از رفع بوی رنگ در خانه متفاوت است. اگر در این فصل گرم خانه خود را رنگ‌آمیزی می‌کنید که کار راحت‌تر است. پنجره‌ها را باز کنید! ولی اگر در فصل زمستان دیوار را رنگ می‌کنید، روش‌های دیگری وجود دارد.

زغال 

بوی رنگ و زغال

از موادی استفاده کنید که بو را جذب می‌کنند که بهترین آنها زغال است. تعدادی زغال را در گوشه‌هایی از اتاق قرار دهید و آنها را در طی چند ساعت نو کنید.

آمونیاک 

بوی رنگ و آمونیاک

آمونیاک برای رفع بوی رنگ در خانه مناسب است. مقداری آب سرد درون ظرفی ریخته و یک قاشق غذاخوری آمونیاک به آن اضافه کنید. قبل از رفتن به تخت خواب ظرف را برداشته و با تهویه مناسب هوای خانه را متعادل کنید.

پیاز 

بوی رنگ و پیاز

پیاز هم از دیگر مواد طبیعی است که می‌تواند برای از بین بردن بوی رنگ در خانه و عوارض بوی رنگ یاری‌رسان باشد. یک ظرف بردارید و پیازهای حلقه شده را درون مقداری آب قرار داده و درون اتاق تازه رنگ شده بگذارید. البته که بوی پیاز هم می‌تواند درون فضای خانه پخش شود.

تهویه‌ی اتاق 

بوی رنگ و تهویه اتاق

محبوب‌ترین و ساده‌ترین راه برای مقابله با این مشکل، باز کردن درب و پنجره است که به وسیله‌ی گردش هوا ، بوی نامطبوع از بین می‌رود .

ترکیب وانیل و روغن نعناع 

بوی رنگ و اسانس نعنا

اگر این ترکیبات را در دسترس دارید، می‌توانید مقداری پنبه را به اندازه توپ پینگ‌پنگ در آورید و محلول مورد نظر را به آن آغشته کنید کنید تا این بو و مواد را به خود جذب کند . اگر پنبه در دسترس ندارید ، چند قطره از این محلول را در داخل کاسه آب بریزید و در کنار دیوار رنگ‌آمیزی شده قرار دهید.

دانه قهوه 

بوی رنگ و دانه قهوه

دانه‌های قهوه را در قسمت‌های مختلف اتاق قرار دهید تا عملیات جذب بوی رنگ ، انجام پذیرد.

شمع روشن 

بوی رنگ و شمع

با روشن نمودن چند شمع در فضای خانه می‌توانید مواد شیمیایی معلق در هوا را بسوزانید و از شر این مواد خطرناک راحت شوید.

آب 

بوی رنگ و آب

آب همیشه باعث روشنایی است و حلال هر مشکلی… یکی از این راه‌ها این است که مقداری آب را در درون سطلی بریزید و در فضای آلوده قرار دهید ، آب هم مواد شیمیایی و سم‌ها را به خود جذب خواهد کرد.

لیمو 

بوی رنگ و لیمو

لیمو را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و در قسمت‌هایی که رنگ‌آمیزی شده قرار دهید. لیمو تا ۲ روز اثر جذب‌کنندگی دارد و خواهید دید که پس از دو روز چگونه مواد شیمیایی را به خود جذب کرده است.

سرکه 

بوی رنگ و سرکه

سرکه را در درون ظرفی بریزید و در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید تا بوی رنگ را از بین ببرد .

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.